Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utálnak a munkahelyen, cikizne...

Utálnak a munkahelyen, cikiznek, gúnyolnak, beszólnak, kinevetnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azért teszik mert sose szólok senkihez egész nap, nem szándékos, csendes vagyok, nem tudok beszélgetni idegenekkel. Nagyon bánt hogy emiatt ilyenek velem. De mit tehetnék?
2014. márc. 3. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2014. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy gyárban dolgozok, alkatrész összeszerelőként.
2014. márc. 3. 19:47
 3/6 anonim válasza:
95%

Nehéz ügy, mert én ilyesmivel csak iskolás koromban találkoztam, felnőttként, munkahelyen nem.


Így túl általános ez a kérdés, valamiféle érdemi válaszhoz sokkal több konkrétumot kéne tudni, látni. E nélkül a válasz is inkább csak elméleti lehet.


Elvileg egy ilyen helyzetben 3 dolgot lehet tenni:


a) Elviselni. Ha nagyon kell a pénz és nincs más lehetőség, együtt lehet élni a rosszal is, bár hosszabb távon megbetegíthet, tönkretehet.


b) Elmenekülni. Neked kell felmérni, hogy mi mit ér meg, mennyire zavar, mennyire elviselhetetlen. Lehet olyan helyzet, hogy jobb feladni.


c) Megváltozni, bár ez egy adott a helyen, ahol már valamilyenként beskatulyáztak, elég nehéz. Talán lazábbnak kellene lenned, nem kell túl komolyan venni a cikizést, és valamennyire mégiscsak meg kellene próbálni beolvadni. De lehet, hogy ez már csak egy új helyen lehetséges a mostani tanulságok levonása után.

2014. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok , így már értem nem nagyon tudtam elképzelni melyik munkahelyen csinálnak ilyet felnőtt emberek.Ismerősöm is dolgozott gyárban mesélte , hogy 90%-uk az a tipikus tahó aki sulis korában is tahó volt , agyi fejlődése megállt. Persze tisztelet a kivételnek!
2014. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mik a körülmények, de ha van lehetőséged, akkor lépj le, ne várd meg, míg rámegy az egészséged.
2014. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez a helyzet, egyre nehezebben viselem.

Mondjuk egy gyárban és ráadásul kint a gyártásban a szalag mellett (szóval nem az irodában) nem is szabad reménykedni kulturált viselkedésben, ezt már megtanultam. Munkatársak úgy viselkednek munka közben, mint akik kocsmában vannak, épp csak nem tántorognak. Nincsenek tabuk, a magán ügy/ magán élet ott nem létezik, mindent számon kérnek rajtad, intim szféra a fasorba sincs. Ha csendes/félénk típus vagy akkor meg végképp ki vagy utálva és az a baj, hogy ezzel tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha elfogadnak így akkor szerencséd van, de ha nem akkor tesznek majd róla, hogy megkeserüld minden egyes bent eltöltött perced.

Úgy, ahogy van utálom én is az egészet, de a pénz miatt nem tehetem meg, hogy felmondok. Egyenlőre nincs jobb.

2014. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!