Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megérné gyakorlati helyet...

Megérné gyakorlati helyet váltanom, vagy csak rosszabb lenne? Az ilyen mennyire szabályos?

Figyelt kérdés

Cukrásznak tanulok, és a sulimban a legtöbb hellyel ellentétben nem hetente váltakoznak a gyakorlati és az elméleti tanulmányok, hanem fél év elmélet után egy éves gyakorlaton vagyok, ahol több probléma is felmerült.

A legtöbb esetben nincs nagy gondom, viszont az egyik kolléganőre időnként rájön az 5perc és beszólogat, egy másik kolléga gyakran tesz poénosnak szánt célzást arra, hogy mit is kéne csinálnom vele(20éves lány vagyok, én vagyok a legfiatalabb az étteremben). Ezeket már megszoktam, viszont van még jó néhány gond. Sokszor a fél óra ebédszünetemet sem tudom kivenni,a munkakörülmények meglehetősen rosszak, illetve most is 6napot ledolgoztam és csak 1 pihenő napot kaptam utána, pedig így még a fizetett dolgozókat sem osztják be. Személyzeti ételnek a 3-4 napos megmaradt ételt rakják ki és gyakorlatilag semmit sem tanulok abból amit a szintező vizsgán kérni fognak, így fogalmam sincs arról, hogy hogyan is fogok levizsgázni.

Egy ideje egyre inkább azon vagyok, hogy jelezzem az iskolának, hogy új helyet szeretnék(rajtam kívül a suli 4szakácsot küldött oda, ők már 2hónap után átkérették magukat), de félek, hogy ugyan ilyen, vagy rosszabb helyre kerülnék.



2014. máj. 26. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak kellene a legfontosabbnak lenni, hogy tanulj is valamit, ha ez nincs meg, akkor értelem szerűen váltani kell, még akkor is ezt mondanám, ha minden más szempontból remek helyen lennél.
2014. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérj új gyakorlati helyet. Neked vizsgáznod kell a tanultakból, nem rabszolgának küldtek oda. Ráadásul tudomásom szerint a tanulókért a gyakorlati helyek pénzt is kapnak (bár ez lehet, hogy változott). Azért, mert te tanuló vagy, neked is kijár, hogy tisztességesen bánjanak veled.
2014. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megérné, igen. Nem pénzért dolgozol ott, hanem hogy tanulj. Ha nem tanulsz, az egész semmit sem ér.
2014. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Napnál világosabb.
2014. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már tényleg, nem tudom, hogy mit kéne tennem. Beszéltem néhány osztálytársammal, úgy tűnik, hogy még páran hasonló helyzetben vannak.
2014. máj. 27. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatok sajnos ilyenek szoktak lenni, össznépi játék az egész, értelme semmi.

Nekem OKJ-s idegenforgalmon kellett gyakorlatra mennem: 4-5 órán keresztül teljesen egyedül hagytak az irodában, ahol nem volt WC sem (a saját házukhoz volt építve az iroda, ők nyilván oda jártak mosdóba, de én nem mehettem be), kaját nem ehettem ("morzsál"), úgyhogy ott ültem egy üveg vízzel, egyedül, a hidegben (a fűtést is levették). És persze rettegtem, nehogy bejöjjön bárki is, mert fogalmam nem volt, mit kellene csinálnom akkor...

2014. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, én is ilyen helyzetben voltam. Engem ugyan nem csicskáztattak, de tanítani sem akartak. Én ugyan teljesen mást tanultam, mint te, de a gyakorlatom az nekem is kb annyiból állt, hogy leültettek egy irodába és azt mondták nézzem, hogy a többiek mit csinálnak. A gond csak az volt, hogy a főnök hiába adta ki, hogy foglalkozzanak velem és tanítsanak, senki nem tette meg. Ide, oda passzolgattak az irodán belül és mikor bátorkodtam megkérni az egyik titkárnőt, hogy legyen szíves elmagyarázni, hogy egy-egy eljárás hogyan működik, úgy nézett rám, mintha azt kértem volna tőle, hogy legyezzen már engem egy kicsit és hozzon majd egy koktélt. A legrosszabb az volt az egészben, hogy nem volt sok munkája, egy csomószor odament pletykálni az egyik kolléga nőjéhez, én meg ültem ott az íróasztal székénél és csak lestem magam elé. Semmit nem engedtek csinálni és nem nagyon akaródzott semmit sem tanítani nekem. Megértettem volna, ha úsztak volna a munkába és már a fülükön jött volna ki a sok irat...de messze nem erről volt szó, az idő nagy részében csak hátradőlve beszéltek a nagy büdös semmiről. Akkor én már tudtam, hogy nem ez lesz az a hely, ahol én hosszabb távon lecövekelek. Így is lett.
2014. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!