Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átvehetek-e a munkahelyemen...

Átvehetek-e a munkahelyemen egy saját magam által írt tértivevényes levelet hivatalos tartalommal?

Figyelt kérdés

A helyzet: fel akarok mondani. Ennek formája: felmondólevél a vezetőnek. Na most a vezető azzal szórakozik, hogy nem hajlandó átvenni a felmondólevelet, hanem a titkárnka kell oda adni. CSakhogy a felmondás meg attól érvényes hogy a vezető elfogadta láttamozta. És hiába adom le a titkárnak, ha ő attól nem veszi át. Volt olyan munkatárs aki 3 hetet várt arra hogy mélóztassanak hivatalosan is átvenni a felmondást.


Na most én ezt nem játszom, hanem feladom tértivevényes levélben postán.

Csakhogy.

Én vagyok megbízva azzal hogy a postai küldeményeket átvegyem.Vagyis, én fogom átvenni a saját magam által írt felmondólevelet a postástól.

Ez így szabályos? Vagy mindegy ki veszi át ha az illetőnek van megbízása átvételi jogosultsága?


2014. ápr. 15. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Cimezd a fonoknek sajat kezbe, zold tertivevennyel, azt meghatalmazassal te is atveheted, ha van ervenyes meghatalmazasod a fonokodre
2014. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

és ha átvételre kerül a küldemény, akkor már nem mondhatja hogy "nem láttam a felmondást"?


mert most ezt a kamut nyomja ha valaki felmond. ott a felmondás, de "nincs ideje" elolvasni és amíg ő nem látta, addig nem indul a felmondási idő. 3 hét alatt sincs ideje elolvasni.

2014. ápr. 15. 11:56
 3/23 anonim ***** válasza:
a cég nevében hivatalosan átveszi valaki ... adott esetben te ... innentől él
2014. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A saját kezébe jelzést nem lehet meghatalmazassal átvenni. Ha a főnök nem veszi at, akkor ra írjak "nem vetteat" es kézbesítettnek tekintik. De ha a titkár veszi at, akkor is kézbesített, nem számít, hogy a főnök maga valoban látta e.
2014. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

ez biztos? mert ez minden kérdést megoldana.



nem vetteat" es kézbesítettnek tekintik.

2014. ápr. 15. 12:36
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha a meghatalmazas kiterjed sajat kezbe szolo kuldemenyekre, akkor a zold(nem hivatalos) tertivevennyel feladott sajat kezbe szolo kuldemenyt atveheti meghatalmazott. A baj ott kezdodik ezzel ha csak a cegre van meghatalmazasod.
2014. ápr. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
nekem itt minden létező postai küldeményre van felhatalmazásom
2014. ápr. 16. 08:01
 8/23 anonim ***** válasza:

Ok, ertem hogy minden postai kuldemenyt atvehetsz, de a fonok nevere erkezoket is atveheted? Mert a posta sajnos ilyen, ha XYZ Kft.-re(aminek a fonoke Nagy Attila) van meghatalmazasod attol meg a Nagy Attila nevere szolo postat nem veheted at. Tehat ra is kell hogy legyen meghatalmazasod.

De szerintem ird ra a boritekra a ceg nevet es a fonok nevet is, kettos cimzesnek szamit, amit atvehetsz.

Vagy ha van masnak is meghatalmazasa intezd ugy hogy a te altalad feladott levelet mas vegye at, es ennyi. Azt hol a te problemad hogy a fonok nem olvassa el a leveleket. Atvettnek minosul, onnantol kezdve ha letelik a felmondasi ido be se kell menned tobbet.

2014. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

és ha a főnök azt mondja nekem (is) mint a másik munkatársnak mondta: "nem tudok róla h felmondási időben lennél"

és persze nem adja ki a kilépő papírokat és persze nem kapja meg az utolsó fizetését sem (hogyhogy nem épp az is késik...)

és az új munkahelyen meg adott esetben nem léptetnek be addig míg a régi helyről nem viszem a kilépési papírokat.


>>>>Atvettnek minosul, onnantol kezdve ha letelik a felmondasi ido be se kell menned tobbet.

2014. ápr. 16. 11:11
 10/23 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem adja ki a kilepo papirokat.
2014. ápr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!