Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félévente változó munkaszerződ...

Félévente változó munkaszerződés? Mi hasznuk van ebből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8 hónapja dolgozom egy cégnél, azóta már 3 munkaszerződésem volt!! Felmondják az előzőt és kapok egy újat, amin megváltozik a kölcsönbe adó cég! Mert ugye ahol én vagyok, az a kölcsönvevő! Mi haszna van ebből a cégnek?? Ha jól sejtem, adócsalás?

2014. jún. 11. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem igen, meg ha valamiért el kéne menned a munkából nem vagy ott annyi ideje (papíron), hogy végkielégítést adjanak.
2014. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az komoly! Köszönöm
2014. jún. 11. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem is csinálták így.


Neked azért cumi, mert pl. hitelt sose fognak adni olyan embernek, aki egy éven belül 3 különböző cégnél dolgozott.

2014. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha annál a cégnél dolgozol, amelyre gondolok és nem nehéz kitalálni, akkor el tudom képzelni rúluk azt, mint más cégekről, akik ugyancsak ezt alkalmazzák.

Nézz csak utána pl. a Nyugdíjpénztári hivatalban, hogy a cég mennyi járulékot fizet utánad az államnak és ugyanígy az állami egészségügyi biztosításnál is. Egy szóval: nagy valószínűséggel nem vagy felvéve, csak attól félnek, hogy esetleg betoppan majd egy munkaügyi ellenőr és ha ez megtörténik, akkor azt fogják hebegni-habogni, hogy próbaidőn vagy.

A kölcsönökkel és biztosításokkal foglalkozó cégek a legrafináltabbak ebből a szempontból, hiszen semmiképpen nem akarnak utánad TB-t fizetni. Mindenképpen mérlegelj minél hamarabb: megéri neked az a pénz, amit ők fizetnek kézbe azért, hogy ne legyél felvéve hivatalosan?

2014. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tudom azt, hogy borzasztó nehéz a 18-25 éves fiataloknak normális munkahelyen dolgozni és egyáltalán tapasztalatot szerezni. Viszont előbb-utóbb úgyis lépned kell ebből a tevékenységi körből, ezt te is tudod.
2014. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
plusz ha határozott időre szól, és terhes leszel (ha nő vagy), simán kitehetnek, mikor lejár, nem kötelesek hosszabbítani
2014. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem éri meg!! Már nem vagyok egyébként a cégnél, felmondták a szerződésem egyik napról a másikra, mivel ugye aláírtam elsejével az új szerződést, amiben ugye megint a 3 hónapos próbaidő állt, így simán megtehették, hogy elküldjenek..amit egyébként nem sajnálok!

4/6 Kíváncsi lennék te melyik cégre gondolsz!


Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 12. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!