Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen belépéskor és...

Ywerd kérdése:

Munkahelyen belépéskor és kilépéskor a súlyellenőrzés jogszerű?

Figyelt kérdés
Ha valaki konkrét jogszabályt tudna linkelni,megköszönném!

#súlyellenőrzés
2014. ápr. 14. 17:07
 1/10 Joci_27 ***** válasza:
75%
Konkrét jogszabályt nem tudok, de alkalmassági vizsgálatokon meg szokták mérni a testsúlyt (belépéskor). Kilépéskor nem tudom, miért ellenőriznék a testsúlyodat, odaadják a kilépőpapírokat, aztán viszlát.
2014. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező arra gondolt, amikor reggel bemegy dolgozni, meg amikor végez kijön. Vagy tévedek?
2014. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Joci_27 ***** válasza:
75%
Jah, erre nem gondoltam. Nem is hallottam még ilyenről. Megkérdezhetem, hogy a kedves kérdező milyen területen dolgozik?
2014. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lopni és akkor nem lesz semmi probléma.
2014. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a munkahelyen gyártott termékek illegális kilopását akarják így megelőzni. Nem kell csodálkozni. Én is dolgoztam olyan helyen 1969 és 1972 között, ahol volt személyi ellenőrzés (elsősorban táska és szatyor) kilépéskor (és volt lehetőség elkülönített helyen testi motozásra is). Hozzáteszem: anyósom a 60-as évek elején volt látogatóban amerikai rokonainál és itthonról azt a megbízást kapta itthoni rokonoktól, hogy hozzon tranzisztorokat (ugyanis az amerikai rokon tranzisztor gyárban dolgozott). Tudnivaló, hogy a tranzisztorok robbanásszerű alkalmazása abban is időben indult és nálunk iszonyúan magas ára volt. Szóval, anyósom rokona minden további nélkül bármennyit tudott adni ingyen és teljesen legálisan. Ugyanis az amerikai gyárban az egyenkénti termékellenőrzés során szabványon kívülinek minősített darabokat egyszerűen halmokban kitették a gyár udvarára és a dolgozók abból vihettek haza maguknak ingyen annyit, amennyit akartak.
2014. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kedves válaszolók,húsiparról van szó,és valóban napi rendszerességű mérésekre gondoltam,munkahelyre be és kilépéskor.
2014. ápr. 14. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabályt nem tudok idézni sajnos, de biztos lehetsz benne, hogy jogszerű.

Az egyik barátomék munkahelyén meg kell fújniuk az alkoholszondát belépéskor.

Régebben amikor egy mobil összeszerelő gyárban dolgoztam, akkor pedig fémdetektorral ellenőrizek minket kilépéskor.

Szóval ezekből kiindulva a ti ellenőrzésetek is törvényes.

2014. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Joci_27 ***** válasza:
71%
Az alkoholszonda és a fémdetektor ismerős, több munkahelyemen is használták és a jelenlegi munkahelyemen is előfordul, teljesen megszokott, így gondolom akkor a súlyellenőrzés egy húsipari cégnél a legkézenfekvőbb ellenőrzési módszer a fémdetektor nyilvánvaló alkalmatlansága miatt. Inkább tűnik jogszerűnek, mint meztelenre vetkőztetni a munkavállalókat, de pontosan én sem tudom, szabályos-e.
2014. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogszerű. Ha ezen kiakadsz, akkor soha ne menj a pénzjegynyomdába dolgozni...
2014. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bárhol meg lenne fogalmazva, hogy jogszerű, de az elenkezője sem, szóval szerintem nyugodtan mérhetik, ha akarják. Még mindig jobb, diszkrétebb, mint amikor a biztiőrnek ki kell nyitni a táskát... Ha nincs semmi olyan a táskádban, aminek nem kellene lennie, akkor nem tudom, miért zavarna a dolog.
2014. ápr. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!