Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » (Forgatókönyv) író szeretnék...

(Forgatókönyv) író szeretnék lenni, de hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Írtam egy könyvet. Kiadónak vigyem el vagy egy producernek (őt amúgy, hogy lehet elérni?)vigyem el a forgatókönyves változatát? Mennyi az esélyem, hogy elfogadják? Mi ennek a menete? 15/L

2014. ápr. 1. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálkozhatsz internetes árusítással is, és akkor ki tudod hagyni a lehúzó producereket meg terjesztőket. Szerintem Googleben keress rá
2014. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem úgy az egyszerűbb, ha részletekben próbálod meg először kaidni, pl. fejezetenként elküldöd egy lapba (persze ingyen).
2014. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
oké köszi :)
2014. ápr. 1. 15:09
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

15 évesen? Ne haragudj, de nulla az esély. Nem akarom alábecsülni a képességeidet, de a forgatókönyvírókat a Színművészeti Egyetemen "képezik".


Nem tudom, miről szól a könyved, esetleg egy ifjúsági könyveket kiadó kiadónál próbálkozhatsz vele (Móra?). Az első fejezetet szokták elküldeni, az egész könyvet nem, mert az úgy simán "ellopható", vagyis meg lehet úgy jelentetni, hogy nem írják rá a nevedet (hanem valaki másét) és nem fizetnek érte. És utólag már nem nagyon tudod bizonyítani, hogy a te munkád.


Ha esetleg ki akarják adni, akkor szerződést kell kössenek veled (illetve a szüleiddel, mert fiatalkorú vagy), és úgynevezett szerzői jogdíj jár neked (pénz) az eladások után. Ennek mértékét és módját a szerződés tartalmazza.

2014. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
wow köszi. bár nem vagyok profi, de akik elolvasták azoknak tetszett. egy részről azért szeretném elvinni kiadóhoz, hogy bebizonyítsam magamnak, hogy érdemes e folytatni, vagy nem.
2014. ápr. 1. 15:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a harmadikra, egy jó történet az nem végzettség vagy életkor függő. Mutatsd meg másoknak, igenis próbáld meg kiadni, ha már dolgoztál vele. Hajrá!
2014. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Csak egy dologgal legyél tisztában: ingyen senki nem fogja kiadni vagy véleményezni. Súlyos pénzeket kérnek ezért a kiadók.
2014. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pont azért mondom, hogy nézzen utána a neten, hogy esetleg e-könyvként fel tudná-e tölteni valami értékesítő weboldalra, mert ott nem kérnek pénzt csak az eladás után %-ot.
2014. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm :)
2014. ápr. 1. 18:56
 10/13 A kérdező kommentje:
Most vettem észre! Elírtam a koromat, 14 vagyok! Mindenkitől elnézést kérek :/
2014. ápr. 1. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!