Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön élő magyarok mit...

Külföldön élő magyarok mit csináljak? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Röviden vázolnám a helyzetet! Eastbourne, East Sussex-ban van egy barátom akihez jövőnyáron mennék ki dolgozni, együtt bérelnék lakást,költségfeleződés stb... hogy mind2nek jó legyen tudjunk félrerakni. ( ő már kint van 1,5 éve) De én hitelből mennék ki, 500 ezer forintot akarok felvenni és ezzel fedezni az ottani kezdő költségeket amíg találok munkát. Ő úgy dolgozik mintha itthon egy munkaerő közvetítőn keresztül dolgozna, csak ő Eastbourne-n belül angol munkaerő közvetítőn keresztül dolgozik mint "bérmunkás"

Az angolt azóta tanulom amióta tudom a fejem de az elmúlt 1,5-2 évben úgy tanulom hogy napi szinten,és heti 2x járok angol tanárhoz + angol feliratos filmeket fordítok magyarra aztán magyar felirat alapján kijavítom őket.

Nos a nyelvtudási szintemet úgy jellemezném hogy megtudom értetni magamat és meg is értem azt amit mondanak ( nagyjából) Ez az egy dobásom lenne kb mindent feltennék erre ( 22 éves vagyok dolgozok,szüleimet segítem anyagilag) Mit tanácsolnátok mit hogy csináljak hogy sikerüljön találni munkát? Ha a helyemben lennétek mit csinálnátok? Megmernétek lépni ezt a lépést?



2014. szept. 7. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanuld az angolt, mert ha csak nagyjából érted meg mit mondanak, az sajnos kevés.

Filmeket, sorozatokat angolul, de felirat nélkül nézd, hogy ráálljon a füled a beszéd megértésére. A felirattal az a baj, hogy eltereli a figyelmet - olvasod a szöveget, nem hallgatod.

Az 500 ezer Ft kb. 1200 Font. Elég kevés kezdőtőke, de ha hamar találsz munkát, akkor elég lehet. Az elején ne válogass, vállalj el bármit, ami adódik, még ha csak napi néhány órás kisegítésről lenne is szó.

Én Londonban vagyok, az Eastbourni munkalehetőségekről sajnos semmit nem tudok.

2014. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hitelt felvenni erre szerintem elég rizikós, van valami garancia hogy lesz munka mielõtt elfogy az a kevés pénz? 1200 font nem sokra elég.

Meg ha a nyelv sem megy túl fényesen akkor a helyedben nem is gondolkoznék ilyesmin.

Nem lebeszélni akarlak, meg attól sem tartok hogy elveszed a kenyeremet, mert én nem Angliában élek, csak ha ilyenre szeretnél vállalkozni akkor legyél felkészülve mindenre.

Arra ne is számits hogy kimész és harmadnap már teljes munkaidõs munkád lesz, erre számítanod kell.

2014. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem az angoloddal lesz a legkevesebb gond, en nyelvtudas nelkul jottem ki( londonba) es siman elhelyezkedtem harom eve es ma mar 1700-at keresek. Ha mar erted oket es meg is mersz szolalni hat csak mindent bele... de ne vegyel fel hitelt mert abba beletorhet a bicskad es nagyobb slamasztikaba kerulsz mint ezelott voltal. Szep a baratodtol hogy segiteni akar de nem szep, hogy engedne ezt a hitel dolgot. O mar tudja milyen rizikos es megsem szol?? rdekes. Egy biztos, hogy eloszor gyujtsd ossze a ra valot aztan indulj , semmikeppen sem minuszbol. Ha megis akkor meg ne oda menj hanem Londonba ahol ezernyi munkalehetoseg kozul valaszthatsz.. pl most en siman tudtam volna neked itt ahol en dolgozom...( bank , vendeglatas) igaz az interjun mar rajtad all minden! szoval fel a fejjel legy okosabb es nezegess munkakat mar otthonrol is, skypon kerhetsz interjut toluk miutan e-mailben elkuldted az oneletrajzod es az mar felsiker ha azt mondjak hajra a probaidodet kezdheted... tehat okosan es atgondoltan mindent.. a baratod meg szerintem akkor lenne igazan segitokesz ha azt mondana ..itt van a szobam , addig lakunk ketten benne mig nem lesz melod es majd utana lehet lakast keresni... dehat igy egybol lakasba menni..sztem nem is kapnatok, mert nem adnak csak ugy berbe lakast...
2014. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!