Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tesco kassza! Erzsébet utalván...

Tesco kassza! Erzsébet utalványt el lehet fogadtatni a géppel, ha egy ilyen trükköt használok?

Figyelt kérdés

Diákmunkás vagyok, és eddig két hónapot dolgoztam kasszában. Utálom, mikor Erzsébet utalvánnyal fizetnek, mert senki sem érti meg, hogy nem én irányítom, a gép lelki világától függ, hogy elfogadja-e vagy nem, és hogy 999 forintot sem tud ezres Bözsi jeggyel fizetni. Na de nem ez a lényeg, hanem találtam egy kiskaput, amivel ki lehet játszani ezt, csak nem merem használni, mert nem tudom, hogy szabad-e.

Például valaki 950-et akar ezres Bözsivel fizetni, akkor vesz mondjuk még egy 100 forintos élelmiszert, így lesz 1050, lehúzom a Bözsit, marad 50 forint, amit pluszban beírtam, azt pedig visszatörlöm, így azt fogja kiírni a kassza, hogy -50 forint. Utalványból ugyebár nincs visszajáró, és az az 50 forint ott marad a kasszában, mint plusz.

Na az a kérdésem, hogy ilyet lehet-e csinálni?



2014. jún. 18. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a zárás után rájönnek, hogy így trükköztél, egyből kirúgnak. Nem csak a Tesconál, hanem máshol is.Ha még ki is veszed a pénzt, akár fel is jelenthetnek,
2014. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor tájékoztasd a vásárlót, hogy ezt nem lehet így kifizetni. Viszont ha a pénztár melletti polcról választ még valamit, akkor a bözsivel és néhány forintnyi kiegészítéssel már falja is a gép a bözsit.
2014. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet ilyet, igen. Viszont hamar kiszúrnák, ha többször megcsinálod, és akkor repülsz is, meg talán még fel is jelentenek. Ennyit nem ér az a pár száz ft.
2014. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Nekem igazából teljesen mindegy, maximum több lesz a visszaárum.

Csak egyszer volt, hogy egy vásárlónál egyáltalán nem volt pénz, csak Bözsi jegy, így oldottam meg

2014. jún. 19. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!