Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit írjak az önéletrajzomba...

Mit írjak az önéletrajzomba az üres évekre?

Figyelt kérdés

3 év kiesésem van. Beteg voltam, a kezelések miatt sem tanulni, sem dolgozni nem tudtam. Nem szívesen írnám be az önéletrajzomba vagy mondanám el interjún, mert félek, hogy emiatt elvágom magam. Épp elég hátrány, hogy pályakezdő vagyok.

Arra gondoltam, hogy azt mondom konyhalány voltam - az egyetem alatt dolgoztam ebben a munkakörben pár hónapot, de feketén, úgyhogy nincs róla papírom. Vagy ez nagy hiba lenne?


2014. máj. 6. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Nem kell megmagyarázni.
2014. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De állásinterjún biztos rákérdeznek.
2014. máj. 6. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
A betegség nem bűn. Max. az bűn, ha fertőző beteg vagy, és eltitkolod, megfertőzöl másokat, és ott burul a "bili". Én simán beleírnám valamiképp, mert ha valahol emiatt be se hívnak, akkor attól a helytől eleve elestél, s a betegség miatt egyfajta szánalom-szimpátia is lehet a dolog kimenetele.
2014. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi, diákmunkák voltak, anyagi okokból (a betegséget semmiképp ne írd)
2014. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Interjún egy valamit kell: hazudni.

Nekem 2 évem volt amikor jártam a világot. Beírtam egy egyetemet, hogy azon a szakon tanultam, de jelenleg szüneteltetem a tanulmányaimat ( bele ne írd ott hagytad) és ennyi. Nem fogják leellenőrizni, illetve a suli nem is adhat ki ilyen infokat.


Mellesleg, felvettek.

2014. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Családi ok, nagymamát ápoltál, találj ki valami szépen hangzót, aztán ellenőrizzék le, ha tudják. A feketézést inkább ne mondd.
2014. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 ha én két évig jártam volna a világot vigyorogva írnám be az önéletrajzomba.
2014. máj. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják megkérdezni, hogy miért a 3 év kiesés.

Ha mégis, akkor szerintem se légy őszinte ebben a kérdésben. Nem gondolkodtam még munkáltató fejével, de sok állásinterjún megfordultam, és sokat informálódtam ezzel kapcsolatban, olvastam tapasztalatokat, stb. Ezért lehet, hogy azt gondolná a munkáltató, hogy beteges vagy, ezért lehet, hogy éppen ezért fel sem venne, mert nem tudhatja, hogy épp mikor esel ki. Az meg, hogy mi bajod volt, nem érdekli, ő csak azt a szót nézi, hogy "betegség".

Szerintem írd bele, hogy külföldön dolgoztál Ausztriában a Jürgen Jagdhaus-ban takarítóként, majd mosogató, felszolgáló, aztán recepciósként. Nyugi, nem fog utánanézni egy munkáltató sem, főleg külföldi munkának. Azzal pedig, hogy leírod, hogy így kezdtél és ide jutottál, látni fogja, hogy szorgalmas és fejlődőképes vagy.

Tökéletesen igaza volt, aki azt írta, hogy állásinterjún hazudni kell! Sőt, nem csak hazudni, hanem gátlástalanul hazudni! Az őszintének lenni pedig csak a családban, párkapcsolatokban, barátságokban és a big brotherben kell!

2014. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!