Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyan gépészmérnököt,...

Ismertek olyan gépészmérnököt, aki nem tudott elhelyezkedni tanult szakjában?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 23:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

a gépészmérnöki irány jó irány, ne hagyd abba. biztosan van aki képtelen elhelyezkedni bármilyen diplomával, de a gépészmérnök nem ilyen.

vannak olyanok is, akik lusták tájékozódni/fejlődni, ezért jóval pályakezdő fizetés alatt vállalnak munkát diplomával.

2014. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat, aki nem tudott elhelyezkedni gépészmérnökként, ráadásul nem is egyet..


Viszont nagyobb százalékban eltudnak helyezkedni a gépészmérnökök, de azt sem úgy kell elképzelni, hogy elvégzed az egyetemet és máris tárt karokkal várnak mindenhova. Aki végzett és van munkája, annak a folyamata már legalább 1-2 évvel a diploma megszerzése előtt kezdődik, kezdve onnan, hogy gyakornoki munkát vállalsz valahol vagy nagyon komolyan elkezded nyomni a nyelvet. Ha megfigyelsz egy álláshirdetést, az valóban igaz, hogy rengeteg gépészt keresnek, de valahogy mindegyikben ott szerepel, hogy 2-5 év tapasztalattal vesznek csak fel. Ezért kell időben elkezdeni gyakornokoskodni.

2014. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Elég szélsőségesen írják le a dolgokat vagy nagy jó vagy nagyon rossz. Természetesen sehova se kell az aki mondjuk 7 év alatt bukdácsolja végig. Azt se kell hinni hogy egyből százezreket fogsz keresni a kezdő fizetés is kb netto 120-250 mozog Helytől és személyi adótságoktól. Használható nyelv tudás nélkül eléggé az alsó felére lehet számítani. Könnyen lehet hogy költöznöd is a munka miatt föleg ha Üzemfentartó szakirányra mész (általános gépész) Bár attól füg hol laksz. De ha normálisan végig csinálod akkor egész szépen meg lehet belőle élni.
2014. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

12 - ez nem igaz

a gépészmérnök pont az az irány ami tele van olyan lehetsőégekkel, hogy 0 tapasztalattal indulj el. mot nem fogok másolgatni de megnézel 2-3 portálon 10-20 állást biztos taálsz 5 perc alatt olyat ahol gépészmérnök tapasztalat nélkül is kell. sőt, annyira nincs mérök, hogy egyes hirdetésekben már kiegyeznének a technikussal is.

2014. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én 43 éves gépész vagyok és munkanélküli!

A multik rosszul fizetnek és rabszolgaként bánnak a dolgozókkal. Ráadásul futószalagon jönnek-mennek az alkalmazottak. Több olyan cégnél dolgoztam vagy voltam állásinterjún, ahol hetente több felvételi procedúrát folytatnak le 3-10 jelentkezővel. Átlagosan havi fél tucat új dolgozót vesznek fel, és evvel párhuzamosan ugyanennyi távozik. Részben maguktól, mert megelégelik a körülményeket, illetve a próbaidő alatt küldik el őket.

Dolgoztam olyan cégnél, ahol nem elég, hogy csak a próbaidő végéig foglalkoztatnak, de felvételnél a cégvezető-tulajdonos telefonálás után elküldött a helyi munkaügyibe egy adott emberhez, aki visszamenőleg regisztrált engem, hogy a cég megkapja az állami támogatást utánam. :-o


Vannak munkakörök, ahová speciális vizsgákkal (vagy igazolható tapasztalattal) lehet csak bekerülni. Nem gond, ha nincs ilyened, a cég biztosítja és állja a tanfolyamot, de ebben az esetben gyakornoknak vesznek fel (kortól függetlenül). Persze sokkal kevesebb pénzért, mint a vizsgával rendelkezőket.

Kétszer végigcsináltam ezt. Legutóbb három műszakban, egy évig minimálbért kerestem +pótlékok, egy évig kb. 70%-át a teljes bérnek. (Család mellett nem volt könnyű, így másodállásban is dolgoztam. Tehát otthon alig voltam.) Amikor végre elértem a jónak mondható bért, nem élvezhettem sokáig csak két évig, mert leépítettek sok kollégával együtt. :-( Ennek 2,5 éve. Azóta csak rövid illetve alkalmi munkáim volta. Néha igen rossz tapasztalattal!

Dolgoztam a német Alstom-nál, ahol persze alvállalkozó alkalmazott. A csepeli erőmű II. turbináját újítottuk fel. A szétszerelésig jutottunk, mikor sajnos nem fizették ki a munkánkat! :-( Az Alstom mosta kezeit, nem ő alkalmazott. Pedig a felvételnél a német cég, még aláíratott velünk egy papírt is, hogy vállaljuk a következő munkát Kuvaitban. (az összes pozitívum az volt, hogy kiváló munkaruhákat, védőfelszereléseket, néhány szerszámot kaptunk, amit nem kért vissza az Alstom)


Még ezt is megjegyezném, a világ túl gyorsan változik, fejlődik. Fiatalon magam is pozitívan gondoltam erre, de rádöbbentem, a világ elhúz mellettünk emberek mellett. :-( Folyamatosan képeztem magam, mindig abba az irányba, amit az aktuális munkám kívánt. Hosszútávon semmit nem értem vele. :-( Ez mind csak az adott időben, adott munkaviszonyhoz volt jó.

Az említett gyakornoki éveket bevállalt munkahelyen elmentem egy speciális számítógépes ábrázolás, vezérlés irányába. Ezt a tudásomat sehol nem tudtam/tudom hasznosítani. Pontosabban egy cégnél próbáltam, de ott a társaság, a légkör volt nagyon elviselhetetlen. Más ilyen jellegű cég nincs hazánkban.

Sok helyre pályáztam az elmúlt években, de mindenhová a frissen végzett fiatalokat veszik fel, új tudással, családi háttér és kötelezettség nélkül.

Cukorbetegségem miatt nem tudom vállalni a 3 műszakot ez is nagyon nagy hátrány a termelő cégeknél.

Dolgoztam kisebb cégeknél, de ők vagy nem jelentenek be, csak rövid ideig alkalmaznak. Legutóbb állami cégben is dolgoztam, de a nyári teljes felújítás levezetésére kellettem csak. (persze ezt nem közölték előre)

Egyik helyre alul-képzett vagyok, míg a másikra túlképzett. :-o Néha már azt sem tudom, mit írjak, illetve mit ne írjak bele az önéletrajzomba. Ha beleírom műszaki vezetői tapasztalataimat, az sok lehet, ha nem írom bele, szinte szakmunkásként kezelnek... Van kb. 20 verzióm már :-)

2014. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!