Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megérné-e itt hagni a mostani...

Megérné-e itt hagni a mostani munkahelyemet, és kimenni Angliába?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,másfél éve dolgozok egy söröző-étteremben.

1 hét melo,1 hét pihi,így dolgozok a placcon,napi 13óra.

A fizu 90e,és mivel egyedül vagyok a helyen,a jatt is az enyém,ami havi 30e ft kb,a szabadságot kifizetik

Anykámmal,és két kisebb tesommal lakok,és így a lakhatás 'ingyen' van,anyám nem követelőzik a számlákba,de szoktam haza adni.

Szóval a fizum 3/4-e ígyis megmarad nekem,saját felhasználásra


Kint nem biztos,h ennyi részét meg tudnám tartani.

Ti kimennétek,és a biztosat bizonytalanra elcserélnétek?



2014. okt. 31. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:

itt van perspektívád? akkor maradj

ha nincs akkor menj ki, az élet minősége annyival jobb, hogy ha semmire se viszed még akkor is jobban fogod élvezni magát az életet, és ez számít


magyarország egy banánköztársaság lett, ahol pár senki kisajátította az országot és ellopják a közpénzt, nincs értelme maradni, nincs fejlődés

2014. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Aki teheti, menjen!

Ezt a rezsimet nem lesz könnyű kiűzni innen, mert rendkívül ostoba nép ám a magyar. Így aztán semmi jövőd itt.

2014. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kurtz Bickle ***** válasza:
58%
Számolj úgy, hogy ott a minimálbér felét egy szoba (nem külön lakásra, csak szobára!) bérlésére fogod elkölteni. Aztán még utazni is kell, bérlet esetén havi ~120 fonttal számolj. Ennivaló változó, mert ugye nem mindenki eszik ugyanannyit meg ugyanolyat, de számolj napi 5 fonttal legalább. Szóval egy korrekt házban lévő kis szobácska mondjuk 400/hó, utazás 120, ennivaló 150, veszel fogkrémet meg vécépapírt is, kerekítsük fel így 600 fontra. Ez még így eléggé szűkös, de marad ~200 fontod, feltéve, ha 40 órát dolgozol egy héten. Ez mondjuk konkrétan London, nem tudom, te pontosan hova szeretnél menni. Vidéken olcsóbb az élet (főleg a lakhatás), viszont valamivel kevesebbet is keresel.
2014. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a költségek kb azok amit az előttem lévő leírt. Én így nem biztos hogy kimennék a helyedben, mert kevesebbet tudsz félre rakni, mint itthon, ahol ingyen laksz. Az hogy itthon nincs perspektíva azoknak igaz akik nem is tesznek érte semmit! Ők ha kimennének is ugyanolyan lúzerek maradnának mint itthon, tehát ez első pár hozzűszólással ne foglalkozz. Én hosszabb ideig éltem, Londonban és azért jöttem én is haza, mert a diploma plusz külföldi tapasztalaát plusz nyelvtudással jobb melót kaptam mint kint és a költségek sokkal alacsonyabbak. Pl Londonban a bérlet marha drága, ezért én csak buszra vettem, metróra nem (merthogy ott nincs minden benne az Oyster kártyádban) és még így is 3. 4. szer annyi mint itthon egy bkv bérlet.
2014. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Még mindig 4es vagyok, annyit hogy én heti 80 fontot fizettem ha jól emlékszem a szobáért ami havonta ugye több mint 300 font, 100e felett és még így is tottenham-ben laktam, ami nem a legjobb környék (igaz majdnem a hotspur stadionnal szemben :) ), ja és a szobán osztoztam egy lánnyal. Szval ha valaki szerint ez jó kilátás kivándorlással kapcsolatban?! Pedig nekem még a munkám is normális volt, nem betanÍtott.
2014. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdezõ, még arról nem esett szó hogy az angol hogy megy neked?

Nem bántásból kérdem, csak gondolom megkérdezem, mivel mégsem magyarul beszélnek ott.

2014. nov. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat.

Angollal elboldogulok(en igy gondolom),ketszer voltam kint nyaralni 1-1 hetre es nem adtak el.

Nyilvan a kinti pincerkedes nem menne,de konyhanyelv menne...

2014. nov. 2. 12:29
 8/9 anonim válasza:
Hát én mindenképpen kimennék a helyedbe,ki is fogok csak még van 1-2 évem addig. Amúgy lehet hogy havonta csak 200 fontot tudsz pl elrakni,de számolj azzal,hogy ez a minimálbér,és ugye ha ott dolgozol szépen lassan akár magasabb pozícióba is léphetsz,és tanulhatsz is valamit ha akarsz.. Nekem is van ismerősöm akik kimentek,az elején napról napra éltek,most meg van egy normális házuk,autójuk,és rendes életük..Az eleje nehéz,de szerintem megéri befektetni. Persze ebben az is közrejátszik,hogy nem fogsz e hazavágyni.. El kéne tervezned,mert ha félúton feladod elég nehéz lesz visszajönni.
2014. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

120at keresel és két hétig csak lóbálod a lábad? Sok diplomásnak szarabb munkája van mint neked.

Én maradnék.

2014. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!