Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor ki vagyok rúgva?...

Most akkor ki vagyok rúgva? Ezt lehet kirúgásnak nevezni? én hibáztam?

Figyelt kérdés

Szerdán elkezdtem dolgozni egy autószalonban, mint diák. Az iskolaszövetkezet ezt a munkát egy hetesre hirdette meg, és azt is mondta hogy csak addig tart a munkaidőm amíg a szalon be nem zár. Na már most, rögtön a második napon a nagy főnök röhögve közölte hogy akkor jövök és addig maradok ameddig akarok, az őr mindig itt van, beenged és ő természetesen minden ott töltött órát maradéktalanul kifizet. Annyi munka van hogy ők csak örülnének neki, szombaton de még hétfőn is biztos hogy mehetek.


Ezen felbuzdulva, gőz erővel elkezdtem dolgozni még aznap, benn maradtam késő estig a szalonban, az őrrel és két takarító nővel összezárva. Kaptam is ezért dicséretet a kis főnöktől, ami persze a nagy főnök fülébe is eljutott és ő is szóvá tette, tök örültem magamnak.


Aztán pénteken, (egyéb dolgok miatt) kissé fáradtan érkeztem meg dolgozni, de gondoltam nembaj. Ahha nem. Megkaptam ugyanazt a munkát, gondoltam tegnap belehúztam most kicsit pihenek, nem vérre menően hanem kényelmes tempóban haladok. Kár volt. A kis főnök állandóan ott lihegett a nyakamban: "Még nem vagy kész?", "Kész van?", "Mikor van kész?". Az akkori állapotomhoz mérten beleadtam minden tőlem telhetőt. Most jön a hab a tortán. Miután végeztem azzal amit elém tett, és oda mentem hogy akkor most mit csináljak, közölte hogy nem tud már munkát adni, menjek haza. Rákérdeztem hogy akkor holnap se jöjjek, a válasz egyértelmű volt.

Na most ez szerintem tök logikátlan dolog, hogy az utolsó munkát oda adja, és hajt vele. Mi értelme volt? Azt hittem azért kell sietnem mert még rengeteg munka vár rám, erre fel semmi. Nem értettem. Még most sem értem.


Gondoltam hogy ma bemegyek(amúgy is valamikor be kell mennem jelenlétit aláíratni) és "számon kérem" a nagy főnököt hogy akkor most ez mi? Van-e még munka? stb. De barátnőm lebeszélt róla, mondván ha van munka úgyis hívnak, meg hogy a nagy főnök hétvégén úgysincs benn. De akaratlanul is az a gondolat motoszkál a fejemben hogy kirúgtak. Mert az egyik nap kihoztam magamból a legjobbat, ezért ez lett az elvárás az irányomba amit viszont én már rögtön másnap nem tudtam teljesíteni.

Van ennek igazság alapja? Beszéljek erről a nagy főnökkel, vagy csak egyszerűen köszönjem meg a munkát írassam alá amit kell és távozzak? "Rúgtak" már ki valakit hasonló dolog miatt? Vagy ezt nem lehet kirúgásnak nevezni, egyszerűen csak tényleg nincs több munka?


Köszönöm ha végigolvastad.



2014. nov. 15. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem kirugas, ne ugy fogd fel. Eleve az ugynokseg egy hetesre mondta. Jol tetted, h tuloraztal, tobb penzt fogsz kapni. Plusz ha valoban kemenyen dolgoztal es a szalonban meg voltak veled elegedve, elkepzelheto, h legkozelebb teged kernek nev szerint a szovetkezettol.
2014. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Most akkor rajottel, hogy nem akkor huzol bele a munkaba mikor neked kedved van. Az allapotod senkit, de foleg a fonokot nem erdekli. Munkahelyen mindig a magunktol telhetoen dolgozunk, egyhuzamban.


Azert kivancsi vagyok, hogy tenyleg kifognak fizetni e. Tobbszor hallottam ilyet, hogy csak par napi ingyenes munkas kellett. Utana se munka, se penz.

Ha igy lesz, ne hagyd magad, iskolatol koveteld, hogy hajtsak be a penzed, vagy Te is feljelentheted oket. Ez jogellenes lenne.

2014. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mindenlehetseges válasza:
Figyi ha ez ennyire bánt, nyugodtan beszéld meg az érintettel. Nem a nagyfőnökkel, mert nem ő mondta, hogy ne gyere, hanem a kisfőnökkel. Hajlamosak vagyunk arra, hogy megfutamodunk és inkább nem kérdezünk, mert az konfliktust eredményezhet. Nem akarsz te konfliktust, te csak szeretnéd ezt megérteni, hogy mi volt. Ez is fejleszti az önismereted, és nem utolsó sorban aki kiáll magáért (nem vitatkozásra, kardoskodásra, veszekedésre) gondolok, az sokra viheti az életben, hiszen fejleszti az empátiát, te is megérhetsz másokat, mások döntéseit, és ők is megérhetnek téged, vagy legalábbis megkísérelheted. Aztán vagy van foganatja, vagy nincs, az már nem rajtad múlik, és azon nem is szabad utána gondolkodni, utána meg viszont el kell tudni engedni dolgokat, nem rágódni rajta. Hajrá!!
2014. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!