Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen mindenki bénázik?

Új munkahelyen mindenki bénázik?

Figyelt kérdés

Hallani ilyeneket, hogy xy rosszul csinált ezt-azt, húú de béna. Vajon mindenki így van egy új helyen, vagy ők az "életképtelenebb" vagy szakmájukhoz kevésbé értők?

Mennyi ideig (napig/hétig)"szabad" bénázgatni?

Nektek hogy ment eleinte?


2014. szept. 22. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem életképtelenség! Még egy cégen belüli áthelyezésnél is kell betanulási idő. Nem lehet előre megmondani, hogy ez mennyi idő, személyiség és feladat függő. Nekem nagyon jól ment, igaz, rettenetesen igyekeztem, odafigyeltem a főnökre, és amit nem tudtam, megkérdeztem.
2014. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én váltottam munkahelyet mindenki más bénázott csak én voltam helikopter :)

Nekem 6 év tapasztalatom volt ezen a területen a cég pedig új volt és az embereknek nulla tapasztalat :)

2014. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rendesen gyomorgörcsöm volt, mert nekem 2ü3 hónap is kell mire blerázódom egy új melóba... ez a minimum, . Most vagyok a harmadik munkahelyemen.
2014. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő, de az elején nem mehet mindnen pöcre, főleg ha nagyon új a terület. A mostani helyemen én olyan 3 hónap alatt tanultam be, de annyira, hogy akkor már a veteránok is tőlem kértek segítséget :D


De az előző helyemen meg végig bénáztam, pedig évekig voltam ott. Fontos lenne a megfelelő felkészítés, amit az iskolák nem nyújtanak, a cégek meg nem akarják, pedig hooszútávon jobban járnának vele.

2014. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy-egy új kollégán összemosolyogtok a régiekkel?


Azért kérdem, mert az első munkám előtt állok.

2014. szept. 22. 10:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Én elég "parás" vagyok. Izgalmamban sok mindent összekevertem az elején. Volt néha kellemetlen helyzet. Szerencsém volt, mert a munkahelyemen toleránsak voltak ezzel kapcsolatban. Lehet hibázni de ki kell javítani. Manapság már ritkán hibázom.
2014. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy alapból minden munkahely másképp működik, és ehhez hozzá kell szokni.


Ráadásul kezdőként nincs tapasztalatod, se rutinod, nem látod úgy át a dolgokat, így akárhogy is tanultál, mindig élesben fogod megtanulni a legtöbbet. Egy jó munkahelyen melléd állnak, és segítenek neked ebben.


Ilyen szempontból azt vettem észre, vannak dolgok amiket kevésbé tudok, és helyben kell belejönnöm, és vannak olyanok, amiket ők nem tudnak, és esetleg én mutatom meg nekik hogy így is lehet.


Az meg hogy mennyi idő, azért függ az adott munkától is, bizonyos munkákban folyamatosan új dolgokkal találkozol, és mindig van új kihívás, más munkákban meg van egy adott feladatod, azt kell csinálni...Pl ha pénztáros vagy, akkor azért nem jó pont ha hetekig nem tudod hogy működik a pénztárgép, és hasonlók.

2014. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egy-egy új kollégán összemosolyogtok a régiekkel?"


Ki leszel beszélve rendesen, ne aggódj! A hátad mögött mondanak majd mindent.:)

2014. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ki leszel beszélve rendesen, ne aggódj! A hátad mögött mondanak majd mindent.:)"


Ez így igaz, de felesleges a szívünkre venni, én bárhova kerültem, ott mindenki ki volt beszélve valamilyen szinten, aki épp nem volt ott, akár új, akár régi dolgozó. :D

2014. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy egyből ment neki minden, tök profi volt, az hazudik, mert ilyen nincs.

2 hónap minimum kell, amíg belerázódik az ember. És ez alatt természetesen lehetnek bénázások, bár kisebb hibák később is beleférnek. Nincs olyan ember, aki nem hibázik.

A kollégák meg mindenképpen ki fognak beszélni, ezzel kapcsolatban ne legyenek illúzióid.

Kitartást az új munkádhoz!

2014. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!