Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki mikor döntötte el, hogy...

Ki mikor döntötte el, hogy mit akar majd dolgozni? Van olyan, aki már kisgyerekként is tudta, mit szeretne, és tényleg úgy is lett aztán?

Figyelt kérdés
Akinek nem: az mi akart lenni mondjuk 8-9 évesen, és mi lett végül? :)
2014. okt. 5. 17:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Manapság már szerintem ilyen nem igazán van. Én egész kicsi korom óta tolmács és fordító szerettem volna lenni. Meglett a diplomám, utána szűk 1 évig munkanélküli voltam, most pedig szállodai szobalány vagyok. Ilyen az élet.
2014. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ó, sajnálom. :( Ezek szerint teljesült az álmod, mégsem úgy sült el, ahogy azt tervezted. :(
2014. okt. 5. 18:04
 3/20 anonim ***** válasza:

Igen, úgy is lett, aztán huszonévesen kezdtem érezni, hogy talán mégsem az nekem a legjobb.

Így aztán váltottam. Infótanárból rendszergazda lettem, most aktívan képzem magam, hogy pár éven belül programozóként érvényesülhessek.

2014. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De ezek szerint annyira nem kerülsz messze azért: informatikai terület mindegyik dolog, amivel foglalkozol. Ezt tehát gyerekként jól mérted már fel.
2014. okt. 5. 18:31
 5/20 anonim ***** válasza:

8-9 évesen tanár akartam lenni, és csak azért nem jelentkeztem annak, mert úgy gondoltam, nem fogok tudni megélni belőle...

Úgy 16 évesen döntöttem el, hogy közgazdaságot akarok tanulni, fel is vettek, de 1,5 év után otthagytam, mert rájöttem, hogy mégsem az én világom.

Ezután az első végzettségemet a felvételi tájékoztatóból néztem ki - ez egy olyan ritka, természettudományokhoz közel álló szakma, hogy ha leírnám, mi az, (a plusz információkkal együtt) talán felismernének... Ez sem olyan lett, mint képzeltem, de már kezdetben sokkal jobban tetszett, és végül felülmúlta a várakozásomat, de a válság betett neki.

A mostani szakmám pénzügyi vonalon van, 2 éve dolgozom itt, ez is tetszik, és most ezen a téren is tovább akarom képezni magam.

Szóval változatosan teltek az évek:)

2014. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem baj. Én csodállak. Nagy bátorság kell ahhoz, hogy 180°-os fordulatot tegyen az ember, és váltani tudjon.
2014. okt. 5. 18:38
 7/20 anonim ***** válasza:
8-9 évesen én a játékaimmal foglalkoztam és nem azon agyaltam, hogy mi akarok lenni. Talán ezért is van 3 szakmám 25 éves létemre amikkel nem megyek semmire és dolgozom betanított munkásként. Bár furcsa, hogy most annyit keresek, mint az aki a szakmájában dolgozik, neadj Isten diplomája van... na mert ugye van mellettem a "soron" diplomával rendelkező egyén is.
2014. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, hogy baj az, ha valaki még nem tudja 8-9 évesen, csak arra vagyok kíváncsi, hogy aki tudta - vagy inkább: akkor azt gondolta, hogy tudja -, azoknak bejött-e.
2014. okt. 5. 19:42
 9/20 anonim ***** válasza:

Pontosítok: 9 évesen már tudtam, hogy tanár akarok lenni, de azt, hogy milyen szakos, azt még nem. Akkoriban még nem is létezett az informatika, mint tanári szak. :-)

Szóval ha úgy nézzük, az eredeti biosz-földrajzhoz képest - mert ez volt az eredeti tervem - azért elég távolra kerültem. :-)

2014. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Oviban, és talán még 8-9 éves koromban is énekes, táncos és színész akartam lenni :D :D

De idővel ez változott, viszont minden elképzelésben benne voltak a gyerekek (óvónő, tanár stb...). Most diplomás pedagógus vagyok (ha érdekel bővebben, hogy ezen belül mi, akkor priviben megírom, de ide nem akarom, hogy ne ismerjenek fel, hasonlóan az előttem válaszolóhoz). Nem régóta dolgozom pedagógusként, de egyelőre sajnos talán több a negatív dolog a munkámmal kapcsolatban, mint a pozitív, ezért ha az életben adódna olyan lehetőség, amit jobban szeretek csinálni, jobban fizet, akkor nem kizárt, hogy váltanék...

2014. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!