Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez zaklatásnak minősül?

Ez zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés
Van egy lány akivel jóba lettűnk, de azt vettem észre hogy mindig moströgtöndeazonnal akar találkozni, ha nem veszem fel 20szor felhív, figyeli hogy mikor vagyok messengeren és ahogy elérhetőt jelez azonnal hívogat. Már nem bírom.
2014. nov. 1. 01:33
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Tiltsd le a pi**ba mindenhonnan!
2014. nov. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
fú de idegesítő lehet. nagy eséllyel egy önző mindentazonnalakarokéscsakazenyémlegyél csajszi. nem akarom lep_csázni, de az is lehet, hogy az. : ) ne hari. mondd meg neki, hogy zavar ez a viselkedés, ha nem érdekli, akkor én nem barátkoznék vele a továbbiakban.
2014. nov. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem szeretem az ilyet. Fenyítsél azonnal. Tiltsd mindenhonnan, szakíts meg vele mindent!
2014. nov. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Basszus! Beszélj vele, hogy vegyen vissza. Ha nem változik, akkor tiltsd le mindenhonnan.
2014. nov. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Milyen értelemben?

Jogi értelemben nem, ha elolvasod a zaklatás definícióját a Btk-ban, meglátod.

De ha a megélésed zaklatás, akkor tégy ellene valamit!

Mondtad neki, hogy nem esik ez jól Neked, és megkérted rá, hogy hogyan viselkedjen Veled ehelyett?

Ez volna az első lépés.

2014. nov. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak ha valamilyen ráhatást tanusít.Például ha követ téged vagy a lakásod előtt ácsorog úgy hívogat,stb.Ha viszont fenyegető dolgokat ír vagy mond akkor igen,zaklatás.Én egy darab sms-t írtam egy ismerősömnek mert nagyon keresztbe tett nekem.Abban azt írtam,hogy ha a szemem elé kerül megdöglik meg hogy feldarabolom.Feljelentett és zaklatás vétsége miatt gyanusított vagyok.Szerencsére kibékültünk és amikor beidéztek bejött velem és kértünk közvetítői eljárást ami azt jelenti az ügyészségen egy moderátor elött kell bizonyítanunk hogy tisztáztuk a helyzetet és kibékültünk.Így nem jut bírói szakba a dolog hanem megszüntetik az eljárást.Ezt csak kis súlyú magánvádas cselekménynél lehet lefolytatni.Ha viszont nem fenyegetőzik és nem ocsárol az sms-ekben meg nem telepszik le a lakásod előtt,nem követ,akkor az nem minősül zaklatásnak.
2014. nov. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ird meg neki udvariasan, hogy köszönöd az eddigi időt, amit közösen töltöttetek, de részedről befejeződött ez a "barátság". Miután elküldted neki, és olvasta-töröld minden honnan, és válts tel.számot. Vagy tiltsd le a számát tel.-on.


Ez még nem minősül zaklatásnak, de valami nem tiszta az illetővel.

2014. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem azt szeretné a kiscsaj, hogy végre jól megdugd.

Aztán majd lenyugszik.

2014. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én lány vagyok, ő is az és csak barátságról volt szó.


Köszönöm a valaszokat!

2014. nov. 1. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!