Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdekelne, hogyan lehet...

Érdekelne, hogyan lehet leépíteni a kollégák negatív panaszáradatát? Mindig minden szar, de nem csak simán pocsék, hanem rohadtul az. Dől a panasz, mit lehet tenni, hogy ne kelljen hallgatni?

Figyelt kérdés
Minekután a gyomromra ment a stressz - nemcsak a munkahelyi, az csak egy tortaszelet volt - és szerintem ha nem nyugszom meg simán ki is nyirhatott volna - elhatároztam h nem érdekel senkinek semmilyen nyavalygása - igenám de az ebédlőben állandóan megy a panasz-buli - üljek el? Melo közben is ha megállitanak már megint milyen rossz h - mondok egy elvont példát - a narancssárga a sárga meg a piros keveréke - egyrészt idegesit, másrészt nem is mindig van igazuk mint a példa is mutatja mert ugyanmár mitol lenne az rossz ami adott - harmadrészt nem akarok bunko lenni és a köszönés után otthagyni,de ha egyszer csak köszönni tud es utánna már ömlik a negativum? Nem kérek a saját stresszéből, az egészségem ezerrel fontosabb, kérlek segitsetek nekem. Azt már látom, hogy a közös kajálásoknak vége lesz :(

2014. ápr. 30. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy-egy ilyen ismerősöm volt. Igen volt, mert már annyira elviselhetetlenek voltak, hogy megszakadt emiatt a kapcsolat is.

Én mindig próbáltam pozitív lenni és rávilágítani, hogy ez vagy az nem is olyan rossz, ahogy ő beállítja. Na akkor meg én voltam a hülye :)

Egyébként ezek az ismerősök orvoshoz is kerültek. Mert tényleg mindig minden mindenki rossz volt. Az egész világ, Ők sose.

Ha valaki nem mindig ilyen, azzal nincs bajom, mert mindenkinek vannak rosszabb időszakai, de folyamatosan nem megy.

Nyilván munkahelyen nehezebb ez, mert össze vagytok zárva, de koncentrálj a munkádra és nem menj bele ilyen "beszélgetésekbe". Persze az is rossz, ha emiatt mindenkit kerülni kell. De azért talán van néhány pozitívabb ember is a cégnél.

2014. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nálam egy dolog segített, a humor.

Pl ha nekem kezd el panaszkodni valaki, hogy milyen pocsék a piros narancs és sárga együtt, akkor nevetve annyit mondanék, hogy igaza van, szólok is a vezetésnek, hogy ezen sürgősen változtatni kell! Javasolnám helyette a full feketét, az legalább menne a gyászos hangulathoz.


Majd megkérdezném tőle, hogy miért panaszkodik folyton, majd hozzátenném, hogy a folytonos rinya sokkal lehangolóbb mint az a három szín együtt.

2014. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereket nehez meggyozni, meg pozitiv hozzaallassal sem.

Sajat nyugalmam megorzese erdekeben csak mosolyogva bologatni szoktam. Latja, h meghallgatom, talan meg ugy is erzi, h megertem ot, de kozben vastagon lesz...om, h mit beszel.

2014. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár gyomoridegességtől, de még gyomorfekélytől sem múlt még ki senki, én mégis azt mondanám, hogy irány a halál, ha ennyire nem vagy képes, hogy kiállj magadért, a nyugalmadért, ha fontosabb a falka, mint önmagad. Felfoghatatlan számomra miért mások kis lelkecskéjét védi valaki - még ilyenkor is! Meddig gondoltál elmenni? Míg idegösszeroppanást kapsz valami miatt? Inkább a kiközösítéstől félsz te. Meg kell húzni a határokat, mert ők nem fogják! Ennyire képesek, ez jön belőlük, példás magyar állampolgárok, ennyi. Nagyon érdekes, hogy engem nem találnak meg, ilyennel sosem, valószínűleg, mert nem vagyok benne partner. De ha van egy kis fölös időm és energiám, akkor mondom, hogy lehet, bármit, olyankor van, hogy becsúszik a narancssárga szintű történet is, de nem gond, mert én engedtem meg. Magam körül beállítottam ezeket a szinteket. És most valami egészen mágikus varázslatot közlok veled, de jó figyelj: ugyanerre te is képes vagy. Önrontás, végtelenségig való tűrés nélkül. Megmondod mi a gondod. Ha nem értik meg, hát az az ő korlátjuk, ha megértik, akkor meg tudni fognak róla, te külön eszel, ők tobzódnak a hülyeségükben, te is jobban leszel és eszel, mindenki éli az életét.
2014. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor marad a bólogatás meg a gyors eliszkolás - már egyből görcsöl a gyomrom a bólogatásnál is - sajnos egyéni szoc probléma h nem szoktam hazudni és nem is akarok de ugy latszik bologatni néha majd kell :(
2014. ápr. 30. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
#1, ez csak látszólag negativitás, tartalmilag az, de a motorja egy az egyben átvett szociális minták ismételgetése, gondolat vagy egyéniség mögötte nem sok semmi. Szóval elsősorban butácskák, vérbeli falkatagok, jófogyasztók. Ha más példát látnána maguk körül, akkor meg azt másolnák le. Ezért sem hat a mindenben lássuk meg a jót, mert nem ez az elsődleges gond.
2014. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csomó ilyen korrekt "módszer" létezik. Ásítozol, vagy nevetve helyeselsz, mintha csupa jót mondana, vagy egyértelműen boldogító kontrákkal leped meg... Trollkodás mind, de cél szentesíti az eszközt...
2014. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!