Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúkról vicces vagy...

Állásinterjúkról vicces vagy cikis sztorik?

Figyelt kérdés

Életem legelső állásinterjújáról van nekem egy.


Jelentkeztem egy céghez, az állás eléggé jónak ígérkezett és a cég honlapját olvasgatva felmerült bennem pár kérdés, azokat össze is írtam.


Elmentem az interjúra, persze akkor nem tudtam még pontosan, mi is kell egy interjúra, így mindent vittem, CV 600 nyelven, diploma, nyelvvizsga bizik, stb. :D Megyek be, lepakolok az asztalra, beszélgetünk, eljutunk a végére és kérdezi van e kérdésem, de nem jutottak eszembe az idegességtől.


Mondtam összeírtam párat, ha megengedi, elő is venném őket. Mondta oké én pedig nyúltam a papírért... de nem volt ott. Kinyitottam a dossziét. Nem volt a helyén. Nézegettem a bizik és egyéb dokumentumok alatt, sehol... ideg-beteg módjára turkáltam a dolgaim között... majd a dossziémat túrtam szét. Meg lett végül, valamelyik dokumentum torony alatt :D de eléggé cikis volt a fellépésem, a hirtelen jött idegbetegségem :D


Persze tanultam az elsőből és a többi interjún már normálisan, higgadtan viselkedtem :D


Hasonló vagy kevésbé vagy mégcikisebb sztorijaitok vannak?



2014. okt. 18. 21:22
 1/10 anonim válasza:
78%
nekem az interjúvoló hazug mocsok volt pofánrúgom ha egyszer még találkozok vele
2014. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

18. szülinapom előtt talán 2 nappal elmentem állásinterjúra. Az interjú angolul zajlott.


Kérdezte a férfi, hogy hány éves vagyok. Mondom 2 nap múlva leszek 18.

Erre kérdezi (angolul), hogy "Akkor most fogsz érettségizni?" én meg úgy értettem, hogy "Akkor fel lehet köszönteni?" én meg visszaválaszoltam (lévén utálom a szülinapi köszöntéseket, mert zavarba jövök tőle :D ), hogy "Nem kéne". A pasi meg nézett nagy szemekkel :D

2014. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az interjún kiszaladtam wc-re de sajnos mellé csúsztam a wc deszkával együtt és körbefostam a csempét. Ez elég vicces?
2014. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden tök jól ment, fel is vettek, de amikor felálltam a székről, kicsúszott egy nagyon dörgedelmes puki. Égtem mint a sz@r.
2014. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de a puki ellenére is bent maradtál a munkahelyen vagy mondták, hogy bocsi mégsem dolgozhatsz ott?
2014. okt. 18. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Anno hirdetett egy cég miszerint amerikai filmesek keresnek szereplőket több produkcióra . Felhívtam őket megadták a címet , holnap 14 órakor Berki urat keressem , semmi nem kell ott tájékozatnak . Felmentem az irodába a hűűűűű a folyosón dögös csajok hemzsegnek . A pultnál jeleztem a titkárnőnek itt vagyok Berki úrhoz jöttem 2-re . Szólítják a csajokat , 2 rég elmúlt , majd a végén kijön Berki úr és fura képet vág mikor megpillant . -Jöjjön akkor khhm - kkhmm krákogott és üljön le . Zavarban volt a muki és kerülte a szemkontaktust . - Kérem a dokumentumokat . - Milyen dokumentumokat ? - Amikről megkapta a tájékoztatást ! - Nem ezt közölték - A titkárnőm biztos nem hazudik - Ezt nem állítottam , de papírokat nem hoztam - Na szépen indul , milyen rendszereket ismer ? - Milyen vonatkoztatásban ? - Hát ez remek , azzal kapcsolatosan amiért itt ül ! Na ez kelepce ! Bűnüldözés vagy a kémelhárítás becserkészett alattomban ,azt se tudom miért... Én hülye miért nem késett ilyenkor a vonat 40 percet . Élve jussak ki innen ! - Mit tud akkor ? - Kérdezzen bátran kiderül - Kérdezzek ? Magának kéne mondani - De mit könyörgök ? - Sap , xp , vista , dos , linux ezt ! Akkor halottam ezeket a "fedőneveket" először ... - Nem ismerem őket - Gyakorlatot hogyan szerzett akkor ? - Miből ? - Ezt a vakmerőséget nem elég hogy nem hozott önéletrajzot iskolai papírokat még felkészületlen , na de még ennek a tetejébe titkárnőnek jelentkezik férfiként ... - Jelentkezett a franc , a forgatásra jöttem . - Adrienn a fene ebbe a napba , rossz emeletet adtak a telefon központban . Én nevettem a helyzet komikumán . Fordulat : Kifelé menet a dögös csajok egyike megvárt és találkozgattunk . Fordulat 2 : A csaj azt hitte producer féle vagyok ... Fordulat 3 : mégis csak engem választott a tisztes proletár léttel... Fordulat : Úgy kamu ahogy van minden sora Fordulat 4 : nem minden sora csak pár színezést hajtottam végre rajta ..........
2014. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakadó esőben, szélben kiöltöztem (szoknya, magassarkú), mert úgy gondoltam, hogy így illik megjelenni a megyei gyermekjóléti főakárki előtt.

Mikor beértem az irodába, volt mit látni. Az "igazgató nőt" mintha a konyhából, a tűzhely mellől ugrasztották volna. Egy lila plüss, foltos melegítő volt rajta +zsíros haj. 10 perc után betipegett a HR-es, ő is iszonyatosan igénytelenül. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, mert úgy gondoltam, hogy a cicoma mögött nem figyelnek a valódi tudásomra, hanem csak azt látják, hogy fiatal cicababa vagyok. Így is lett. Nem vettek fel. Szerencsére azóta már találtam egy rendes állást, igényes környezettel.

2014. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bent maradtam persze, utána jót röhögtünk rajta idővel.
2014. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tippikus kérdés: mit szeretnél elérni 5 éven belül? Én meg kitudja honnan rávágtam, hogy gyereket szeretnék. Dunsztom sincs miért válaszoltam ezt, ráadásul még csak nem is igaz. Talán azért mert amikor beléptem az épületbe láttam egy terhes nőt.. Azóta sem tudom megmagyarázni a válaszom a munkát természetesen nem kaptam meg.
2014. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó nekem nagyon sok ilyen cikis helyzetem volt pályakezdőként XD Szokták rám mondani hülye vagyok, persze jó értelemben hülye, de néha úgy gondolom, hogy tényleg az vagyok XD Azt tudom magamról állítani, hogy bolondos és közvetlen csaj voltam mindig is, ami valamikor előny, de hátrány is tud lenni.


Egyszer voltam olyan interjún, hogy egyszer csak megkérdezték tőlem, hogy vannak-e gyerekeim, bár leírtam az önéletrajzomba, hogy nincsen, de ezek szerint nem nagyon olvasták át! Szóval megkérdezték és hangosan felnevettem mondom - Dehogy nincsen....nincsen....cicát tartok! És utána volt az a kínos kb. 4 másodperc, amikor 5 ember mozdulatlan arckifejezéssel ül előtted, mintha állóképet néznél, majd az egyik vesz egy mély levegőt....lapoz egyet és megkérdezi, hogy na akkor ugye ön beszél idegen nyelveket is igaz?......


Aztán volt, hogy a portára mentem és mondtam, hogy interjúra jöttem ekkor elkérte a srác az igazolványomat de annyira izgultam, hogy remegett a kezem mint állat és elmosolyodott, mert ahogy felé nyújtottam a személyimet kb. mint egy 90 éves néni remegő kezekkel XD Aztán aranyos volt, mert mondta h kisasszony ez egy interjú lesz nem műtét igaz??? XD De aranyos vol :)



Meg olyan is volt, hogy igazgatóhoz mentem be ott volt az asszisztense és leültetett, aztán szólt, h mehetek is be...én meg magabiztosan felállok kiegyenesedem és mondtam magamban, hogy most odateszem magam mert kell az állás! Szóval megyek megyek rámosolygok az asszisztensre...és azon kapom magam, hogy az igazgató ajtója előtt KOPOGOK..... a PUHA, SZIVACSOS ajtón keresztül......az asszisztens felnevetett és azt mondta, hogy szurkol, szurkol, mert jó lesz ha még egy szőke dolgozik majd itt rajta kívűl XD XD



Na de volt olyan is, amikor én hoztam kellemetlen helyzetbe azt aki behívott interjúra! Mert bekaptam egy hamis hirdetést, elmentem aztán 1. fordulós interjú volt, szóval mentem a nagy épületbe lifteztem kaptam beléptetőkártyát meg minden gondoltam milyen jó hely lehet tök komoly itt minden meg ilyenek, aztán a recepción várakoztattak 10 percig....én meg féltem h vajon hányan lesznek megint meg mi fog történni...aztán mondták, hogy mehetek a 304-es szobába a folyosó végén lesz jobbra....én meg tökre megijedtem, h úram ég biztos az lesz a nagy terem, ahol lesznek 6-an kb és ki fognak kérdezni....és végem lesz szóval elértem az ajtóhoz bekopogok kinyitom és egy iszonyat pici, tök üres mini irodában ült egy gyökér....aztán közölte velem, hogy igazából nem olyan állásról lenne szó, amit leírtak a hirdetésben! Én meg mondom igen?? Akkor miről lenne szó?? És ejtettem egy kisebb bunkó mosolyt... szóval asszisztensi állásra mentem volna de kiderült, hogy utcán kellett volna osztogatnom szórólapokat meg hirdetni egy bankot! Olyan ideges lettem, hogy mondtam a csajnak h szóval ezért utaztam idáig el ilyen messzire és adtam ki sok sok pénzt a jegyekre, átszállásra, hogy közölje velem valójában nem arra az állásra jöttem el amit hirdettek??? A csaj azt se tudta mit mondjon meg habogott össze vissza én meg fogtam magam és eljöttem..... XD

2015. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!