Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy egy női főnök sokkal rosszabb, mint egy férfi? Ez igaz?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már ezt, és sok magyarázatot is hallottam. Pl valaki azt mondta, hogy azért rosszabb, mert a többi női alkalmazottat vetélytársként kezelik, vagy hasonlók.


Nem akarom mind leírni, de ennek az állításnak (persze tisztelet a kivételnek) van némi igazságalapja? Mert nem 1 embertől hallottam már ezt, és kíváncsi lettem.


Mit gondoltok? Mik a tapasztalataitok?



2014. ápr. 19. 20:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Himsoviniszták szokták mondani :)
2014. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Hat en no vagyok es volt szerencsém noi es ferfi főnökhoz is. A férfiak esszel, a nok meg érzelemmel döntöttek. Pont mint az élet minden területen... Persze vannak kivételek, de en meg nem találkoztam veluk
2014. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
#1: Ezek szerint a feleségem is hímsoviniszta :)
2014. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%

Női főnököm van férfi helyettessel. Nagyon nagy köztük a különbség. Jórészt alap személyiségük különbözhet, de amúgy is mások a két nem vezetői stratégiái.

Női vezetőknél a hormonok, érzelmek és a másfajta szerteágazóbb empatikusabb, érzeelmekre jobban épülő gondolkodásmód a vezetési helyzetekben is jelentkezik..több a személyeskedés, a kiszámíthatatlanság, az érzelmek befolyásolta megjegyzés vagy akár döntések is. A nők női beosztottal valóban rosszabbul jöhetnek ki, de ez mindig két emberen múlik.

Egyébként a jó vezető attól jó, hogy objektív marad még olyan szitukban is, ahol magánemberként rég vihogna vagy éppen ordítana :-). Nők is tudnak szuper vezetők lenni és férfiak is nagyon rosszak. De egy biztos férfinak nem lesz premenstruációs szindrómás napja és kevéssé esélyes, hogy belemegy érzelmi zsarolásba, ha nem tetszik neki a beosztottja munkája :-).

2014. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Ti sem vagytok a patriarchális rendszerben nőttetek fel, áh. Véletlenül sem arról van szó, hogy hallottátok ezt a falsch állítást és ráhúzzátok a nőkre és férfiakra. Dehogy.


Kérdező, alapvetően nincs különbség. De a legtöbb ember a leírtakból indul ki és tökéletesen el is hiszi ezt, ha egy csöpp összefüggést is érzékel. Tudod, minek hívják ezt? negatív megkülönböztetés. Erre nevelnek, ez folyik a csapból is.

És nem azt állítom, hogy nincsenek esetek, amikor úgy-ahogy érvényes a sztereotípia. ellenben ostobaság mindenkit egy kalap alá venni.

Apropó, figyelmedbe ajánlok egy erre vonatkozó klippet: https://www.youtube.com/watch?v=kOjNcZvwjxI

2014. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Vendéglátásban dolgoztam (most gyeden vagyok). Volt női és férfi főnököm is. És igen, a nők sokkal rosszabbak.


Férjem (szakács), ő a női kollégákkal is így van, nemcsak a főnökkel...

Pletykások, mindig versengenek, fúrják egymást, és amikor megvan nekik, lehetetlen dolgozni velük...


És a 2. válaszoló jól leírta, miért van ez így.

2014. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Nekem eddig egy női főnökhöz volt szerencsém aztán hát igen.

Egy nő dolgozott nálunk, miatta el kellett paterolni.

Ha úgy jött be, h este nem volt az urával semmi akkor már tudtok, h kibírhatatlan lesz, a számolható mensi napokról meg ne is beszéljünk.

Ismerősök, barátok nagyjából a saját munkahelyük alapján ugyan ilyen véleménnyel vannak a nőkről.

Szal én inkább kihagynám, h nő legyen a főnököm.

2014. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

5!

En tapasztalatból irtam. A noi főnökeim -3 is volt- kivétel nelkul érzelmi alapon döntöttek, kettőnél a vislkedesebol kiderült, hogy mikor menstrual, észérvekkel egyiket sem lehetett meggyőzni. A férfiak -5hoz volt szerencsém - észérvekkel meggyőzhető volt, nem voltak hangulat ingadozásaik.

Mondom, biztos van kivétel is, en eddig nem tapasztaltam.

2014. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Hát nekem eddig 4 női főnököm volt és 1nél nem tetszettek úgy igazán dolgok, meg elég meghatározó volt az aznapi kedve a munkahelyen... A 4. főnökkel még csak most kezdtem dolgozni, így róla nem igazán tudnék nyilatkozni, de a másik kettővel én teljesen meg voltam elégedve. Ez inkább függ attól, hogy mennyire főnöknek való az adott ember nemtől függetlenül.
2014. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%

Hát én nő vagyok és bár még nem voltam munkahelyen főnök, de számos projektben én voltam a főnök több férfi és női munkaerővel. Vasmarokkal, érzelmek nélkül, precízen, időpontokat tartva és mindig sikeresen végig vittem az egészet. Volt, amikor érzelmileg nem a toppon voltam, de ez munka és a nevemet adom hozzá a dologhoz, így félre kell tenni minden egyebet és a munkára kell koncentrálni.

Mellesleg ez egy nagyon diszkriminatív kérdés véleményem szerint.

Úgy vélem a nők és a férfiak vezetői képessége nem a nemekben mutatkozik meg, hanem a szakképzettségben és a személyiségükben. Vannak, akik egyszerűen alkalmatlanok a főnökségre, míg mások már-már erre születtek.

Ráadásul már rég kiderült, hogy a nők képesek egyszerre több mindenre odafigyelni, a teher és fájdalomküszöbük is magasabban van. Persze a férfiaknak is vannak előnyös tulajdonságaik. Csak a kérdés az, hogy ki mennyire tudja őket kamatoztatni.

2014. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!