Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon fel lehet így mondani?

Vajon fel lehet így mondani?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy egy képzésen veszek részt. Ami egy éves és államilag támogatott, a munkahelyem megnyerte a pályázatot. Így semmit nem kell fizetnem érte. Megkötöttek velem egy 1 év (képzés) + 3 évig utána ott kell maradnom dolgozni. Az 1 éves képzés a szerződésben minden jól megvan írva. Viszont ha megbukok, megbetegszek..stb. és nem tudom fojtatni, az az én hibám és vissza kell fizetnem az egész pénzt a képzést. (Mikor pályázat által lett megnyerve).

A munkahelyem nagyon sok szabálytalanságot elkövetnek, amiket jól meg lehetne büntetni.

3 teljes nap és 1 fél nap munka van. A többi (1 nap és 5 óra kb.) iskola idő/a képzés. Miközben 4 iskola napnak kéne lennie, szóval szabálytalanság. 20 nap szabadságom van, annak a negyed részével nekem kellene rendelkeznem. A szabadságaimat ők osztják be, vagyis (szombati munkanapokra, karácsonyi ünnepeknél) elveszik ezt szabadságból. A gyakorlati napok is a szabadságból mennek el. Meg minden egyéb. Konkrétan idén 1 nap szabadságom maradt. Ezt megtehetik?!

Az lenne a kérdésem, hogy valahogy ki tudnák lépni a munkahelyemről, hogy ne fizettessék velem vissza a képzés árát?!

A képzés után a 3 év nincs konkrétan leírva, hogy mivel járna, ha nem maradtok..stb. Ez nincs jól megírva a szerződésben.

Mit tudnák tenni?

Köszönöm.



2014. jan. 27. 13:19
 1/1 anonim válasza:
ha otthagyod úgyis te húzod a rövidebbet! A képzést csináld meg, aztán már otthagyhatod mert a cég max munkát ajánlhat neked, de nem kényszerithet h ott dolgozz 3 évig, viszont ha a képzést nem csinálod meg azt valóban visszafizetetik veled kamatostul
2014. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!