Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire reménytelen a helyzet...

Ennyire reménytelen a helyzet Országunkba?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve szó szerint közmunkán kívül semmi lehetőség arra hogy dolgozzak, ezer meg ezer helyre jelentkezem szóba sem állnak velem és vissza sem reagálnak. Egy állásra 80-200 jelentkező van és esélytelen a bejutás. Lassan 2 éve nem találok egy tisztességes minimálbéres állást pedig már sima felszolgálónak is elmennék 12 órába ha kell. 2 szakmám is van és érettségizett ember vagyok. Pénzügyi téren van az egyik szak képesítésem a másik meg szolgáltatásban ( kozmetika fodrászat). Vállalkozást nem éri meg nyitni mert lenyúzza az állam a bőrt is rólam. Mit lehet tenni annyira kétségbe vagyok esve, reménytelennek érzem, hasztalannak magam és annyira letöri az ember önbizalmát hogy már csak sokszor azt kívánná bár meg sem születtem volna erre a világra.

Ti is ennyire nehezen küzdötök meg olyan akadályokkal mint ez?


25/N



2014. febr. 1. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ennyire reménytelen.Most sorolhatnám,de már belefáradtam.Úgyis látod mi van."szép" kilátások...
2014. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kis vállalkozásba érdemes kezdeni akkor is, ha kiveszed a magánvállalkozóit.Az nagyon jó, hogy már van két kis szakmád: kozmetika és fodrászat. Nagyon sok 20-as lányt látok ebben a szakmában dolgozni ...
2014. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kozmetika -fodrászat vonalon feketén kell kezdeni. Ha van valami jármű ,vállalhatsz házhoz menést is ,de otthon is berendezhetsz egy zugot. Hirdetni kell ismerősök közt meg újságban ,neten, és olcsónak kell lenni ez lényeges. Jobb ez is mint a semmi.
2014. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, ennyire.

megoldás: bűnözés.


ahogy mondták, feketén kell, vagy akár lopj, csalj, hazudj. ez a világ nem a tisztességes embereknek lett kitalálva.


egyébként a lelkiismereted ne bántsa, mindenki ezt csinálja, csak egyeseknek "legális". persze ha van még lelked akkor lehetőleg ne úgy csináld hogy közben durván bántasz vele más embereket. a fekete munka a legjobb, az adódból úgysem kapsz normális eü ellátást, se nyugdíjat, hidd el, zsebreteszik a nemzeti hősök.

persze amint túlvagy az éhhalálon és meg tuds zélni tisztességgel is, érdemes váltani, de most ez van. annyi a dolgod, hogy választásokon bárkire szavazol csak ne narancsékra.

2014. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es: ne legyünk naívak: minden vállakozó, főleg magyarországon feketén kénytelen kezdeni a munkáját min. pár hónapig, ameddig ki nem alakul a kliensköre és addig, ameddig ki nem próbálja magát egy kicsit a szakmában, ezt főleg szolgáltatásokra értem.

Nincs értelme mínuszba vágd magad a saját zsebedből adózással, ha alig van 1-2 kliensed!

2014. febr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez így van én is feketén csinálom már 1.5 éve és nincs még össz-vissz 40 vendégem összesen mivel nehezebb, mert nincs reklámom nem lehet mert nem hivatalos és így nehezebben jut el a másik emberhez és mivel ez a szakma tömegcikk sokan űzik körülöttem. Olyan helyen érdemes vállalkozásba kezdeni ahol már befutott vendégkör van legalább 150 ember mert úgy kapsz egy olyan forgalmat ami kitermeli a havi járulékaidat legalább.
2014. febr. 1. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:

"4-es: ne legyünk naívak: "


ezt szeritnem nem nekem írtad, én nem írtam vállalkozásokról.


"Ez így van én is feketén csinálom már 1.5 éve és nincs még össz-vissz 40 vendégem összesen mivel nehezebb, mert nincs reklámom nem lehet mert nem hivatalos és így nehezebben jut el a másik emberhez és mivel ez a szakma tömegcikk sokan űzik körülöttem. "


akkor valamin változtatnod kell. vagy vlami új területen elindulni. mert ha nem a szüleid tartanak el, éhen fogsz halni.

godnolom dolgoztál is már, így pályakezdő sem vagy, viszont nincs elég tapasztalatod ahhoz hogy felvegyenek, vállalkozni meg nincs tőkéd. ráadásul ha kis városban élsz, akkor a lehetőséged is kevesebb.

2014. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen kis városban élek és nincs semmi lehetőségem és igen a szüleimre vagyok szorulva sajnos mivel havonta nincs több bevételem 35 ezer ft-tól.
2014. febr. 2. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!