Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mostanában úgy érzem, hogy...

Mostanában úgy érzem, hogy egy csomó hivatást végző embernek végigkísérném egy napját a munkában, hogy pontosan mit csinál. Más is van így?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem olyan szándékkal, hogy kritizáljam minden mozdulatát, meg hogy óóó ezt könnyű csinálni, ezt én is megtudnám stb... Csak egyszerűen érdekel, hogy ki mit csinál amikor dolgozik. Pl tökre érdekel, hogyan néz ki egy szociális munkás napja, mert oké hogy nagy vonalakban tudom, hogy mi a feladata, mit csinál, de konkrétan semmit nem tudok a munkájukról.

A szocmunkás csak egy példa, sok hivatással vagyok még így :)


2014. nov. 3. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is megnézegetném. Sőt szívesen csinálgatnám is mindegyiket mondjuk 1-1 hétig.
2014. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok én is! :)

Mindent kipróbálnék, nem csak a diplomás munkákat, szívesen beállnék 1 hétre pénztárosnak, árufeltöltőnek, dajkának, aztán mondjuk valami titkárfélének szóval mindent :)

2014. nov. 3. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Lenne értelme, főleg pályaválasztás előtt állóknak.
2014. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az biztos. Lehet én sem a mostani pályámat választom, ha előtte végigcsinálhatok belőle pár napot, hetet. Mert könnyűnek tűnik, ha csak a felszínt nézzük, de egyáltalán nem az, és nem gondoltam, hogy ilyen lesz majd.
2014. nov. 3. 14:20
 5/11 anonim válasza:

Szerintem nem a könnyűségen/nehézségen van a hangsúly, csak a „jó embert a jó helyre” elvnek kellene érvényesülnie, és akkor mindenki boldogan, sikerélményekben gazdagon végezhetné a feladatát.

Teljesen igazad van, szerintem már a gyerekeknek is meg kéne mutatni, mennyi szakma létezik, én közel a harminchoz rájöttem, hogy nem jó helyen vagyok, de fogalmam sem volt, mit kéne csinálnom. A véletlen folytán aztán találtam egy olyan továbbképzést, ami érdekelt (tök más, mint az alapszakmám), és gondoltam megcsinálom, ha nem is megyek vele semmire. Ám mivel imádtam, „lecsaptak” rám a tanáraim, és azóta is ezt csinálom – és imádom. Ezt azért is írtam, mert ha nem vagy jó helyen, ne add fel, keresd a neked megfelőt, sosem késő!

2014. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én 24 vagyok, nem régóta dolgozom, szóval nem akarok elkiabálni semmit, még alakulhatnak a dolgaim, de lehet hogy mégsem ezt szeretném majd csinálni :/ Ami azért szomorú, mert ezért tanultam az egyetemen 4 évig :(
2014. nov. 3. 16:26
 7/11 vorarlberna ***** válasza:
Szintén 24 , Hagyományos Esztergályos. Gépgyártás technikai technikus végzettség. Mi láthattunk a lakatosmunkától a CNC megmunkálóközpontig mindent 1-2 napig csinálhattuk is, plusz ez nagy ugródeszka volt fősulikra egyetemekre, csak nekem ez tetszett meg. Nálatok hogy müködött a pályaválasztás?
2014. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Úgy érzem, rossz nézőpontból közelíted meg a témát. Tegyük fel, hogy „elpazaroltál” 4 évet az életedből. Jó esetben hátravan még viszont belőle 50 év. Szeretnél még ennyit úgy leélni, hogy rosszul érzed magad?


És van egy jó hírem is: rá fogsz jönni, hogy semmilyen tanulás, tudás nem elpazarolt idő, nem vész kárba. Szóval még csak nem is pazaroltál el 4 évet. :)


Sajnos igen sokan benneragadnak valamiben, amibe tulajdonképpen apu/anyu/a divat sodorta őket, és végiggürizik fásultan az életüket.

2014. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kiváncsi hogy HR-esek meg a bérszámfejtők mi a faszt csinálnak egész nap, mert hogy nem dolgoznak az tuti
2014. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én konkrétan azt se tudom mit csinál egy HR-es. Mármint, hogy mi a feladata.
2014. nov. 8. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!