Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet ha valaki a...

Mi a helyzet ha valaki a munkahelyi kiégés burn-out összes jelét tapasztalja magán? Akkor mit tegyen? Erre nem adott választ egy erről szóló előadás se, se a munkaügyi coaching.

Figyelt kérdés

Szóval: előadás. Témája: burn-out. Az előadó arról pofázik 2 órán keresztül (óránként laza 50E-ért) hogy mi a munkahelyi kiégés, és mit lehet ellene tenni.

Oké.

De mi a helyzet, ha valaki már a kiégés összes jelét tapasztalja magán? Ha már nem kell azon óvatoskodni hogy lassan kiég mert már kiégett?

Ilyenkor mi van?

A munkáját nem tudja már ellátni megfelelően. Oké

De akkor:

a) ott kell hagynia az állást hiszen nem jó munkát tiszta lelkiismerettel nem lehet végezni

b) akkor miből éljen?

c) ha kiégett nem megoldás a váltás, hiszen nem csak adott munkát nem tud végezni hanem úgy általában semmilyen munkát.


Ha valaki érdektelen a munkája iránt mindegy hogy tanár vagy orvos vagy a teszkóban pakol dobozokat, minden munkát robot módban érdektelenséggel „jó az úgy„ hozzáállással végzi.


Na most ilyenkor mi van?

Mert erre a szuperokos előadó se adott választ!


Szóval hagyjam ott az állást mert kell egy kis szünet. Egyszerűen kell különben akár a legdurvább testi betegségekkel is számolhatok (fekély, cukor, szívbetegség, idegi káosz). Oké.

De nem hagyhatom ott mert semmi tartalékom sincs. Dolgozni kell ennyi. Ha nem itt hát másutt de ez a kiégés szempontjűból mindegy is.


Ilyenkor mi a kifejlet? Koporsó aztán csók?


2014. szept. 13. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Megvagy még?

(Mókuskerék is megvan még?)

2014. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

is és is.

semmi se változott. még élek.

hogy minek azt hagyjuk.

2014. okt. 2. 18:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Azért örülök, hogy megvagy.
2014. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én magamon azt tapasztaltam, hogy ha olyan emberek társaságát kerestem, akiktől szeretetet kaptam, az energiát adott válsághelyzetben. Aztán én is, ahol tudom, továbbadom.

Szerintem a szeretet az, ami igazán életet ad.

(A Maslow-piramissal nem értek egyet, az aljára inkább a szeretet kéne.)

(A Bibliából a Szeretet-himnusz nem véletlen hangsúlyos...)

2014. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2014. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!