Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg rossz leszek, ha...

Tényleg rossz leszek, ha megteszem?

Figyelt kérdés

Sok minden változott mostanában az életemben, munkahelyen, magánéletben és az egészségemben is. Kicsit sok volt ez egyszerre nekem. Nagyjából rendeződtek a dolgok, egyedül a munkában nem találtam még vissza önmagamhoz.

És úgy érzem nem is fogok, sok változás történt, olyan feladatok szakadtak a nyakamba, amikhez eddig semmi közöm nem volt. Csak azért vállaltam el, mert kis családias helyen dolgozom, a főnök segítséget ígért. Persze segítség nulla, feladatok meg tornyosulnak felettem.

Szeretnék váltani, már egyébként is 15 éve dolgozom itt, beleuntam, a mostani helyzetben meg pláne elegem van. Keresnék más munkát, amit tudok élvezni. Már próbáltam rá utalni, hogy ne legyen meglepetés, ha el akarok menni. De már kapom, hogy nem lehet rám számítani, meg cserben hagyom őket, meg csalódtak bennem :(

Én is csalódtam! Semmi sem úgy történt, ahogy megbeszéltük. Most tényleg rossz vagyok, mert elegem van ebből és elmennék máshova?


2014. márc. 10. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gonoszság és még kevésbé önző dolog részedről. Nem a megegyezettek szerint történnek a dolgok, nehogy már te legyél a palimadár.
2014. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az csak egy munkahely, az ott dolgozók neked senkik, csak kollégák, nyugodtan hagyd ott őket, ha neked jobb lesz. Én is csináltam már ilyet nem egyszer.
2014. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kicsi hely, ezer éve együtt dolgozunk, úgy hogy ez nem igaz, hogy nekem ők senkik. Baráti viszonyban vagyunk. Ezért is van ez a dilemma. Tényleg fura lesz, ha elmegyek. De pont a jó viszony miatt kellemetlen nekem ennyire, hogy semmi sem úgy történt, ahogy megbeszéltük. Úgy gondolom az elvárásoknak oda-vissza kéne működni. Nem csak nekem kell lojálisnak lennem az eddig együtt eltöltött évekre tekintettel, hanem nekik is.
2014. márc. 10. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ne a munkahelyed legyen az életed! Akármennyire is fontos dolog az ember életében a munka, az nem több, mint egy szimpla munkahely.

Baráti viszonyban vagytok? Egy barátság akkor is megmarad, ha más munka után nézel, sőt, aki tényleg a barátod, az megérti, hogy te másra vágysz, más elképzeléseid vannak, és támogat a váltásban.

Aki csak addig barát, ameddig munkatársak vagytok, az ki kell, hogy ábrándítsalak, de nem barát.


Mártírkodni meg nem kell, főleg nem egy munkahely miatt. Pont azért, mert életed jelentős részét ott töltöd, az elsődleges érdeked, hogy olyan munkahelyen dolgozz, ahol szívesen dolgozol, megbecsülnek, és jól érzed magad.

Neked kell az érdekeidet szem előtt tartanod, mert más nem fog azzal törődni, hogy te hogy érzed magad, mennyire jó neked. Nézz végig rajtuk, és gondolkodj el: vajon ők ezzel az érzelmi zsarolással a te érdekedet nézik? Dehogyis... csak a sajátjukat. Hiszen milyen jó nekik, hogy van egy balek, akire bármit rásózhatnak, és még szégyelli is magát, ha nem úgy ugrál, ahogy a többiek fütyülnek. Dehogy azt nézik, hogy neked mi a jó! Bár azért némi gondolkodással erre te magad is rájöhettél volna.

Arra meg, hogy ki kiben csalódott, hadd ne mondjak semmit. Tanulj már meg kiállni magadért, és ne hagyd, hogy bárki kénye-kedve szerint irányítson!

2014. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aranyos, amit le tetszett írni, az a mese habbal. Magát nem barátságból vették fel oda, hanem hogy profitot termeljen. Ha elmegy, keresnek mást, se kétsége, se lelkiismeretfurdalása ne legyen.


A kollégák se kutyái, se macskái, a kényszer hozta velük össze, jönnek-mennek. (Azt se nagyon gondolja, hogy a munkahelyi barátságok tovább tartanak majd az életben). Én egy csomó 10 évvel ezelőtti ex kollégám nevére már nem is emlékszem.


Ami viszont hiba, hogy utalgat a felmondásra - így fel tudnak rá készülni. Ezt hagyja abba.

Lelkiismereti kérdést ne csináljon az ügyből, mondjon fel ha úgy érzi. Lehet tesznek megjegyzéseket, na és?


Az élet megy tovább!

2014. márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nagyon rossz vagy! Kiengesztelés képpen meg kell d*gd a főnököd háromszor!
2014. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!