Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtehetem a munkahelyen?

Megtehetem a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Van-e jogom a munkahelyen fényképezni? Megtehetem vagy jogilag tilos?

Sajnos csak fénykép és videófelvételekkel tudom bizonyítani az igazam majd a munkaügyi bíróságon....


Válaszokat előre is köszönöm.



2014. febr. 9. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában tilos, még akkor is ha nincs kiírva. Ettől függetlenül készíthetsz fényképeket és ha jól tudom a bíróság el is fogja fogadni. Ha tényleg tilos, akkor a munkahelyed is indíthat pert ellened, de nem hinném, hogy ügyet akarnak csinálni belőle, hiszen akkor még többen csinálnak majd felvételeket.
2014. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha "úgy jutott hozzád a felvétel"-más ismeretlen készítette nem lesz bajod belőle.
2014. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb munkahelyen szigorúan tilos fényképezni. Nálunk például több tábla is jelzi, hogy tilos fényképezőgépet használni, sőt ha a mobilod alkalmas fényképezésre, akkor azt elő sem veheted. Vannak munkahelyek ahol nem jelzik táblákkal, de mindenki tudja, hogy tilos. Ezért érdemes megkérdeznek, hogy nálatok, hogy megy ez. Lehet fotózni vagy sem. Ha nem lehet, de te ennek ellenére csinálsz képeket, akkor a munkaügyi bíróságon a képeid semmit nem fognak érni, és a cég be is perelhet érte.
2014. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez nem teljesen igaz, ha csak a bíróságon használja fel valaki bizonyítás céljából akkor elfogadják. De nem publikálhatod, nem teheted fel az Internetre.
2014. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!