Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék beilleszkedni...

Hogyan tudnék beilleszkedni az új munkahelyemre, ahol én vagyok a legfiatalabb?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtem egy új munkahelyen dolgozni, ahol én vagyok a legfiatalabb, a kollégáim mind 40-50 közöttiek. Mindenkivel kijövök, ha kettesben vagyunk el tudok velük beszélgetni, de az sem tart sokáig, hamar kimerül a téma. Amikor mindenki ott van és feldobják a családról, főzésről, közös ismerősökről szóló témákat nem tudok mit hozzászólni, így van, hogy órákig csak csinálom a dolgom és nem szólok hozzájuk. Vannak lazább napok, amikor alig van munka, akkor meg csak ülök és alig szólalok meg. Olyan kellemetlenül érzem magam ilyenkor. Ez normális?

Hogy lehetne ezen segíteni?

23l



2014. jan. 22. 20:42
 1/2 Hexagonia válasza:

Segítheti a beilleszkedést, ha kérdezed őket, érdeklődsz irántuk vagy reagálsz egy korábbi témájukra. Az a szerencse, hogy a munkatársaid feltételezhetőleg kinőtték már a rivalizálós-undokoskodós gyerekbetegségeket, így ha megismernek és elnyered a bizalmukat, nagyon jó dolgod is lehet: visszafiatalodhatnak, tanulhatsz tőlük, sok szeretetet kaphatsz, megérthetitek egymást, és sok poén röpködhet.

Ehhez persze ők is kellenek, figyeld egy picit, hogy mik érdeklik őket és kérdezz. Mindenkinek jólesik az őszinte érdeklődés.

2014. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jan. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!