Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akinek Asperger-szindrómája...

Akinek Asperger-szindrómája van, hogyan illeszkedik be a munkahelyi közösségbe?

Figyelt kérdés

Én alapvetően azt hittem, tök jól megtanultam ellensúlyozni az állapotomból adódó hátrányokat, aztán elkezdtem dolgozni.

Cseverészni akarnak, üdvözléskor puszilkodni, én ezt nem szeretem... de ha elutasítom, azt hiszik, nem kedvelem őket. Pedig nem erről van szó, jófejek, bírom őket, de idegenkedek az ilyesmitől. Így aztán azt veszem észre, egyre inkább elkerülnek, nem hívnak a munkahelyi bulikra sem, mert azt hiszik, én ott nem érzem jól magam (pedig dehogynem).

Mondjam meg nekik? De tartok tőle, hogy rövidtávon elbocsátanának.



2014. ápr. 6. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha magadnak diagnosztizáltad akkor nincs aspergerede csak szerencsétlen vagy, ha van orvosod akkor menj el pszichiáterhez.
2014. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jártam szakembernél, képzeld, nem magamat diagnosztizáltam... esetleg a kérdésre is válaszolnál?
2014. ápr. 6. 15:26
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Persze, azért vagyok itt, hogy segítsek. Leginkább semmit nem tudsz tenni, úgy értem akárhogy is igyekszel, senki nem szeret mentálisan betegekkel barátkozni.

Nyilván látszik rajtad, sokan vagyunk a világban és vannak egészséges emberek, őket favorizálja mindenki.

2014. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, de épp az az érdekes, hogy vannak barátaim, akiket a hobbijaim kapcsán ismertem meg, és ők szeretnem és elfogadnak. A párom is szeret. És valahogy az ilyen jellegű kapcsolatokkal nem tudok mit kezdeni, mint a munkahelyi kapcsolatok. Tanuljam meg elfogadni, hogy mindig is el fognak kerülni, és viseljem el azt a nyolc órát naponta?
2014. ápr. 6. 16:06
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Mentálisan egészséges ember nem szereti az örülteket, ezen nem tudsz változtatni.
2014. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

:D Ezen most jót nevettem.

De hisz nem is vagyok őrült!

2014. ápr. 6. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

Mentális problémád van, nem vagy egészséges.

Az egy dolog, hogy nincs betegségtudatod.

2014. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az állapotommal, és az ezzel járó hátrányokkal, amiket igyekszek kiküszöbölni, de nem, nem tartom magam őrültnek. Sem pszichiátriai betegnek vagy fogyatékosnak sem.

Na most megyek, megkeresem a betegségtudatomat, középiskolában még megvolt... :)

2014. ápr. 6. 16:17
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell elmagyarázni az Asperger-szindrómát, de elmondhatod, hogy van néhány dolog, amit nem szeretsz, de van, amiben te is részt szeretnél venni.
2014. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Én is utálom a puszilkodást, meg a bájcsevegéseket, már kétévesen is az mondtam annak, aki meg akart simogatni, hogy ne bánts..mondd meg, hogy te ezt nem bírod, kész.
2014. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!