Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meghazudtolnak a munkahelyemen...

Meghazudtolnak a munkahelyemen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csütörtökön úgy mentem be dolgozni, hogy fájt a torkom. Pénteken már annyira rosszul voltam, hogy alig tudtam bemenni a munkahelyemre. Közben a család a héten elkapta a hányós- hasmenéses vírust, amit én szintén elkaptam és pénteken a munkahelyemen tört rám a hasmenés és szerencsére még csak a hányinger. Főnököm elengedett haza. Erre írt a kollégám, hogy én mit hazudozok össze- vissza biztos csak kitaláltam a betegséget és biztos valami programom volt és miért nem kértem inkább szabadságot. Én nem adtam okot rá, hogy hazugnak nevezzen, de ez nekem már sok!!!!!!
2014. okt. 12. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na pont az ilyeneket kell magasról le sz@rni ne kattogj ezen . Ő nem a főnököd tehát semmi köze hozza ,hogy te mit miért csinálsz . Mondjad neki , hogy nem gondolod ,hogy a kedvedért megdölök a munka helyen és ennyi .
2014. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 manó1235 ***** válasza:
100%
Remélem a kollégád elkapja a hányás hasmenés vírust. Megérdemelné.. és akkor maradjon is bent, dolgozzon felnőtt pelenkával.
2014. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a kolléga okoskodik, addig ne foglalkozz vele, egyedül a fönök véleménye az, ami számít.
2014. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt már talán felesleges is megemlítenem, hogy ugye elmentél az orvoshoz, és simán be tudod mutatni az igazolást a betegségedről!
2014. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem vele beszéled meg?
2014. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Hányj az asztalára és akkor talán megérti :D
2014. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom: az ilyet magasról le kell tojni.

Balfék minden munkahelyen van. Ameddig cska egy szimpla mezei munkatárs az, és nem a főnök, addig nem is érdemes foglalkozni vele. Nem tartozol neki beszámolóval.

Én is kerültem már ilyen szituációba. (Sajnos én nem az a fajta ember vagyok, aki mindent tűr, én ha betelik a pohár, akkor keményen kiosztom azt, aki rászolgált.) Egy hónapig voltam beteg, méghozzá nem is enyhén. Nem is volt biztos, hogy teljesen felépülök, de végül szerencsére sikerült. Rá 2 hónappal egyik "kedves" munkatársam nekemesett, hogy ő tudja ám az igazat, hogy én hogy voltam beteg, meg mit csináltam a betegségem alatt, és tud ám mindent rólam. Majd hozzátette, hogy vigyázzak, mert könnyen mások is megtudhatják.

Na, nekem se kellett több. Kulturált hangnemben, de piszkosul lehordtam. Megmondtam neki, hogy egyelőre nem volt ott mellettem, szóval marhára nem tud érdemben semmit mondani arról, hogy én mikor mit és hogy csináltam. Közöltem vele, hogy ezek mellett mint tisztességes állampolgár, elvárom, hogy értelmes hangnemben beszéljen velem, és az igazamat pedig akár bíróság előtt is kész vagyok bizonyítani, amennyiben a feltételezéseit szélesebb körben hangoztatni kezdi. Továbbá közöltem vele, hogy tudok róla, hogy minden nap egy órát elcsal a munkaidejéből, és erre a szemtanúkon kívül technikai bizonyítékaim is vannak.

Aztán elkezdett hisztizni, sajnáltatni magát, hogy őt mindenki csak bántja, de engem nem tudott ezek után meghatni. Viszont azóta esze ágában sem volt vádaskodni.

2014. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!