Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokszor értelmetlen az egész...

Sokszor értelmetlen az egész melókeresési procedúra?

Figyelt kérdés

Ugye nem csak én érzem így?

1,5 hónap alatt iszonyat mennyiségű munkát pályáztam meg. Nem, nem tucat pályázatokkal, hanem szépen mindegyiket személyre szabottan. Ahol kell mot.levéllel stb.

Tudjátok hány helyre hívtak be? 3.

Ebből mennyinél jeleztek vissza? 2.

Ebből hány helyre vettek fel? 0.

Elegem van. Sokszor úgy érzem, komolytalanok a hirdetések, a rettentő sok kamuról nem is beszélve... Hányás ami itt megy. Nem értem miért nem találnak ki erre már vmi szabályozást. Mert hihetetlen hogy boldog-boldogtalan hirdet nem létező cégek nevében és ezt senki sem ellenőrzi. Ellopják annak a rengeteg embernek az adatait akik elkeseredettségükben esetleg nem ellenőrzik a céget, csak rányomnak a küldésre.



2014. jan. 22. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Elkeseredett vagy, ez érthető. De ne aggódj, meg fogod találni a megfelelő helyet :)

Egyébként azért nem szabályozzák, mert ezt egyszerűen nem lehet szabályozni, illetve a szabályozást betartatni.


A megoldás az, hogy nem adod ki az adataid: bőven elég a név, email, mobilszám megadása. Egy név alapján beazonosíthatatlan vagy, a mobilszámod tudod cserélni, ha kell. Bár tapasztalataim szerint nem zaklatnak, pedig én is elküldtem már párszáz helyre.

Sokan viszont iszonyat mennyiségű felesleges adatot adnak meg, születési adatok, családi állapot, gyerekek, lakcím... de itt az ember a hülye, ezeknek alapból semmi keresnivalójuk nincs egy szakmai önéletrajzban.

2014. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos már találkoztam olyan esettel amikor a fotóval éltek vissza... komoly ügy lett belőle.

Hogyne lennék elkeseredett Mindjárt 1 éve itthon vagyok. Már ingyen is mentem volna kisegíteni, önkénteskedni, de vissza se írnak... Pedig olyan helyekre jelentkeztem ahol tudom, hogy szükség lenne a munkaerőre! Anyaotthonba, családsegítőbe...

2014. jan. 22. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, de másfél hónap még elég karcsú... Majd ha másfél év múlva se találsz állást, akkor legyél elkeseredve.

Sokan évekig nem találnak rendes állást.


Ilyenkor jön az, hogy keresel egyáltalán valamilyen munkát, tehát bármilyet. Gyári meló, gyorsétterem, takarítás, polcrakodás, call center, egyebek. Sokkal egyszerűbb úgy munkahelyet keresni, hogy már van fizetésed, és nem hajt a tatár.

Ebben sokat tud segíteni, ha minden létező munkaerő kölcsönzőnél megfordulsz.

Az ilyen melót se érdemes lenézni, mert ha van tehetséged, kitartásod, szorgalmad, és látnak benned fantáziát, hamar feljebb tudsz kapaszkodni.



Aztán jön a kapcsolatépítés. Ismerősök, volt osztálytársak, anyád-apád kollégái, az se érdekes, ha száz éve nem láttad. Legalább fb-on nézz rá, hol dolgozik most, és kérdezz rá, nem tud-e arról, hogy van hozzájuk felvétel.

Sok esetben egy-egy állást meg se hirdetnek, illetve könnyebben behívnak, ha belső ember ajánl rá.


Fogj egy tucat önéletrajzot, és kezdj el házalni vele. Ha a portásnál/recepciósnál sikerül elérni, hogy két szót válthass a HR-essel, és odaadd az önéletrajzod (meg egy motivációs levelet, miért dolgoznál náluk, és mit nyernének veled), akkor mélyebb nyomokat fogsz hagyni, mintha csak beküldenél egy önéletrajzot.


A legkisebb apróhidetési újságot is érdemes átböngészni, a legnagyobb állásportálokat százezrek böngészik. Lehet a kisebb, ingyenes hirdetőkön is jó munkalehetőséget kifogni, feltéve, hogy kisebb cégnél, családi vállalkozásnál is dolgoznál, és nem feltétlen egy nagy multi a célod.

Utóbbihoz mindenképp kell ismerős, aki be tud ajánlani.


Aztán egy év múlva újratárgyaljuk, hogy mennyire nehéz állást találni.

2014. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1 éve keresek.
2014. jan. 22. 15:55
 5/6 A kérdező kommentje:

Amit leírtál mind túl vagyok rajta. 1 éve keresgélek és volt időm mindent átgondolni, kipróbálni. Annyi helyen csesztek át az elején hogy már belefáradtam. A 1,5 hónapot azért emeltem ki, mert adtam kvázi egy utolsó esélyt a dolognak és iszonyat felpörgettem a jelentkezéseket. Plusz ahol nem volt anonim ott telefonáltam stb. Eredménytelen.

Februárba indulok Angliába. Ennyit erről ami itt megy...

2014. jan. 22. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
ott sincs kolbászból a kerítés.
2014. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!