Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segítség! Hogy működik a...

Segítség! Hogy működik a felmondás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék felmondani a munkahelyemen, mert mindennap gyomorideggel megyek be. Keresek mellette munkát, addig nem akartam itt hagyni, amíg nem lesz más. De mindenhol azonnali kezdést várnak el, ami viszont nem megy, mert nem tudom, hogy ha beadom a felmondó levelet, mennyit kell még itt dolgoznom. Első munkahely. Semmi tapasztalatom nincs. Pontosan mi a felmondás eljárása? Mire kell számítanom?


2014. aug. 6. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így elég kevés infó. Nem mindegy, hogy állami vagy magán szférában dolgozol-e és mióta stb?
2014. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy minek számít, de szerintem inkább magán (gyári munka). Kicsit több mint 1,5 éve.
2014. aug. 6. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ráborítottam az asztalt és többet nem mentem be dolgozni. De ez 2002-ben volt és külsős újságíró voltam. :D


Most közgazdász vagyok, és én vagyok a főnök. Most csak kirúgom az embert.


De félretéve a viccet.


A gond az, hogy munkahelye válogatja, de azt hiszem a munkatörvénykönyv erről külön nyilatkozik, hogy milyen lehet a felmondás menete.


Azt hiszem ha azonnali hatállyal mondasz fel, akkor nem kötelezhetnek a három hónapra. Ha ők mondanak fel, akkor meg kell adniuk a három hónapot (mivel normális estben ennyi idő minimum kell, hogy munkát találjon az ember).

Ha közös megegyezéssel, ott a munkáltató megkérhet, hogy addig maradj legalább, amíg új embert nem találnak a helyedre és be nem tanítják őt.

2014. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!