Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarják elengedni szabadsá...

Nem akarják elengedni szabadságra. Megtehetik?

Figyelt kérdés

Egy jó ismerősöm 1 éve egy gyárban dolgozik. Folyamatos műszak van, 12 órázással..

Sajnos nem tudott még sok szabadságot kivenni.. de múlt héten jelezték, hogy kivehet 2 hetet.

Ma szóltak, hogy mégsem engedik el, sőt több napra be is akarják hívni az előírtnál.

Mit lehet tenni?



2014. aug. 27. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Megtehetik-ma Magyarországon.
2014. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt írod, "nem tudott még sok szabadságot kivenni." Mennyi az a "még sok"? Mennyit vett már ki?


Egyékbént menjen el betegállományba, ha ilyen szemetek vele. Persze akkor a pénz kevesebb lesz...


Egyébként én biztos megkérdezném a felettesemtől (amelyik választ is tud adni a kérdésre, és nemcsak közvetítő), hogy mi az oka annak hogy nem mehetsz el most, és mikor mehetsz el legközelebb, mert tervezni szeretnél, és így nem tudsz. (mindezt persze udvariasan és normális hangnemben).

2014. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

szia!


Kéredztem privátban. Azért úgy, mert még köt a titoktartás, és nem írhatom ki. lejárt a szerződésem 20134-ban, 2 évig titoktartás van :(.

Csak egy igent vagy egy nemet szeretnék válaszba!

2014. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló te most kinek szántad amiket írtál? :D
2014. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem maximum 4-5 napot az 1 év alatt.. igen.

12 órázás mellett ez valakinek sok lehet??!!

2014. aug. 27. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Annál a cégnél, amit privátban írtam, igen, sok, sajnos...

Ráadásul nem is mondják meg, hogy megkaptad-e. Nekem volt olyan, hogy ugye 3 nappal 3 szabad 3 éjszaka 3 szabad munkarendben kértem szabadságot, és a kért szabi első napja előtti utolsó műszak végén mondták meg, hogy megkaptam-e.

Na így aztán lehet tervezni!


Amúgy olyat nem próbált, hogy munkatárssal (akár ellenkező műszakúval) cserélni, illetve megbeszélni hogy túlórázik helyette? Vagy a cég nem vállalja a túlórapénz fizetését ilyen esetben? Mert ha eleve úgy megy oda a műszakvezetőhöz, hogy menne szabira, de VAN HELYETTE ember, akkor talán elengednék. De ez csak 1-2 napnál lehetséges.


Amúgy nálunk azt csinálták,amit te is írtál, hogy nem vehetek ki szabit februártól májusig, de májusban elküldenek 2 hétre akkor is, ha nem akarok akkor menni.

2014. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdezőnek szántam azt a választ. Egy cégnél dolgoztam, aminek nyilvánosan még nem írhatom ki a nevét....mert figyelik, hogy miket írok leszámolástól 2 évig....:((sajna ez van
2014. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!