Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gerincferdülésben szenvedő...

Gerincferdülésben szenvedő nőtársaim tanácsát várom, hogyan rendezzem el önmagammal, lelkileg, hogy a munkahelyemen a gyerekek a hátam miatt csúfolnak?

Figyelt kérdés
Ismét sírva jöttem meg, meg és sírva is megyek dolgozni. Itt sem merek bővebben írni, mert volt rá példa, hogy kolléganő leskelődött utánam ezen az oldalon. Akár, most is. Nem sima gerincferdülésem van, hanem egyoldali, un. torziós elváltozás, bordapúp a neve. Jó alakú, helyes vagyok, de a régen kialakult, karbantartott betegség, ha fáradt vagyok látszik, de akkor is, ha nagyon kihúzom magam. Főleg, a figyelő szemeknek! Még, hogy nem gonoszak a gyerekek. IQ sem írok, de nem elit közegben dolgozom. A ruházatom a divat ellenére olyan, hogy lehetőleg, a hátam ne domborodjon ki. Sokat sírok, nagyon sokat. Aki ír, ne bántson tovább, de őszinte! segítő tanácsokat várnék. Köszönöm

2014. márc. 25. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Válts munkát minél hamarabb, ennek nincs értelme.
2014. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gerincferdülésem van, csak nekem a bordám nem úgy áll, ahogy normálisan kéne. Ez inkább ruha nélkül pl. strandon látszik, vagy feszülős darabokban. Tudom, hogy mit érezhetsz, nekem ez teljesen a 0-ra vitte az önbizalmamat. Szerencsére engem nem csúfolnak, mert nem olyan közegben dolgozom. Nyilván a gyerekek bátrabbak, a felnőttek inkább a háta mögött beszélik ki az embert.

Ha ennyire rossz a helyzet, akkor tényleg érdemes lenne másik munkát keresni. Sajnos nem sok esélyt látok arra, hogy a gyerekek megváltoznának ilyen szempontból. Sőt, inkább egyre többet engednek meg maguknak.

Ha te esetleg tanár vagy, akkor nem tudnál hatni rájuk a szigorral, a kisugárzásoddal? Tehát, hogy ne merjenek csúfolni, mert tartanak tőled.

2014. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem béna a jobb kezem. Csak akkor nem látszik, ha hosszú pulcsiban vagy kabátban vagyok.

Gondolhatod, mit élek át ha kijön a jóidő.


Tőlem egyszer megkérdezte egy srác, hogy műkezem van? Én mondtam, hogy nem, csak kissé béna. (amugy születéskor alakult ki, mert az orvos nem a kulcscsontomat törte el, hanem kihúzott a jobb kezemnél fogva)


Nem kapok munkát, de rokkantnak sem nyilvánítanak. TEhát 2 szék közül a padlóra estem.

2014. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is gerincferdülésem van, sajnos elég súlyos. Próbálom leplezni és úgy öltözni, hogy ne látszódjon. Mivel nem szeretek erről beszélni ezért nem mondtam el a munkahelyemen senkinek hogy ilyenem van és eddig nem is kérdezett rá senki. Ha ezért kicsúfolnának, bántanának én biztos, hogy felmondanék, mert pont elég az a stressz önmagában is amit emiatt átélek. Neked is azt tanácsolom, hogy keress más munkahelyet, pályát.
2014. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elkeserítő válaszokat, végül, mi mást lehetne erre válaszolni. El is mennék, ha lenne más. De sajnos, nekem még nem osztogattak munkahelyet, főleg nem 50 év felett.

A végzettségemnél fogva korlátozott a lehetőségem, a gyerek szájat nem tudom kikerülni. Váltsak munkahelyet...jogos. Átgondolom

2014. márc. 25. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is laikus szemmel is látható gerincferdülésem van. Korábban én is sokat sírtam és szégyelltem magam, de ezzel csak még lejjebb csúsztam a gödörben és a következő gondolatokon kezdtem el morfondírozni:

1, ezt dobta a gép, ez nem belgyógyászati betegség, ami elmúlik, ezzel együtt kell élni, ez van! Egy szívbetegnek sem szólna senki!

2, mozgásomban nem.korlátoz, valódi fizikai hátrányt nem okoz, mint pl. egy bénult kéz.

3, a gerincem olyan amilyen, az agyam teljesen ép, és az az én munkaeszközöm.

Szerintem azért szólogwtnak be, mert te sem fogadtad el magad(tudom h nagyon nehéz!!) Az az igazán erős, aki a gyengeségéből csinál előnyt. Hajrá!

2014. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Köszi az előremutató szavaidat. Amikor feltettem a kérdést, a szokottnál jobban el voltam, keseredve. De alapból úgy csinálom, ahogy írtad. Igyekszem speciális gyakorlatokat csinálni, tornázgatni, nyáron úszni, annak ellenére, hogy a hátamat, ha mással nem, de lezsernek tűnő mozdulattal, törülközővel takarom, vagy pólót veszek a parton.Mást nem tehetek, csak a torna. Pénzem nincs a Schroth féle gyógytornára, mert nekem az kéne. A betegségem ellenére, állítólag én vagyok az munkahely egyik "szépe"....de nem erről szól a dolog, hanem arról, amivel kezdtem. Gimi után jelentkezhetett, sima hanyag tartás miatt, de orvos nem látott, húzd ki magad, stb, a torna tanár soha!! nem szólt, pedig láthatta. Nagyon hajlékony vagyok, ez is lehetett a baj, a torzulásban. Ha lehetne 3 kívánságom, az egyik az egészséges gerinc lenne. Ez van, ebből kell kihoznom, amit lehet, úgy, ahogy írtad. üdv
2014. márc. 26. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Atérzem, amiről beszélsz, mert bennem is volt ez az érzés, hogy az orvos azzal, hogy nem szólt elvette a lehetőséget tőled a gyógyulásra. Nem tusom milyen az anyagi helyzeted és hol élsz az országban, de Budapesten van egy Schrottal foglalkozó rendelő és oda tudom, hogy lehet bérletet venni. Az előnye az, hogy először nem tűnik olcsónak, de betanítják a számodra (csakis számodra) szóló gyakorlatok, amiket aztán gyakorolhatsz hosszútávon otthon. Tehát, ha elmész 2-3x már jó. De tényleg fejben kell ezt helyrerakni. Sajnos az emberekben nincs a gerincbetegekkel szemben szolidaritás, egy sima, könnyen kezelhető asztmásat előbb kezdenek el pátyolgatni, mint egy komoly gerincferülésest, pedig azt nem lehet teljesen kikezelni. Munkát ezért ne válts, csak szemléletet.
2014. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a hasznos tanácsodat, nyáron utána járok ennek a tornának,és beáldozok annyit, hogy tudjam itthon csinálni. Legalább a romlást lassítsam.

A többi is úgy van, ahogy mondod. Sajnos. Pedig úgy szeretem a vizet, és tele vagyok gátlással, amikor fürdőruhára kell vetkőznöm. Próbálok női praktikákat kitalálni, mert a vízig csak el kell jutnom. Nem vagyok annyira gáz... de ronda a hátam, az tény. És főleg., hogy egyoldalú deformitás, ez rosszabb, mint ha szimmetrikusan lenne. Igen, ez a szüleim, a tanárom, tanáraim felelőssége. Szerencsére,a gyerekeim gerince rendben van

2014. márc. 26. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!