Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni a közös...

Mit lehet tenni a közös kávézások ellen?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy 2 hete vagyok új munkahelyen.

A beilleszkedéssel nem volt annyira gondom, próbáltam lavírozni, barátkozni stb. Itt az a szokás, hogy mindennap kimegyünk kávézni automatához vagy beülünk egy kávéra ebédidőben és mindennap egy valaki fizeti az összes kávét. 6-an vagyunk, de ugye 6 személynek a kávé ha beülünk 1200 vagy a fölött, automatánál is 900-1000Ft. Én őszintén megmondom nekem ez sok, minden 6. napon ennyit elcseszni csak kávéra.


2014. okt. 31. 10:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Havi szinten 5000Ft csak a kávé. Én inkább iszom egy pohár vizet ebéd után és kész, nem kávézok mindig, itthon reggel iszom egyet, de kg-at veszek, mert gazdaságosabb. De ugye ilyenkor beszélgetünk, többiek cigiznek(azért megyünk ki, mert a munkahelyen nem lehet dohányozni). Nem szeretném ha emiatt kiközösítenének, vagy úgy gondolnák, hogy nem érdekel a mondanivalójuk stb stb-tudjátok milyenek a nők, egy perc alatt ellenség leszek és akkor végem.

Én is nő vagyok-23 éves, a kolléganőim olyan 26-35 között lehetnek, hogy mondjam meg, hogy bocs én most nem fizetek kávét. Természetesen ők se fizessék az enyémet,én nem is szeretnék mindig elmenni abban a fél órában, én itthon főzök, másnap abból hozok ebédet megmelegítem és leülök az ebédlőben. Nem szeretnék mindig elmenni valahova, mert nem jut időm az ebédre, a többiek mindig hozatnak valamit a kávé mellé(szendvics/süti) és itthon sütök húst zöldségekkel és azt eszem. Mit tegyek? Ötletek?

2014. okt. 31. 10:50
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Minden nap meg tudnál inni 1 db kávét? Mert ez ugyan annyi.

Vagy szokj le a kávéról és akkor ne menj velük.

2014. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De néha, ha van időd, el is mehetsz velük, csak mondd, hogy nem iszol, mert mondjuk rájöttél, hogy felmegy tőle a vérnyomásod, és csak a társaság miatt vagy ott, meg kell egy kis szünet munka közben.
2014. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

1 héttel előtte, naponta panaszkodsz gyomor problémákra. Amikor jön a köröd, elmész velük ! Fizeted mindenkiét, s te magadnak nem kérsz! Közlöd hogy gyomor problémáid vannak, a doki meg megmondta hogy nem ihatsz napközben, max 1-t reggel!

Ezután pedig azt közlöd hogy a "hülye" doki rádparancsolt hogy kötelezően enned kell, mert ettől is lehet a gyomor problémáid. Meg hozzáteszed ha végeztél a kajával, majd csatlakozol hozzájuk. Jöhet még ezután a nagy sajnálkozó szöveg...stb.


Ez kivitelezhető ha nem akarsz őszinte lenni :)

Jó nekem, én alapból nem dohányzok, se kávé, se ital, még üdítő se :D S csak 20 "vagyok" :)

2014. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 intrepid ***** válasza:
100%
Egy kávé ezek szerint 200 Ft. Erre nyugodtan megmondhatod, hogy ez neked sok, mert másra spórolsz. Egyébként tényleg nagyon sok az a 200 forint. Vigyél magadnak üdítőt, ülj be közéjük, ne fogadjál el kávét, és ne is fizessél másnak.
2014. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
menj ki veluk de ne kavezz. Mond azt hogy nem kavezom, aztan ennyi.
2014. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4. Nem az a probléma, hogy nem kávézik, hanem nem tud fizetni ennyi kávét.
2014. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De ha nem tudja fizetni, akkor a sajátját se tudja naponta, vagyis ne kávézzon.
2014. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7-es szerintem te valamit félreértettél.

Ha szeret kávázni, és naponta meg is issza az ő 1-ét a melóba , az ugyanaz mintha egybe fizetné ki...

Én úgy vettem inkább le hogy ő nem akar pénzt kiadni érte, ennek csak az az egy megoldása van hogy nem iszik kávát a melóba. Ennyi. :)

Erre meg tökéletes megoldás ez a kis orvos probléma..

Azonban ha ennyire kává mániás a kérdező :


Mond azt hogy bántja a gyomrod az olyan kávé ami ott van. S csak azt bírja a gyomrod amit te csinálsz.

Viszed ilyen kis hőtartó dobozba a kávéd. S ezáltal nekik is tiszta hogy te azt iszod és nem mész velük, hanem leülsz kajánli és kaja végén megiszod amit te csináltál..

2014. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is valószínű azt mondanám, hogy érzékeny lettem a koffeinre és szívdobogás érzésem lesz tőle a változékony idő és a frontok mellett. Így kimehetsz velük cigizni, de nem kell beszállni a kávézásba.
2014. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!