Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyet simán megtehet egy...

Ilyet simán megtehet egy munkáltató?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű portás munkáról van szó, főleg este, meg hétvégén amikor alig van mozgás. Bár kérik a vagyonőri vizsgát (ami nekem van), akik már dolgoztak itt többeknek nem volt semmi papírjuk. Úgy hirdették, hogy bárki jelentkezhet, akár nyugdíjasok, vagy megváltozott munkaképességűek, stb. Ja, és váltásban kell dolgozni, aki már ott van legalább 1 éve az egy 74 éves bácsika.

Előny volt, hogy ha visz valaki kutyát magával. (én a rottweileremet vittem)

Ugye volt próba idő meg minden.

Teljesen ok volt minden hetekig, majd ugye voltak más jelentkezők is.

Jött egy rokkant nyugdíjas csávó, akinek persze se papírja se kutyája, és fizikailag fél lábbal a sírban van. (már bocsánat a kifejezésért, de találkoztam vele)


Erre egyik napról a másikra közölték, hogy akkor őt vettük fel állandóra.


Persze kérdeztem, hogy miért meg hogy van ez stb.

Erre tök nyugodtan kijelentették, hogy nőt nem vennének fel ide állandóra.


Hát most igazából nem tudom, hogy én vagyok-e szeren, vagy mi, de mennyivel tud többet tenni (egy esetleges betöréskor vagy bármikor) egy rokkant nyugdíjas beteg idős férfi, mint egy sportos, papírokkal, kutyával rendelkező, 32 éves nő?


2013. dec. 19. 14:57
 1/10 anonim válasza:
Valószínűleg azért vették őt fel, mert megváltozott munkaképességű, így támogatást kapnak rá. Nem vagyok biztos benne, de ezek alapján ez az egyetlen logikus magyarázat.
2013. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A próbaidő alatt küldtek el? Mert sajnos próbaidő alatt nem kell indok. Ha már lejárt a próbaidő, akkor nem tehetik ezt meg. Ha határozott idejű szerződésed volt, akkor nem kötelesek meghosszabbítani, ha határozatlan akkor elég nyomós indokkal tehetnek csak ki. Egyébkén ami veled történt azt diszkriminációnak hívják, főleg mivel a pozícióhoz megfelelő végzettséged és szaktudásod is megvan.
2013. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én azt is gondolnám, hogy te úgyis tovább akarsz majd lépni fél év múlva, és magasabbak az igényeid. És nem szeretném megismételni a munkaerőkereséssel járó macerát.

Szerintem megteheti, bár nem szép dolog próbaidőről valakit kirúgni, aki amúgy megfelel, csak mert van másik, a feladatra jobbnak tűnő jelentkező. Nem hiszem hogy erre találták volna ki a próbaidő intézményét.

2013. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem volt annyira hivatalos a próba idő.

Szerződésről sem volt szó, mert feketén ment volna, tehát ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy ki van ott.


Mondjuk az igaz, hogy nem ez álmaim melója, de akkor mondták volna azt, hogy tudjuk hogy úgyis tovább lép, és nekik hosszú távon kell valaki, vagy akár jöhettek volna a terhes dumával is, de kb. úgy álltak a dologhoz, mintha 2 méteres szín izom katonák közé akartam volna beállni.

2013. dec. 19. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Megteheti. Próbaidő alatti felmondáshoz semmilyen indok nem kell.
2013. dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ugye tudod, ha belemész a fekete munkába, akkor téged is büntethetnek?


Ebben az esetben még próbaidőről sem lehet beszélni, sem felvételről, sem semmiről.

Még az sem lett volna garantálva, hogy egyáltalán fizetnek neked.

2013. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha feketén megy az egész akkor milyen jogokat akarsz érvényesíteni? Ilyenkor bármikor kirúghatnak .
2013. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A feketébe azért mentem bele, mert már előre közölték, hogy csak így mehet a dolog. Ha akkor nem-et mondok, akkor még 1 napot sem dolgozhattam volna ott. Tudom, hogy így én is rosszul járhatok, csak sajnos nincs lehetőségem válogatni.

Nem akarok semmilyen jogot érvényesíteni, mert úgysem mennék vele semmire.


Pl. feljelentem őket a feketézésért?

Vagy a diszkriminációért?


Attól még nem kapom vissza a munkám.


Nem, ennyire nem akartam bele menni csak érdeklődöm, hogy általánosságban hogy is megy ez az egész?


Most egy ide nem illő példával:


Függetlenül a munkától mondjuk azt mondja a főnök az egyik beosztottnak, hogy mostantól nem dolgozhat itt barna hajú ember, és minden barna hajút kirúg, akkor azért mert ő a főnök megteheti?


Jelen esetemben ha nem egy fekete munkáról lenne szó, és az indok az lenne, hogy mert nő vagyok (és persze semmi értelme nem lenne, mert mondjuk nem férfi dezodorokat, ruhákat vagy férfi cipőket kéne tesztelni)

az elfogadott dolog lenne?

2013. dec. 19. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem arra hivatkozva nem szabad kirúgni hogy nő vagy. De nem biztos hogy itt valamiféle lebecsülésről vagy valami rossz előítéletről van szó. Nekem a személyi edzőm nő (én férfi vagyok), és bár biztos vagyok benne, hogy simán kiütne ha arról volna szó, és általában is fizikailag erősebb nálam, mégis nőként tekintek rá, és segítek neki mondjuk cipekedni. A hideg kirázna attól, ha vezetőként egy fiatal nőt kellene megbízom azzal, hogy sötétben, egy elhagyott helyen egyedül őr legyen. Még akkor is ha ez neked rohadt idegesítő :) Esetleg párban, ha már annyira ilyesmivel akar foglalkozni.
2013. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eltekintve a körülményektől ,igen diszkrimináció lenne,mert a 70 éves papi vagy a rokkant nem valószínű hogy jobban teljesítene bármiben is.

De! Itt az volt a gond ,hogy a kedves adócsaló munkáltató gondolom minimális pénzt adott volna még feketén is, és ez egy nyugdíjasnak vagy rokkantságin lévőnek aki amúgy is kap pénzt , keresetkiegészítésként pont jó , ilyen nyugis üldögélős sétálós állás, de egy fiatal, ha talál 50 ft-tal több órabért valahol már tovább is áll. No ezért nem téged választott szerintem.

2013. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!