Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha én nem tudok...

Mit tegyek, ha én nem tudok szemét lenni másokkal?

Figyelt kérdés

A problémám egyszerűnek tűnik, mégis rengeteg szenvedést okoz nekem!! Egyszerűen nem tudok szemét lenni senkivel, nincs meg bennem az, hogy ártsak másoknak és beszólogassak, megalázzak bárkit is! Nekem ez nem okoz örömet egyáltalán, nem is értem, hogy mások hogy tudnak így élni! Én ezt egy nagyon jó tulajdonságomnak tartom, de mégis zavaró tud lenni olyan szempontból, hogy kihasználják ezt.

Alap természetem ez, hogy normális és kedves vagyok az emberekhez, vidám, nevetős. Szeretek beszélgetni. Nem vagyok visszafogott sem. Ha hibázok, akkor kijavítom.

A lényeg, hogy a munkahelyemen egy összeszokott csapatba csöppentem, és mindenkivel igyekeztem beszélgetni az elején, de egy-két embertől ezt nem kaptam vissza, köztük van a csoport vezető is! Nem vagyok neki szimpatikus, ezt érzem, és ő sem szimpatikus nekem egyáltalán, egy megkeseredett öregasszony, a másik egy srác, pedig egy vicces de "mindent leszarok" típusú. Velük nem vagyok sehogy. A másik 2 emberrel kijövök, de ők viszonozzák is a közeledésemet. 2 hónapja vagyok ott, de már szarul érzem magam, amikor a csoport vezető csak a hibáimat látja, de 2 hónap után ki nem hibázik?? Ő ott van 25 éve! Mondta nekem az elején, hogy ha bármi gáz van, akkor csoporton belül beszéljük meg ne szaladjak a főnökhöz. Ő erre nem volt képes, hanem a hibázásaimat a főnökkel beszélte meg, nem velem, ezt a főnöktől tudtam meg.

Elég erős személyiség, nagyhangú én meg nem tudok vele vitába keveredni, már próbáltam kiállni magamért kétszer is, de kicsit megemelte a hangját aztán annyiba maradt a dolog. Eddig kivettem egy darab szabadnapot, és most kivennék még egyet, egy héttel előtte szóltam neki, de "szinte tekernem kéne érte", mert ugye ő is aznap megy szabira. És? Maradnak még rajtunk kívül 3-an bent, máskor is volt ilyen. Más meg ugye simán megkapja a szabadnapját. Önbizalmam nem sok van, egész életemben ilyen dolgoknak voltam kitéve, így nem csodálom hogy nincs. Gőzöm sincs mit kéne csinálnom de ez így elég gáz!


2014. jún. 21. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor nehezen fogsz tudni szociális életet élni. (Pontosabban egy annak látszó valamit, amit ma mindenki él.)
2014. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként én otthagynám a munkahelyet. Ezt ember nem bírhatja ép ésszel.
2014. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyesmi ember vagyok én is. Ötletem sincs ilyen helyzetekre, biztos, hogy másik munkahelyet keresnék.
2014. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valahogy magára kell erőltetnie ezt a szerepet az embernek szerintem. Legalábbis én így csinálom.
2014. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hiába. Az ember vagy alkalmazkodik a selejtekhez, vagy beleőrül a magányba és elszigetelődésbe.
2014. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég gáz.. Mindig szar munkahelyeim voltak tele gázos emberekkel. Nagyon sokáig kerestem munkát és örültem hogy végre találtam egyet, ezt, ráadásul albiba költöztünk, kell a pénz. Jók a körülmények amúgy csak az emberek érdekesek. Az előttem lévő lányt nagyon szídják, mert ott volt egy évet náluk, aztán feljebb került a ranglétrán, átrakták az ő részlegükbe, kivételezett lett a főnök úrnál, szerintük azért mert egy ... volt. De ha vele is ilyenek voltak mint velem, akkor megértem hogy a kiscsaj a főnökhöz ment panaszkodni és esélyes hogy nem arról van szó, amit ők gondolnak. Most már értem akkor, hogy miért kérdezgeti az tőlem a főnök állandóan, hogy minden rendben van-e? Jól kijövök-e a többiekkel?
2014. jún. 21. 15:29
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

"Mindig szar munkahelyeim voltak tele gázos emberekkel."

Akkor itt az ideje elgondolkodni rajta, hogy esetleg benned is van hiba.


"a csoport vezető csak a hibáimat látja, de 2 hónap után ki nem hibázik??

Ez is egy hozzáállás. Az enyém mondjuk az lenne, hogy úristen, már két hónapja itt vagyok és még mindig sokat hibázok, igyekszem belehúzni.


"Eddig kivettem egy darab szabadnapot, és most kivennék még egyet, egy héttel előtte szóltam neki, de "szinte tekernem kéne érte", mert ugye ő is aznap megy szabira. És? Maradnak még rajtunk kívül 3-an bent, máskor is volt ilyen. Más meg ugye simán megkapja a szabadnapját."

Ez a mondatod a mélypont. Te vagy az új ember, a másik 25 eve ott van, logikus, hogy neked kell alkalmazkodnod, nem neki, pláne mivel a felettesed!


Én nem ismerlek téged, de ez alapján amiket írtál, ahogyan gondolkodsz a munkáról és a saját helyzetedről, te álomvilágban élsz. Valószínűleg az a legkisebb baj veled, hogy nem tudsz szemétkedni, ettől meg bőven boldogulhatnál, de olyan nárcisztikus személyvonásokat mutatsz, amit egy munkahelyen sem fognak neked elnézni. Most biztosan dühös leszel rám, de majd ha picit lenyugodtál akkor megis gondolkodj el ezen egy percig: nem ismerlek, nincs rá okom hogy bántsalak, őszintén ilyennek látlak.

2014. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsónak is a komit, és nem haragszom meg, de szerintem nem érted. Egy szóval nem mondtam hogy nem látom a hibáimat, sőt oda is írtam, hogy ha hibázok, azt kijavítom, szóval látom a hibáimat.

4 hónap a próbaidőm és nem egy könnyű agymunka amit csinálok, elég összetett, szóval 2 hónap után szerintem ha párszor hibázik az ember az nem gáz. Elvére most tanulok be. Nem fagyit árulok vagy hasonló, amit fél nap alatt be lehet tanulni :).

Tőle egy bíztató szót nem kapok, csak azt látja ha nem úgy megy valami, és azt se velem közli, hanem kibeszéli a többiekkel/nek vagy a főnöknek.

A szabiról meg annyit hogy oké persze, menjen el szabadságra, de ezt is kiemeltem, hogy sokszor volt már az, hogy egyszerre ketten mentek szabira egy-egy nap, és maradtak bent hárman, szuperül elvégezték a teendőket. Akkor ezt velem is meg lehetne tenni, mint a többiekkel nem?

2014. jún. 21. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mindig szar munkahelyeim voltak tele gázos emberekkel."

Akkor itt az ideje elgondolkodni rajta, hogy esetleg benned is van hiba.


ezen a bolygón kb. hétmilliárd agyhalott él, pajtás

2014. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocs már "Pajtás", de én vagyok az agyhalott, amikor fentebb kétszer is leírtam, hogy tudom hogy nekem is vannak hibáim :D?? Ébresztő ember..
2014. jún. 24. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!