Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek hogy kirúgnak emiatt?

Félek hogy kirúgnak emiatt?

Figyelt kérdés

Pár hete kerültem egy élelmiszer üzletbe, van róla szakmám, szeret a főnök a munkatársaim is szerintem, már amiből érzem.

Viszont félek. Aki helyébe kerültem az egy 40 feletti hölgy, aki egy másik állás miatt lépett le, ami közelebb volt VISZONT! az a hely csak befuccsolt.

Na és úgye én most félek mert mi van ha azt mondják hogy el kell jöjjek, lassabb vagyok azért nyilván mert szinte a padból most léptem ki, az a nő meg tapasztaltabb munkaerő!

Ha elveszítem a munkát akkor abba én bele halok. Nagyon nehezen találtam meg, próbálok igyekezni és alkalmazkodni, örülök hogy végre nekem is sikerült...



22/L


2014. szept. 5. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
ne félj, nem fognak kirúgni, főleg nem pár hét után
2014. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Volt már néhány munkahelyem, leírok néhány tapasztalatot.


Egy normális munkahely továbblép, ha valaki leszámol onnan, mert talál jobbat. Ha mégse jön be neki, az az ő gondja, az időben nem visszafele kell menni, hanem előre.

Már van helyette más, (te) ő pedig már a múlt, aki lelépett onnan.


Ezen kívül egy szintén csak normális munkahely, megbecsüli a szorgalmas, lelkiismeretes dolgozóit, és nem cserélgeti őket, főleg nem olyanra, aki 2 másodperc alatt újra otthagyná őket, ha megint talál valami jobbat.


Ha le is cserélik a munkaerőt, akkor is, (hogy magamat ismételjem) egy normális munkaerő mindig a leggyengébb láncszemet cseréli le, akiben viszont van ambíció, az egyáltalán nem a leggyengébb.


Viszont nem véletlenül hangsúlyoztam azt, hogy ez egy normális, egészséges értékrenddel működő munkahelyen van így.... Magyarországon viszont ilyenből csak nagyítóval lehet találni.

Itt aztán minden számít, csak a józan paraszt ész, és morális értékrend nem!


De azt kell mondjam, hosszú távon nem is érdemes olyan munkaadónál dolgozni, amelyik nem becsüli meg a munkavállalót, és egy ilyen miatt kirúgná.

Szóval nem hogy belehalni nem kell, de még csak minimális rossz érzésnek se szabad benned lenni, ha esetlen mégis elbocsátanak.

AZ ilyen munkaadó b@ssza meg...

Higgy nekem, nem dől össze a világ.

Én is voltam már sokszor nagyon nehéz helyzetben, egyszerű melós vagyok, ennek ellenére mégis azt mondom, hogy aki nem becsüli a munkámat, az meg sem érdemli!

2014. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!