Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen egy ilyen...

Egy munkahelyen egy ilyen cselekedet jogilag minek minősül?

Figyelt kérdés
Vitám volt egy kollégámmal. Bementünk egy tárgyalóba. Láttam hogy a vita túlságosan érzelmi síkra terelődött a részéről ezért többször megpróbáltam elhagyni a termet. Ezt ő fizikailag megakadályozta: az ajtó elé állt és azt mondta "ha most ki akarsz menni dulakodni fogunk". Szóval fizikailag megakadályozta hogy elmenjek és megfenyegetett. Egy óra után szabadultam.
2014. nov. 24. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A szabadságjogodat sértette meg. Kérdés, van-e bizonyítékod rá.
2014. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mit csináltatok egy órán keresztül? az ajtóban állt és üvöltöztetek?
2014. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Önbíráskodásnak. Természetes személyt mozgásában kizárólag akkor tartóztathat fel egy másik természetes személy, amennyiben bűncselekményt észlel. Ekkor joga van feltartóztatni és elfogni, majd az előzőleg értesített , ill. utóbb kiérkező hivatalos szerveknek átadni. Egyéb esetekben, pl szabálysértési (melynek összeghatára ha jól tudom 50.000 Ft jelenleg) esetekben nincs joga egyetlen természetes személynek sem feltartóztatni senkit. Szabálysértésnél eleve az önkormányzat az illetékes, a kiérkező hatóságok is kiérkezés után oda küldik meg az adatokat. Tehát itt lényegében ami történt az önbíráskodás, kényszerítés, mozgási szabadságban való korlátozás és fenyegetés (itt nem mindegy pontosan mi is hangzott el). Javasolnám a következő beszélgetéshez a diktafont, mielőtt bármilyen lépés történne. A beszélgetés során rá kell vezetni a "kollégát", hogy beszéljen a múltkori esetről, minden mozzanatot pontosan felevenítve számára és szembesíteni vele. Az ügyész valószínűleg értékelni fogja a felvételt.
2014. nov. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak ültem és hallgattam a hülyeségét.
2014. nov. 25. 00:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz a diktafonos ötletet, de hogy nem fogok vele még egyszer kettesben bemenni egy szobába az biztos:).
2014. nov. 25. 00:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Leginkább azt tanácsolnám, hogy ezzel a mentalitással amit képviselsz hagyd ott a munkahelyed, nem vagy odavaló. Ezt a stílust megkaphatod máshol is az országon kívül, de ott fizetést is adnak mellé. :) A diktafont pedig mindenképp javasolnám, hiszen ha valamilyen elvetemült ötlettől vezérelve mégis ott maradsz, jól jöhet még. Másrészt annak idején nekem is volt attrocitásom vezetőségi tagokkal, bár én mindig sajátosan és hatékonyan leordítottam a fejüket és mindezt olyan "úri" hangnemben, hogy nyekkenni sem tudtak. Nem tudom miért, de ezt 100% hatékonysági mutatóval. Talán mert eljutottam arra a pontra, ahol már mindegy volt, hogy kirúgnak, vagy eljövök és érdekes módon mindig akkor változott meg a helyzet... Minden egyes ilyen esetben fizetésemelési ajánlatot kaptam, azt hiszem 4 ilyen eset volt, persze nem maradtam egyik helyen sem. Szóval semmi sem egyszerű, de ahogy mondják, ami nem öl meg, az megerősít! Kitartás. :)
2014. nov. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szabadságjogod sértette meg, de nem tudod bizonyítani, ezért jogilag SEMMINEK SE minősül.:D
2014. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!