Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Star Wars könyvek megírása...

A Star Wars könyvek megírása hogy történik? Lucas bízza meg az írókat az ötletei alapján? Vagy ezek hivatalos, Lucas által jóváhagyott "fanfic"-ek? Vagy Lucas nem is hagyja őket jóvá?

Figyelt kérdés
És egyeztetnek egymással az írók? Mert én már elég sok ellentmondást találtam az egyes könyvek között...
2013. jan. 28. 00:33
 1/5 MarkoG ***** válasza:
Mivel ott a Lucasarts biléta így Lucas elfogadja őket, hát egy könyvcsalád általában egy írótól származik, de igen egyeztetnek lásd Old Republic könyvek, meglepően összetartoznak. Vigyázz mert vannak hamisítványok
2013. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én az újabbakra gondoltam leginkább. Matthew Stower Star Wars III-adaptációja szerint Obi-Wan nem szívesen harcol, az animált klónháborúról készült könyvben (valami Karen Treviss írta asszem) meg "imád harcolni"... A Gonosz Útvesztője meg a régi Clone Wars sorozat meg pl. két különböző történetet mesél el Palpatine elrablásáról...
2013. jan. 31. 19:02
 3/5 MarkoG ***** válasza:
áh értem, jogos az új írók naggyából össze dolgoznak. Obi-van érdekes figura nehéz megérteni, a csatát és repülést ki nem állhatja de a pengeváltásokat élvezi
2013. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, Traviss könyvében Obi-van ellentmondásos személyiségét taglalják, pl. hogy jó harcos, de nem kedveli a csatákat, jó pilóta, de nem szívesen repül, stb. De lehet, hogy az valamelyik előzménytrilógiabeli könyvben volt.

És igen, vannak ellentmondások, de többnyire nem olyan brutálisak... viszont azért van egy-két olyan könyv, ami annyira erősen AU és OOC, hogy nem érdemes elolvasni.

2013. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amiről te írsz, az a Matthew Stower-féle Ep. III. könyvadaptációban van.
2013. febr. 17. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!