Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem voltam elég egyértelmű?

Nem voltam elég egyértelmű?

Figyelt kérdés

Áthelyezés kapcsán hozzánk került az ország másik végéből egy férfi kolléga, itt fog 8 hónapig dolgozni. Korábbi rendezvényekről, konferenciákról már látásból ismertük egymást. Igazából már az első nap teljesen rám cuppant, holott kifejtettem, hogy férjnél vagyok, és gyermeket tervezünk. Erre ő, hogy itt semmi sem akadály. Nem nagyon barátkoztam vele ezek után, nem szeretem ugyanis, ha a sarkamban lihegnek, meg egyébként is terhes számomra az effajta viselkedés. Ő tántoríthatatlan volt, szünet nélkül udvarolt, jött a sületlenségeivel, hogy neki én kellek,hogy ő nem nyugszik még engem feleségül nem vesz...stb. A végén megkérdeztem tőle, hogy mondja már meg miért üldöz, amikor én nem tettem semmit sem, nem tettem neki ígéretet, nem cicáztam vele, én csak létezem és végzem a munkám. Erre, hogy jajj de nekem olyan a kisugárzásom, de hogy milyen azt már nem tudta megmondani.

Aztán írt pár napja egy levelet, amiben cicámnak, szerelmemnek, egyetlenemnek nevezett, ki is kerekedett a szemem, amikor megláttam, a férjemnek meg is mutattam, hogy nézze már meg, hogy mit művel ez a nem normális pasi. Ő meg mondta, hogy még egy ilyen és nagyon csúnyán el fog beszélgetni vele. Ma beszéltem a kollégámmal, aki ismét azzal jött, hogy neki csak és kizárólag én kellek. Én meg végül hozzávágtam, hogy talán egy következő életben megkaphat, de ebben semmiképpen sem.

Most persze én vagyok a rossz, hogy elhúztam (!) az orra előtt a mézesmadzagot, meg, hogy akkor ő most már hogy dolgozzon velem egy munkahelyen, hogyha semmi esélyt nem adok neki.

De kérdem én, mi nem egyértelmű azon, hogy férjnél vagyok?


2014. júl. 9. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a férjed elbeszélget vele valószínűleg vissza vesz.
2014. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"toríthatatlan volt, szünet nélkül udvarolt, jött a sületlenségeivel, hogy neki én kellek,hogy ő nem nyugszik még engem feleségül nem vesz...stb"


Én az első ilyennél közöltem volna vele, hogy akkor most indulunk a nagyfőnökhöz, mert feljelntem őt cégn belüli szexuális zaklatás miatt. Igaz, az ilyesmi Magyarországon nem jár annyira következményekkel, mint nálunk, de annyit biztosan elértél volna vele, hog abbahagyja a ténykedését. Ez a "jaj ne, én férjnél vagyoooook" ez tényleg nem túl határozott. Fel kell az ilyet jelenteni a francba, mielőtt megerőszakol egy túlóra után. Most már írásos bizonyítékod is van, ne a férjednek mutogasd, rúgasd ki!

2014. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez már munkahelyi zaklatás.

Nem tudom, milyen viszonyban vagy a feletteseddel vagy a többi kollegáddal- de ha ez a kellemetlen kollega megint beszól, akkor én nagyon nyugodtan annyit mondanék neki, hogy semmi gond, viszem a leveleit a HR-re vagy a nagyfőnökhöz, mert tovább nem vagy hajlandó tolerálni ezt a viselkedést.


Szerintem sokkal célravezetőbb, mint a férjedet beküldeni, akivel esetleg még össze is verekszik, a kollegák meg élveznék az ingyen cirkuszt.

2014. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális cégnél ennél kevesebbért kirúgták volna mint a franc. Irány a főnök a levéllel és ha nem áll melléd, akkor közöld, hogy a rendőrségen teszel feljelentést, az meg nem biztos, hogy tetszik majd a cégnek. Továbbá ha ki mernek rúgni, akkor az egész céget feljelented mint a szél és elég sokba fog az nekik kerülni. Csak keményen, határozottan.
2014. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!