Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek? Ezt hogyan...

Ti mit tennétek? Ezt hogyan lehet megoldani, kibírhatatlan.

Figyelt kérdés
Már majdnem egy éve új kollégánk van. 3-an vagyunk egy szobában. Ha nem ő áll a központban, vagy szólunk neki, hogy légyszi ezt csináld meg előbb rögtön fut a főnökünkhöz, hogy mi rosszul bánunk vele. Kb 1 hete felment a nagyfőnökhöz is panaszkodni. Nem tudom, eddig soha egy kollégának sem volt baja velünk. A mai nap azonban közölték, hogy miattunk el akar menni az új kollegina, de nem hagyják elmenni. Grafológust hívnak, hogy ki nem bír közösségben dolgozni. Szerintetek ez normális? Ja és annyit, hogy én 18 éve ott dolgozok annál a cégnél, soha senkivel nem volt bajom mindenkivel mindig jól kijöttem. Szerintetek most mit tegyek? Velem lehet a baj?
2014. ápr. 22. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Honnan tudhatnánk ennyiből, hogy veled lehet-e a baj? Valószínűleg nem veled. A vezetőségnek meg gratulálok, hogy egy áltudományos csodamódszerrel gondolják kideríteni a konfliktus forrását, szakértői és/vagy vezetői elbeszélgetés helyett. Milyen "ezt" ne csinálja?
2014. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy egoista állatot fogtál ki. A kolleginának beszakadt a feje mert 2 percig nem tudott a középpontban lenni. Jaj de nem szeretem az ilyen embereket. Ne vedd a szívedre mert ő a pics@.
2014. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Háát a többi irodából is hasonlókat mondtak. Én idegileg teljesen kivagyok. 18 éve ott dolgozom, jön egy ilyen beképzelt liba és ez miatt fogom elveszíteni az állásom?
2014. ápr. 22. 17:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de én meg is dolgozom azért. 2 gyerekem van, reggel 6kor elmegyek, este 6-8kor megjövök. Nem hinném, hogy ki kéne oktatnod...
2014. ápr. 22. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem kioktatás volt.

Ha a "problémás" kolléganővel is ilyen hangnemben beszélsz, akkor nem csodálom, hogy jár a főnökhöz! A helyében én is járnék!


Most jön a kioktatás:

Azt hiszed csak te kelsz korán? Csak neked van gyereked, akit el kell tartani, nevelni kell? Hidd el nekem, egy iroda álomszép melóhely tud lenni, ha tudod értékelni.

Menj, dolgozz olyan munkát, ahol rengeteg alázat kell. Akkor majd megtanulod értékelni és nem vernyákolsz egy újonc miatt, aki lehet csak kétségbeesetten próbálna beilleszkedni az öntelt bandátokba. Mert hidd el, nem könnyű ám a régi "ász" melósok között újnak lenni, akik úgy fennhordják az orrukat, hogy beleesik az eső!


"Velem lehet a baj?"

Szerintem veled van a baj.

2014. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:
81%
Én megkérném a főnököt, hogy hallgassa meg a másik oldalt is.
2014. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6os:

2 teljesen új kollégát kaptam, mert a többi nyugdíjba vonult. Mindkettővel nagyon jól elvoltunk az elején. Viszont akivel most gond van, picit beképzelt lett, és ha nem ő van a központban máris mindenki utálatos vele. Nem csak engem hívattak be, hanem a másik kollégámat is aki vele együtt érkezett. Most lehet irigykedsz, hogy másnak jobb sorsa van, igazából nem is érdekel. De azért köszi neked is a választ.

2014. ápr. 22. 19:32
 8/11 anonim válasza:
100%
Nyugi, szerintem sem te vagy a hibás. A 6-osból az irigység szól, semmi más. Nem hinném, hogy 18 évig semmi gondod nem volt, utána meg úgy hirtelen mindenkivel gondod lenne. Pláne így, hogy ketten érkeztek egyszerre. Szerintem így még lehet neked volt nehezebb...
2014. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyisd már ki a szádat és állj ki magadért! Mondd meg, hogy 18 éven keresztül nem volt rád panasz, a kis új meg egy éve csak kavar és jajveszékel, továbbá ha hárman vagytok egy szobában és a másik kollégának sincs veled baja, de a hisztis a másik nőre IS panaszkodik, akkor nem túl nehéz kikövetkeztetni, hogy ki az összeférhetetlen... panaszkodni nem csak a kis szuka tud, szedd össze magad és te is mondj el róla minden negatívumot.Fogjatok össze a másik normális kollégáddal és együtt borítsátok ki a bilit, ne csak áldozat módjára tűrjétek amit tesz veletek az a hülye nő.
2014. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdezö! Hasonló helyzetben voltam mint te. Engem 10 év után küldtek el egy "új" miatt. Az elejétöl fogva nyílt titok volt hogy kinek a kije. Nem az "esze" miatt került oda... Lényeg hogy már az elsö pár hónapban úgy rendezkedett hogy csak na. Rutinja nulla volt, (visszahallom hogy a mai napig az) felelösséget nem vállalt, mégis ö volt a "jó". Én 10 év alatt 8 embert tanítottam be. Egyikkel sem volt gond, a hozzáállásukkal sem. Aztán jött ez a puncsos. Annyira buta volt hogy mindent mindig újra és újra el kellett neki mondanom. Türelmes voltam egy ideig, de mikor nyíltan a pofámba röhögött, miközben ezeregyedszerre is türelmesen magyaráztam neki a dolgokat, akkor fogtam magam és jeleztem a fönöknek hogy soha senkire nem mondtam azt hogy alkalmatlan erre a munkára, de vele kivételt teszek mert alkalmatlannak gondolom a munkára. Tudod mi lett? Engem aki 10 év rutinnal a hátam mögött voltam, elkezdtek látványosan "mellözni". Ez az ember vette át a helyem. Engem kirúgtak. Mint kiderült, nem a tudása miatt történt ez így, hanem azért mert valakinek a valakije, és kellett neki a helyem. Hogy is mondjam... "beltenyészet a munkahelyen", tehát a rokoni, ismerösi érdek dominált. Szóval legyél résen, mert az az "új" nem véletlenül van ott, és én is átéltem azt hogy a fönököm aki 10 éve ismert, nem mellém állt. Nagyon úgy fest hogy "összeférhetetlenség" címszóval ki akarnak rakni téged. A fönököd pedig ehhez aszisztál. S hogy mit tegyél? Semmit sem tudsz tenni, kezdj el másik munkahelyet nézni. Akiröl írtál kollégát hogy melletted áll... sajnos ha úgy lesz hogy ö is veszélyben érzi az állását, nem fog kiállni érted. Ez a magyar mentalitás, a magyar valóság a magyar munkahelyeken.
2014. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!