Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok adni pár tanácsot...

Tudnátok adni pár tanácsot hogy hogyan próbáljak megváltozni?

Figyelt kérdés
A környezetemben senki nem bír elviselni , olyannyira hogy még a családom sem. Nagyon sok rossz tulajdonságom van , igazából szinte csak rossz tulajdonságaim vannak.Egy kis önjellemzés: Hangulatfüggő vagyok ami azt jelent hogy nem tudom mi szerint változik a hangulatom , de képes vagyok arra hogy óránként (de akár még percenként is) váltakozik a kedvem jó és rossz között , Nagyon makacs vagyok főként ezért nem bírnak elviselni , Nem értem a viccet , Igazán még soha sem tudtam beilleszkedni egy közösségbe sem , Eléggé zárkózott és gyanakvó vagyok másokkal (azokkal nem akiket már jól ismerek) , Nem vagyok egy társasági típus , Folyton mindenkit kritizálok meg beszólogatok de ez így jön magától , meg még sok minden ezekhez társítható tulajdonságok. Annyira nem szeretnék ilyen lenni , csak nem tudom hogy mit csináljak magammal hogy meg tudjak változni , hogy mindig jó kedvem legyen az olyan jó lenne. Légyszi ha van ötletetek akkor osszátok meg velem köszi.

#változás #környezet #zárkózottság #önutálat #hangulatfüggő #nem bírnak elviselni #hangulat változó
2013. okt. 30. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy senki sem szeret. :)Biztos vannak jó tulajdonságaid is :) Egyet már tudok : Beismered a hibáidat. :) És senkinek sem lehet MINDIG jó kedve :) De ha valóban olyan rossznak érzed a helyzeted, akkor talán fordulj szakemberhez :) Biztos tudna segíteni neked. :) Csak legyél kicsit kedvesebb az emberekhez, mert nem akar ám mindenki rosszat neked :)
2013. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel magaddal sem vagy kibékülve, így persze, hogy másokat is b.asztatsz.

Amíg ezen nem változtatsz, azaz magaddal nem jössz rendbe, addig vszínűtlen, a többi emberrel megfelelő kapcsolatban legyél.

2013. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A személyes véleményem, hogy nincsenek jó vagy rossz tulajdonságok, csak rossz arányok, az nem baj, ha valaki kitart a véleménye mellett, az a baj, ha tényekkel sem lehet meggyőzni. Ha nem érted viccet az se gond, amíg te nem próbálsz vicceket mondani, ha valaki mond egy viccet kedvesen mosolyogj és kész. A kritikus hozzáállás hasznos, ha képes vagy objektíven szemlélni a világot és tapintattal lenni mások érzéseivel, összességében annyit mondanék, hogy ne akarj más ember lenni, hanem próbáld meg a meglévő tulajdonságaidat csiszolni.
2013. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Süni vagy. Én is voltam. Tűzd ki a célodat, mindig egyet. Kezdj el tudatosan figyelni a rosszindulatú kommentjeidre, akár számold is össze egy nap, hogy hány hangzott el. Hidd el, hogy le fogsz nyelni párat.
2013. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Önmagában már az is változás, hogy felismerted, hogy valami baj van veled. Szeretnél változtatni azon aki most vagy, hogy jobb ember lehess. Képzelj el magadról egy képet, amiben mindenki vágyik a társaságodra és az az ember vagy aki lenni szeretnél.

Mi sem egyszerűbb annál, hogy fejben eldöntöd, hogy márpedig változtatni akarsz. Mindennap tűzz ki magad elé egy célt pl. hogy ma megpróbálsz kevésbé makacs, akaratos lenni és figyelembe veszed, elfogadod más nézőpontját még akkor is ha nem feltétlen értesz vele egyet, ne erőltesd a saját véleményedet másra.


,,Folyton mindenkit kritizálok meg beszólogatok" - néha jobb ha az ember megtartja azt amit gondol, téged is lehetne mivel kritizálni.


Ez egy elég lassú folyamat lesz, mire "megváltozol", de hosszútávon mindenképpen megéri.

2013. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
figyelj, én ugyanilyen vagyok a kritizálós dolgot kivéve és engem sem volt képes elfogadni a "családom", ergo soha nem szerettek úgy ahogy vagyok, lett is belőle egy kis önértékelési és egyéb bajom
2013. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Angelik@ ***** válasza:
Az én nővérem is ilyen. Egyik nap megölel, másnap leqváz. Sosem fog változni, már megszoktam. Persze viták vannak bőven, de már kevesebb mint gyerek korunkban:D Ne harcolj magad ellen, ha nem tudsz változni. Ha beismered a hibád és változtatni szeretnél ezen, akkor tedd meg!
2013. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os kérdező. És most jóba vagy a családoddal?
2013. nov. 1. 22:11
 9/12 anonim ***** válasza:
nem vagyok jóban velük és egyelőre megbocsátani sem tudok nekik..
2013. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megértelek. Hány éves vagy?
2013. nov. 2. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!