Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ma voltam állásinterjún,...

Ma voltam állásinterjún, miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Hétfőn az űrlapon kikötöttem hogy nincs gyakorlatom a munkakör semmilyen területén, csak a gépkezelői engedély van meg, még az nap hívtak hogy ma reggel menjek interjúra, elmentem ahol volt még 2 hasonló helyzetű csávó, nem fűztünk az egészhez semmit, mert már az interjúztató is mondta hogy ide elsősorban gyakorlott embereket keresnek, ezt még lenyeltük. Mondván meglátjuk mi lesz később, utána kimentünk a markolóhoz és Xből Y-ba kellett pakolni kavicsot. Eközben jött még 4 ember felvételizni

Az egyiket ismertem is látásról, nagy gyakorlata van azt mondjuk elismerem

De könyörgöm mi az istennek hívnak oda akkor pályakezdőket?? Amikor felhúztam magamat majdnem megvertem a HR-es nőt és a férfit is, már a portások jöttek oda.... Mondtam nekik hogy ne merjék megcsinálni még egyszer senkivel se, hogy iderángatják és áltatják hogy majd hívni fogják.

23/F


2014. márc. 26. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos ez van :(


Ha nincs gyakorlatod,tapasztalatod akkor ásd el magad.


Én már régóta próbálok munkát találni, heti 15-20 önéletrajzot küldök el eddig 2 állásinterjún voltam.Az egyiknek totál kamu volt a hirdetése ahogy megtudtam mit kell dolgozni valóban, felálltam és elmentem,de kb mindenki.


Nem tudom miért jó az amit leírtál.

Undorító szerintem,hogy ilyeneket csinálnak.


Nekem még az utazási ktg és pazarba ment el a kamus állás miatt.

2014. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy megnéznek minden olyan embert, aki önként jelentkezik az állásra. Ha nem jelentkeznél, nem is rángatnának oda. Ha meg tényleg ott akarsz dolgozni, akkor mutasd meg nekik, hogy igenis téged kell felvenniük az állásra, mert te vagy a legtökösebb az összes jelentkező közül.
2014. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne merjék megcsinálni... Srác, te durván naív vagy. AZt hiszed nem pont telibe szarja a munkáltató, hogy mit tehet meg az álláskeresőkkel és mit nem? Oda megy az ő szemükben egy zöldfülű szarjancsi pofázni 0 gyakorlattal, szerinted nem röhögnek körbe a hátad mögött? Akár 60 embert is odahívhatnak, hogy na, ki mit tud. És nem, szinte soha nem hívnak vissza, egyiknek se nőtt ki a gerince sajnos. Ilyen szar ez a mai helyzet.
2014. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt csinálják. Engem egyszer behívtak egy állásinterjúra, aminek aztán az egész ideje azzal ment el, hogy ecsetelgették, hogy miért nem felelek meg oda eleve. Pedig az önéletrajzom ismeretében hívtak oda, tudták például, hogy nem voltam külföldön tanulmányi ösztöndíjjal, mégis végig azt magyarázták, hogy őnáluk bizony mindenki tanult külföldön, és most is olyan embert keresnek...
2014. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ilyen kakarágó cégnél ne is akarj dolgozni. nekem is volt már szerencsém efféle interjúkhoz, a HR-es olyan arrogáns beképzelt maca volt hogy még nekem kellett elnézést kérnem hogy levegőt merek venni. persze utána pár percig csalódott és dühös voltam, mert szerettem volna dolgozni, de a konklúzió az lett, hogy ha már a kezdetekkor így bánnak velem, akkor később miket engedtek volna meg maguknak?!


ne add fel, én is találtam állást egy normális cégnél, de kitartóan kellett keresnem és próbálkoznom hogy összejöjjön.

2014. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

kérdező és 4es!


Ha behívnak a cv-d alapján, nyilván alkalmasnak véltek az állásra. Ha meg azt ecsetelgetik, hogy miért nem vagy alkalmas meg más embert keresnek, az azért volt így, mert nem voltatok szimpik! Sajna ez dönt és nem a megszerzett tapasztalat vagy bármi más sokszor..

2014. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!