Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nőknek előnye van a munkahel...

A nőknek előnye van a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Azt vettem eszre hogy a managerek mindig odamennek hozzajuk jopofizni, segiteni es mindig a konnyebb dolgokat kell csinalni nekik. Ez csak az en munkahelyemen van igy?
2014. máj. 30. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy legalábbis nem mindenhol van így, nálunk pl pont fordítva. A munka jellegétől függ.
2014. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A nőknek társadalmi szempontból mindenhol hátrányuk van. Nem sovinizmus, hanem sajnálatos tény. Egyrészt őket kevésbé alkalmazzák, mint a férfiakat, másrészt meg amit te is mondasz, hogy "jópofiznak" velük. Egyik nőnek sem jó, hogy folyton zaklatják a munkahelyen, lekezelik, piti feladatokat adnak nekik, mert nem nézik ki belőlük egy komolyabb probléma megoldására való alkalmasságukat. A managerek meg nem azért mennek oda, hogy segítsenek, hanem legtöbbször, hogy fogdossák őket, mert rangjukból kifolyólag úgy gondolják, hogy megtehetik. Szóval a nőknek semmiképp sincs előnye egy munkahelyen.
2014. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Kettes megmondta a frankót, a munkahelyemen is ez szokás, nem színtiszta jóságból "kivételeznek" a nőkkel, undorító hátsó szándékkal.

Az egyik előző főnököm mindig fogdosta az egyik lány fenekét, amikor a vállamra tette a kezét és úgy magyarázott valamit, közöltem, hogy SOHA ne érjen hozzám.

Az a baj, hogy a férfiak minden helyzetben csak trófeaként tekintenek a nőkre.

Férfi kollégával munkán kívül ezért nem is beszélek másról, nincs bejelölgetés fb-on, semmi. A nőkkel más a helyzet, két kolléganőmmel is jóban vagyok, tudom, hogy amikor kérdezi mi a baj, megérint azt nem hátsó szándékkal teszi.

Az új főnökkel szerencsére első perctől sikerült ezt a távolságtartás érzékeltetni.

Munkatársak vagyunk, de nem több, ja és senkinek sem vagyok az ingyen k....ja.

Ugyanolyan értelmes ember vagyok, mint a férfiak, nem azért vagyok ott, hogy mindenféle célozgatást meg hasonlókat eltűrjek.

Soha nem szerettem az ilyesmit, mondjuk szerencsére ki tudok magamért állni, így nekem nem volt ebből gondom, de a legtöbb nő inkább hagyja ezt.


Ha kérdező annyira hiányzik ez a kivételezés akkor képzeld el, hogy a füled hallatára tárgyalják, hogy nézel ki, esetleg néha rácsapnak a fenekedre...

2014. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
2. 3. egyértelműen nő. :D Részben igazuk van részben meg egyáltalán nincs. Már ne is haragudj, de nem a férfi társaim azok akik egy két éjszakának köszönhetően feljebb jutnak a ranglétrán! Vagy esetleg ejtsünk pár szót azokról a munkahelyekről ahol szinte csak nőket alkalmaznak emrt ha kiteszük amilyük van akkor meggyőzőbbek és ez segíthet az üzletkötésben stb. Nem kell ám eljátszani a mártírt kedves 3. Nem minden második munkahelyen ütnek a fenekedre ennyi erővel akkor minden második munkahelyen kivételeznek veled mert tegyük fel csinos vagy. Ennyire egyszerű.
2014. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves 4. Én vagyok a 2. válaszoló, és férfi vagyok.


Másrészt te pontosan arról beszélsz, amiről mi is, hogy a nőket kihasználják a munkahelyen, a szépségük miatt, meg, hogy "éjszakákkal feljebb jutnak a ranglétrán". Ez mi, ha nem lekezelés, és zaklatás? Az más kérdés, hogy pár nő ebbe beletörődik, és kihasználja, mivel nem tehet mást. A legtöbb helyen ez megy. Ezt gyakorlatilag te is csak megerősítetted a hozzászólásoddal, csak nem veszed észre.

2014. máj. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

4-es, engem nőként nem érdekel ha más egy éjszak alatt jut előbbre a ranglétrán, tegye. De nem minden nő k. ezt kéne tudatosítani, hogy valaki többre tartja magát ennél. De pont ezt nem veszik észre a férfiak és te is úgy érzed a mostani rendszer jó.


Amúgy ha nagyon irigykedsz azokra akik a külsejükkel, testükkel jutnak előbbre, akkor felkínálhatod a szolgálataidat te is a férfi mosdóban a főnöködnek.

2014. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, örülnél, ha mondjuk meleg menedzser "kivételezne" veled pontosan így? Ha nem, akkor ott a válasz, a nők miért nem díjazzák. :)
2014. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a nőkkel kivételeznének, akkor meg valaki mással, ez ilyen. Én mondjuk jártam több helyen ahol nő, férfi ugyanúgy melózik.
2014. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Kihasználják? És aki éppen a külseje miatt akar (hozzáteszem tudatosan) előrébb jutni? Akkor azzal mi van? Elhiszem, hogy férfi létedre ezt látod, de nem egy olyan lányt ismerek aki (osztálytársam volt az egyik) azzal büszkélkedett osztályfőnöki órán, hogy mivel ő igen csinos, dekoratív jelenség biztosan sokkal több esélye lesz a munkahelyén mint az átlagos nőnek esetleg férfinak. Szóval az éremnek két oldala van.
2014. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előnye? Nem. Hátránya.
2014. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!