Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet ha valaki a...

Mi a helyzet ha valaki a munkahelyi kiégés burn-out összes jelét tapasztalja magán? Akkor mit tegyen? Erre nem adott választ egy erről szóló előadás se, se a munkaügyi coaching.

Figyelt kérdés

Szóval: előadás. Témája: burn-out. Az előadó arról pofázik 2 órán keresztül (óránként laza 50E-ért) hogy mi a munkahelyi kiégés, és mit lehet ellene tenni.

Oké.

De mi a helyzet, ha valaki már a kiégés összes jelét tapasztalja magán? Ha már nem kell azon óvatoskodni hogy lassan kiég mert már kiégett?

Ilyenkor mi van?

A munkáját nem tudja már ellátni megfelelően. Oké

De akkor:

a) ott kell hagynia az állást hiszen nem jó munkát tiszta lelkiismerettel nem lehet végezni

b) akkor miből éljen?

c) ha kiégett nem megoldás a váltás, hiszen nem csak adott munkát nem tud végezni hanem úgy általában semmilyen munkát.


Ha valaki érdektelen a munkája iránt mindegy hogy tanár vagy orvos vagy a teszkóban pakol dobozokat, minden munkát robot módban érdektelenséggel „jó az úgy„ hozzáállással végzi.


Na most ilyenkor mi van?

Mert erre a szuperokos előadó se adott választ!


Szóval hagyjam ott az állást mert kell egy kis szünet. Egyszerűen kell különben akár a legdurvább testi betegségekkel is számolhatok (fekély, cukor, szívbetegség, idegi káosz). Oké.

De nem hagyhatom ott mert semmi tartalékom sincs. Dolgozni kell ennyi. Ha nem itt hát másutt de ez a kiégés szempontjűból mindegy is.


Ilyenkor mi a kifejlet? Koporsó aztán csók?


2014. szept. 13. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy adott munkában kiégés van, az nem jelenti azt, hogy semmilyen más jellegű munkát nem tudna végezni az illető. Semmi nem lelkesítené föl? Szerintem van az a munka és az a pénz, amitől erőre kapna. De lehet, hogy ehhez újra iskolapadba kéne ülni, új dolgokat tanulni. Én kivennék két hét szabit ilyen esetben és magamba mélyednék, hogy meglássam, mire vágyom. Valamit csak találnék. Ha nem, akkor orvosra és gyógyszerre is szükség van, szerintem van olyan pirula, amitől az életkedv is visszajön.
2014. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

sajnos tájékozatlan vagy.

ugyanis

a) a kiégés éppen azt jelenti hogy semmi sem érdekli az embert. tök8 mi a munka.

b) van az a pénz? hát rég rossz ha csak a pénz miatt csinálok bármit is.

c) két hét szabi? hol élsz te? a mai világban két hét? egy nap szabin nem voltam még idén, nem is mehetek. nem adják ki egyszerűen és ennyi.

két hét. ugyan. vissza se kéne menni két hét után.

d) gyógyszer? megb***ta a kutya ha gyógyszertől jön meg az életkedvem. akkor már inkább egy üveg pálinka.


>>>

Semmi nem lelkesítené föl? Szerintem van az a munka és az a pénz

2014. szept. 13. 15:26
 3/15 A kérdező kommentje:

na ja. és mikor? reggel 7 előtt? mert akkor indulok.

este 7 után? mert akkor jövök.

szombat vasárnap amikor örülök hogy lyuk van a s**men?

már ha épp nem kell hétvégén is bemenni.

és miből? a havi 80 nettóból?


>>>

De lehet, hogy ehhez újra iskolapadba kéne ülni, új dolgokat tanulni.

2014. szept. 13. 15:28
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is otthagytam a melóm, csak nekem van tartalékom.

A kérdésről az a benyomásom, hogy eléggé értelmesen megfogalmazott és rendezett, ezért gondolom, van oka, hogy nincs tartalék. És emiatt sem gondolom, hogy jobb tippjeim lennének, minta kérdezőnek.

Az előző hsz.-ban említett pirulában nem hiszek, jó esetben időleges megoldás max., rossz esetben még az sem.

2014. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 *Victorique* ***** válasza:
Hát nekünk is volt ilyen előadásunk, és ugyanezeket mondták, mint amit írsz :) Így tudományoson ugyanennyi van a tarsolyomban. De egy hétköznapibb szemmel és külön a te esetedet nézve - mivel azt írod, hogy annyira kivagy , hogy nem tudnál semmit teljes erőbedobással végezni-, az energiám visszanyerésére koncentrálnék. Tehát semmiképpen ne vidd haza a munkádat, semmilyen formában, próbáld meg letenni, ahogy kilépsz a kapun. A szabadidődet minél hasznosabban és élvezetesebben eltölteni, időt szakítani a hobbydra, kikapcsolódni, kirándulni, sétálni, sportolni, kiüríteni a fejedet, lazulni, a meditálás és a jóga is erre valók, érdemes lenne kipróbálnod.
2014. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
De hát akkor rossz pályát választottál. Valószínűleg nem tanultál rendesen amikor még tanulhattál volna. Mert van olyan munkahely, ahol kiadják az évi 22 nap szabit, ahol megdícsér a főnök, sőt bulikat is tart, ahol sikerélményei is vannak a dolgozónak, prémiumok és ingyen ebéd, olyan fizetéssel, amiből nyaralni is tudsz. Ilyen helyen is kiégett lennél? Nem hiszem... Eleve rosszul kezdted az életedet. Ilyenkor már nehéz váltani persze.
2014. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát ehhez mi definiáljuk mi a rendes tanulás.

Két egyetem elég rendes?

A másoddiploma végig 5,0 átlaggal (igen, 5,0) majd szintén jeles rendű diploma az elég jó?


Elég jó. Legalábbis ahhoz hogy a fiókban rohadjon a két diploma ahhoz jó. WC-papírnak már nem jó, mert kemény.

A munkaerőpiaci értéke pedig ezem kettő diplomának együtt veri az 5 ft-ot.

Ne kérdezze senki hogy diplomával havi nettó 80-ért? Igen.

És örülhetek hogy ez is van.


>>>

Valószínűleg nem tanultál rendesen amikor még tanulhattál volna

2014. szept. 13. 18:47
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát ja. Biztonsági őr vagyok két egyetemi diplomával, napi 10-12 órában, 4-6 órára bejelentve, havi 70-80 nettó, ha épp a főnöknek olyanja van. Ha nincs olyanja, akkor csak 40-50-60.

Ha egy szót szólsz ki vagy rúgva.

>>>

De hát akkor rossz pályát választottál

2014. szept. 13. 18:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb munkahely nem nevezhető emberinek.

Magántanárként nem tudnál működni, amíg kitalálod, hogyan tovább? Ha nem vagy nagyon tompa, akkor sok tantárgyat tudnál színvonalasan tanítani...

2014. szept. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Középiskolásokat vagy kisebbeket tanítani a mostani állapotodban is lehet, hogy képes lennél (, de könnyen lehet, h ez már eszedbe jutott, nem tudhatom).
2014. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!