Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen tényleg el lesz...

Egyetemen tényleg el lesz pocsékolva az időm? És tényleg nem kell bejárni, csak a saját érdekemben?

Figyelt kérdés

Megyek egyetemre, azt mondják, ismerős mondta, hogy nem olyan mint a gimi, hogy reggel 8 tól délután 3 ig, hanem, lehet lesz 2 órám reggel, meg megint 2 délután.

Ha akarok haza mehetek közben, csak vissza kell menjek...


Másik szerint, nem is kell bejárni! Nem érdekli kutyát sem, hogy egész évben 1x nem voltál bent! Írd meg a ZHt vizsgázz le, aztán ott vagy ahol akarsz!


Mennyire igaz ez? Ilyen időpocsékolós egyetemre járni?



2014. júl. 26. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen egyetem. Ha valami legalja büfészak akkor tényleg igaz, ha valami normális szak akkor még többet is kell tanulni mint gimiben.
2014. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ne hallgass ennyi hülyeségre!

persze h más, az nem óvoda, viszont nehezebb dolog ám magadnak beosztani a tanulnivalókat meg egyáltalán az idődet, ha nem vagy egész nap betáblázva. aztán majd jön a vizsgaidőszak és rádöbbensz h hoppá, ez se meg az se ... szal hidd el, önállóbb embert igényel, ott valóban nem fogják a szádba rágni, hogy mi a házi feladat :)


Egyeteme válogatja h mennyire kell bejárni. Van ahol képesek még katalógust is vezetni, de legtöbb helyen úgy van ahogy írtad, a kutyát nem érdekli, bemész-e, csak aztán a saját magad érdeke, mert ha fontosabb előadásokról lemaradsz, te iszod meg a levét. egy a lényeg: légy felnőtt !!! anélkül nem megy. de mindennek köze nincs ahhoz, hogy pocsékolnád az időd, sőt, majd meglátod, olykor kifejezetten öröm, ha van időd enni.

2014. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Egyetemfüggő. Én százszor többet tanultam, mint gimiben, és néha eredménytelenül, szinte minden héten ZH, vagy labor volt. De lakótársaim legalja büfészakkal sosem jártak be, hajnalban feküdtek, mikor én hazaestem kurzusokról, ők akkor keltek, és botorkáltak elő pizsamában.
2014. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgyis ki fogod tapasztalni, ha nem az elején, majd a vizsgaidőszakban. :)
2014. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem?

Van ahol a fél életedet az egyetemen töltöd, a másik felét meg a beadandók készítésével, de az is kevés a 2-eshez. De van olyan is ahol be sem kell menned, a vizsgakérdéseket meg kiadja a tanár, csak hogy ne szűnjön meg a szak.

2014. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetem és szakfüggő, teljesen.

Orvosin például nem lógathatod a lábad, az garantált.

2014. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nem bizony.

Én ebben a félévben a pénteket leszámítva mindennap estig/késő délutánig bennvoltam, úgy, hogy egyhuzamban órűim voltak.

Csa a reggeli két előadás nem volt katalógusos, azaz elvileg azokra nem volt muszáj bejárni, de ugye a vizsgaanyagban meg szerepelnek az ott elhangzottak. Na mármost, van, amit meg lehet tanulni anélkül is, de jobban járt, aki bent volt.

Én egy tárgyat, a biofizikát sztornóztam ebből a szempontból, de felvettem belőle fakultatív szemináriumot, ahol lényegében az előadások anyagát magyarázták el alaposabban, kibővítve, és gond nélkül leszigóztam.

2014. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e még, de én a dolgot egy nyelviskolához hasonlítanám (csak mentalitásban). Pl. egy nyelvtanfolyamon kifizetted a pénzt, nem fog a tanár könyörögni, hogy tanulj szavakat. Felnőttek járnak oda tanulni, józan belátásból.
2015. ápr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát ez az ... én már a kérdést se értem, de akinek ez a mentalitása, sztem nem egyetemre való.
2015. ápr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!