Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkatársaim disznónak...

A munkatársaim disznónak hívnak, és röfögnek ha a közelükbe megyek. Mégis mit csináljak velük? L

Figyelt kérdés
Hónapok óta, mióta betettem oda a lábam, úgy fogadtak hogy gyűlölnek. Nem kérdeztek semmit, nem adtak esélyt hogy megismerjenek, hogy bizonyítsak, egyszerűen utálnak a semmiért. Vagyis amiatt, hogy protekciós vagyok(úgy vettek fel, de azóta a munkába semmi előnyöm nincs velük szemben) hogy saját autóval járok dolgozni lány létemre, és hogy mindig sminkelem magam úgy járok be, meg azt mondogatják hogy ilyen végzettséggel mit keresek köztük. Szóval hónapok óta, nap mint nap, pletykálnak rólam, már olyan híreket terjesztenek ami rossz fényt vet rám szinte az egész városban, és közbe nem is igaz. Minden napom úgy tellik, hogy bemegyek, köszönök, de vissza sem köszönnek, rámcsukják az ajtót ha látják hogy jövök mögöttük, a folyosón nekem jönnek, egész nap olyan stílusban beszélnek velem mint valami féreggel, a kedvenc mondataik: "nemigaz hogy ezt sem tudod megcsinálni te szerencsétlen" "mit vársz tőle szőke". Ezen kívül a munkámban is akadályoznak direkt, amin jó nagyokat röhögnek. A műszakvezetőt meg nem érdekli, valószinűleg mellettük áll azért nem tesz semmit. Ezen kívül most az új szokásuk, hogy disznónak hívnak, így szólítanak, és ha elmegyek mellettük akkor röfögnek. Ezt azért mert van rajtam kb 10 kiló felesleg, mindig is volt, tehát már így mentem oda dolgozni. És ezt 25-40 éves felnőtt emberek csinálják velem amiket leírtam, köztük férfiak is ugyanúgy, egyáltalán nincs bennük alapfokú tisztelet, amit legalább azért meg kéne adniuk mert nő vagyok. Szerintem ha valami balhé lenne meg is ütnének simán, ezt nézem ki belőlük. Amúgy egy gyárról van szó, és a munkatársaim nem kisebbségiek. Megpróbáltam már mind a két módszert a helyzet kezelésére, de ha hallgatok és úgy teszek mintha meg sem hallanám észre se venném őket, akkor is folytatják ugyan úgy. Ha belemegyek a veszekedésbe, akkor meg rögtön oda csődül mindenki a kiabálásra, és beszállnak a vitába engem eltiporva, hogy én fogjam be mert itt senki vagyok. Esélyem sincs 50 ember ellen úgy érzem. Barátkozni nem tudok senkivel, az elején még próbáltam, de nem nyitottak felém. Csak 2 ember van aki hozzám szokott szólni normális hangnemben, ők idősebb bácsik. Az egyetlen megoldás a felmondás, én is arra a napra várok amikor végre megtehetem, de egyenlőre lehetetlen, mert nem vesznek fel sehova hiába próbálkozok, pénz nélkül az utcára kerülni pedig nem akarok. Nem segít, támogat senki anyagilag ha felmondok. Már 5 hónapja húzom, de már nem sokáig bírom, már öngyilkosságra is gondoltam, ha nem oldódik meg a helyzet és nem tudok felmondani. Pedig nem vagyok egy ilyen típus, de most életemben először megfordult a fejemben.
2014. márc. 15. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

szegénykém :(

sajnos csak a felmondás segithet..

ha nem akarod magad teljesen tönkretenni...

nem emberhez való viselkedés amit ök csinálnak

2014. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Húha! Ha ez így igaz, akkor ez nem ate helyed!


Egy-két marha bárhol előfordulhat, de mindenki?


Megkérdezném a többieket is, akik ott dolgoznak, hogy ők hogylátják ezt az egészet! Ok nélkül mindenki rosszindulatu lenne?


Kíváncsi lennék, milyen okokat hoznának fel és mit mondanának!

2014. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, ilyen is van? :( Pedig muszáj lenne eljönnöd onnan, ki fognak csinálni mire tényleg találsz munkát :(

Mennyi idős vagy, nem tudnál egy kicsit hazamenni a szüleidhez, hogy segítsenek amíg nem találsz újra munkát?

2014. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csordaszellem van az ilyen helyeken, aki nem lenne rosszindulatú, az sem mer ellent mondani a többi nagyszájúnak, hanem inkább ő is beáll azok közé akik utálnak engem, nehogy őt is kinézzék maguk közül ha barátkozik velem. Mondjuk ilyen utoljára suliba volt, ilyen mentalitás, de itt ugyanigy van.

Szüleimhez nem tudok visszamenni sajnos.

2014. márc. 15. 12:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Oszd ki őket és ne foglalkozz velük. Ne lássák, hogy neked rossz. Ha felmondasz akkor ők "győznek".
2014. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 acelsziv ***** válasza:
és a főnököddel beszéltél már erről?
2014. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Nekem sok ilyen vadbarommal volt már dolgom, de mindig kibírtam. Önvédelmi tanfolyamot javasolnék, mert ez szerintem előbb-utóbb el fog fajulni a tettlegességig és nem árt a megelőzés.

Szerintem ne a műszakvezetővel próbáld rendezni a dolgokat, hanem menj magasabb szintekre és ott mondd el, mit művelnek veled és mindenképp gondoskodj róla, hogy minél többen megtudják, mi folyik ott. Ha kell, fordulj a nyilvánossághoz! Ne feledd: a jogtiprást mindig nyilvánvalóvá kell tenni, mert ahhoz senkinek sincs joga, akárki is az illető.

Ne hagyd magad, ahogy csak tudsz, szállj szembe velük.

SOHA NE ADD MEG MAGAD SENKINEK!!!

2014. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Felveszed telefonnal, diktafonnal és első kör a művezető, ha nem állítja le őket akkor igazgató. A munkáltatónak kötelessége a dolgozó testi LELKI épségét biztosítani. Sajnálom, és remélem találsz gyorsan másik helyet.
2014. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem, mert a műszakvezetőt nem érdekli az ügy. Azon kívül pedig csak az igazgatónő van, akivel nincs sok kapcsolatunk, alig látjuk. Szerintem ha elé állnék ilyen problémákkal biztos hülyének nézne és lerázna. Neki nem "feladata" az ilyesmivel foglalkozni, nem is ismeri a dolgozókat név szerint.
2014. márc. 15. 12:57
 10/17 A kérdező kommentje:
De meg fogom próbálni, vesztenivalóm úgysincs már.
2014. márc. 15. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!