Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legalis/fekete-munka, miert a...

Legalis/fekete-munka, miert a fekete munkanal torodnek valoban a tudasoddal?

Figyelt kérdés

miert van az, h fekete munkanal ha oda megyek egybol adnak 1 feladatot, megcsinalom, jo vagyok. sztem ez igy lenne rendjen, erre mi van az interjukon, jonnek a hu##e kerdesek: mennyit akarsz keresni? miert szeretnel itt dolgozni? maganeletem, sport erdeklodesem! meg sok idiotasag, ahelyett, h bizonyithatnam igenis ertek hozza! (papirom is van.) aztan tetejeb kiderul, h hiaba tortem magam, mert a cegnek 1 heten belul surgos embert meg 2 honapra ra is keresik... nem hiszem a sok emberbol 1et nem talatak, ha annyira kell.

masreszt mi alapjan dont ha nemnlatott dolgozni.



2014. júl. 11. 03:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen. Egy bizonyos szint alatt valóban butaságnak tűnhet a dolog. Ellenben multiknál, ahol csapatban dolgozik az ember, nagyon sok a túlóra, feszített a tempó, ott fontos a személyiség (amúgy az alacsonyabb szintű munkáknál is, szóval kell ez az interjú). Nekem például egy munkahelyváltásnál nem a pénz az elsődleges szempont, hanem a fejlődési lehetőség. Az, hogy legyen kihívás, és folyamatosan biztosítva legyen a szakmai fejlődésem. Én pl. az eddigi interjúim során mindig megkérdeztem, hogy a cég hogyan tud hozzájárulni a szakmai fejlődésemhez. Az, hogy ma mennyi pénzt fizet, nem érdekel, nem számít. Sokkal fontosabb az, hogy 5 év múlva milyen kilátásaim lesznek az adott cégnél (vagy egy másiknál az előzőnek köszönhetően).

És egy multi nagyon sokszor ugyanígy vesz fel embert. 2-3 órás szakmai és személyiségfelmérő interjúkon mindent megtud a jelöltről, ugyanis nem az érdekli, hogy ma mire képes, hanem, hogy milyen potenciál van benne, mit lehet belőle kihozni. Egy-egy új jelölt képzése a multiknál többmillió forintban van. Jogos, hogy szeretné jó felmérni, hogy kire költi ezt a pénzt.

2014. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem most van szükségem a pénzre, hogy egyek, kifizessem a számlákat, nem öt év mulva. Úgyhogy érdekel mennyi a fizetés.
2014. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ezt nevezik alternatív költségnek. Enni fontos, de én ha választhatok, akkor ma kevesebbet eszem, lemondok a "sütiről", és az abból megspórolt pénzt tanulásra fordítom és tapasztalatszerzésre, hogy később, mondjuk 5 év múlva már ne kelljen gondolkodnom ilyesmin.
2014. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

nekem ez a fizeteses dolog is olyan fura, mintha auto vasarlasnal az elado kerdezne, ugyanmar mennyit szeretnel adni erte :)


vmeik este gondolkodtam, h

nalam az (is) lehet a baj, h nem magam adom az interjun, nem dumalok ugy, mert aki sokat beszel, az azt tukrozi, h csak a szaja jar, igy talan felre vezethetem oket?! azt hihetik rollam h nem vagyok tarsasagi ember.

bevallom volt h hazudtam pl hobbiba is, mert, akkor meg azt mondjak, majd mindig edzeni megy. a miert szeretnek itt dolgoznira is persze lenne valaszom (neked, barkinek) de igy h sulya van a valasznak, nem tudom mit mondjak hazudjak e?

ti hazudtok?

2014. júl. 15. 09:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen pozíciókra pályázol. Én multiknál dolgoztam mindig. Nem szoktam hazudni, magam adom. Felkészülök a cégből, és tudom, hogy miért akarok ott dolgozni. Azért, mert szakmai fejlődésemet segíti.


A fizetésigény komoly munkahelyeknél fontos. Korábban bruttó 360-at kerestem, és rákérdeztek a fizetési igényemre. Mondtam, hogy mennyi, és ők ezt nem tudták megadni. Ekkor elköszöntünk egymástól. Olyan is volt, hogy nem tudták megadni, de szakmailag annyira érdekes volt, hogy elmentem kevesebb pénzért, mint az előző hely, mert sokkal izgalmasabb munka volt ott.

Emellett azért is jó megkérdezni a fizetési igényt, mert abból leszűrhető, hogy a jelölt mennyire van képben a megpályázott állás lehetőségeivel és a saját "értékével". Minden pozihoz megtalálható egy fizetési sáv, ha valaki keres. Meg hát azért mégis csak legyünk már tisztában azzal, hogy mennyit kérünk a munkánkért.

Mindemellett ez egy gesztus is, hiszen tárgyalási pozícióba kerülsz és általában van egy sáv, amin belül kapod a pénzt és az igényed 5-20 ezer forintos mozgásteret engedélyez majd. És megmutatja az is, hogy nem a munkáltató tesz szívességet azzal, hogy alkalmaz, hanem ez egy kölcsönösen előnyös együttműködés mindkét fél számára.

2014. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!