Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legalis/fekete-munka, miert a...

Legalis/fekete-munka, miert a fekete munkanal torodnek valoban a tudasoddal?

Figyelt kérdés

miert van az, h fekete munkanal ha oda megyek egybol adnak 1 feladatot, megcsinalom, jo vagyok. sztem ez igy lenne rendjen, erre mi van az interjukon, jonnek a hu##e kerdesek: mennyit akarsz keresni? miert szeretnel itt dolgozni? maganeletem, sport erdeklodesem! meg sok idiotasag, ahelyett, h bizonyithatnam igenis ertek hozza! (papirom is van.) aztan tetejeb kiderul, h hiaba tortem magam, mert a cegnek 1 heten belul surgos embert meg 2 honapra ra is keresik... nem hiszem a sok emberbol 1et nem talatak, ha annyira kell.

masreszt mi alapjan dont ha nemnlatott dolgozni.



2014. júl. 11. 03:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Talán a helyesírásod és a fogalmazási készséged alapján?
2014. júl. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Te is válogatsz az almák között a tescoban, ha lehetőséged adódik rá, és nem az elsőt veszed meg ami az utadba kerül.
2014. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A komoly munkahelyen általában csapattagokat keresnek. Olyan embereket, akik értenek ahhoz, amit csinálnak, de egy már meglévő csapatba is be tudnak illeszkedni, annak szerves részei tudnak lenni.


És nehéz egy ilyen személyt találni, ezért válogatnak ennyit. Valószínűleg jól csinálják, amit csinálnak, ugyanis nem kell feketén dolgoztatniuk :)

2014. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 bumbi02 ***** válasza:

A szakmai felkészültség csak egy dolog. Ha csapatban kell dolgozni, teljesen mindegy, hogy 3 diplomás vagy-e, ha emellett alkalmatlan vagy másokkal együtt dolgozni. Nekem is volt egy rakat kollegám, akik bár szakmailag sokat láttak (szakácsként mondjuk fél világot körberepülte "repülős szakácsként"), ennek ellenére a stressz helyzeteket nem tudja jól kezelni, mert bepánikol, és kapkodni kezd, ideges lesz. Például ilyenek miatt beszélgetnek el veled.


Előbb vennék fel egy olyat, aki tanulékony kicsit kevesebb tapasztalatú, de megérti hogy miért szükséges az interjú, nem csak a próbanap; mint egy olyat, aki azon problémázik két napja már gyakorikérdéseken, hogy megkérdezték tőle hogy miért szeretne itt dolgozni.

Kérdező. Velem állásinterjún közölték, hogy szimpatikus vagyok, de nem lehetne, hogy a hajamat levágatom? (10 éve nem vágattam). Nem jöttem fel gyakorikérdésekre sírni, hogy jajj de hát mi közük hozzá, nem azon múlik a tudásom. Mondtam hogy de, mindent lehet.

2014. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

az nem az en kerdesem volt :)

bar igen vhova be irtam valaszba!

iras meg nem erdekel telefonrol nem fogok vacakolni.

hat pl engem kifejezetten zavar ha vkinek be nem all a szaja mikor en pl villamos szekrenybe javitottam, vagy osszeegett kamion elektronikat bogozom ki, vagy szamitogep javitas kozbe... ugyhogy lehet nem vagyok valo csapatba.

es nem szoktam osszeroppanni teher alatt, inkabb kitarto vagyok, addig csinalom ameddig nem lesz jo.

2014. júl. 12. 07:27
 6/15 bumbi02 ***** válasza:

Kérdező, látod az ilyenek miatt szoktak elbeszélgetni. Ha csapatjátékost keresnek, tudniuk kell hogy viszonyulsz a csapatmunkához. És ezernyi ilyen ok lehet, ami miatt beszélgetni akarnak veled. Példának okáért, ha én alkalmaznék valakit, én is szeretném minimum tudni, hogy honnan jött, mit mióta csinál, van-e családja (ez például a bérezésnél is szempont lehet),és milyen beállítottságú. (ezt pl a hobbikból is meg lehet tudni)


Ezek mellett egy 20-30 perce beszélgetésből már egy minimális képet tudok alkotni az illető értelmi szintjéről, stílusáról,modoráról. Ahogy kivettem az írásodból, villanyszerelő lehetsz, vagy valami hasonló tehnikus. Egy villanyszerelő cégnél, ahol ki kell menni ügyfélhez, nem csak az a lényeg, hogy tökéletes munkát végezz, hanem az is, hogy ne egy paraszt legyél. Ne úgy távozz, hogy az ügyfél fejében az van hogy : "Jah megcsinálta, de ilyen bunkót életemben nem láttam még".


Minden cég, ahol az alkalmazott ügyféllel találkozik figyel az alkalmazott stílusára is.

2014. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

amugy jol tippelsz :)

nyugi az itt megmondom egybol, meg nem verem bele az ugyfel fejet a billentyube.

viszont mikor agyban ott kell lenni, pl 1 osszeganyolt kamion elektronika, vagy epp mikor ugy kellett a szekrenybe szerelni, h csak az a szal nem volt fesz alatt, elveszik a figyelmem eggyel odeb nyulok aztan megrazatom magam, nem viselem el ha vki beszel allandoan nekem.

koszi a valaszokat.

2014. júl. 12. 18:48
 8/15 anonim ***** válasza:

"miert szeretnel itt dolgozni?"


Na ha már ilyeneket kérdeznek biztos lehetsz benne hogy nem vesznek fel.

Ilyen baromságokra nem lehet mit mondani, miért szeretne itt dolgozni, mert tetszik az épület színe ? :) Ja vagy valami másért?

Kérdeztek tőlem is ilyen agyament dolgokat, biztonsági őrködtem egy időben. Az kérdezi a tag, mi a hobbim, mondom bakker mi köze hozzá, telefon számom nem kellene?

Aztán volt olyan ahol megbeszéltük mit kellene csinálni, ezért mennyit fizetnek, aztán kész, nem is volt semmi probléma.

2014. júl. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bumbi02 ***** válasza:
Utolsó. ÉRdekes, én ahány interjún voltam, mindenhol megkérdezték, hogy miért szeretnék ott dolgozni, és végül mindegyik interjú azzal végződött, hogy mikor tudnék kezdeni.
2014. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem már azzal is bajom van hogy interjú, most a TV-ben vagyunk vagy egy munkahelyen? Mi a munkakör, mennyit fizetnek érte, ez a lényeg, a magánéletemhez senkinek semmi köze, ha nem tetszik vegyenek fel mást, mondjuk olyat aki ha meglátja hogy betörtek, intézkedni sem mer, de biztos jól tud beszélgetni a felvételissel.
2014. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!