Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet, tegyen a pedagógus...

Mit tehet, tegyen a pedagógus az őt is megtámadó, viselkedészavaros óvodás gyerekkel?

Figyelt kérdés
Egy súlyosan magatartászavaros roma gyereket bíztak rám, aki megtámadja ok nélkül a gyerekeket és a felnőtteket is. Engem is üt-rúg, ezért lefogom, leültetem, de amint elengedem, újra kezdi. Vigyorogva rombol szét mindent,megtámad, és azzal fenyeget, hogy kirúgat!!Mit tehet egy pedagógus egy ilyen antiszociális gyerekkel? Köteles vagyok tűrni, hogy megüssön?!

2014. dec. 8. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Beszélsz az óvoda vezetőjével.

Ő szól a szülőknek.

Ha nem akarnak vele foglalkozni, akkor segítséget kértek. Nem tudom, hova kell fordulni. Talán családsegítő?

Azért is fontos, hogy foglalkozzanak vele a problémájának megfelelően, mert akkor talán tudják fejleszteni is.

2014. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nevelési tanácsadóban már voltak, ha jól tudom, bizottságnál is, de még nincs kódja, így muszáj fogadni az óvodának.A vezető és mindenki tud a helyzetről, engem az érdekel, hogy mint pedagógus, köteles vagyok-e hagyni veretni magam?!Mert ugye kezet nem emelhetek rá, sem észérvek, sem ha játszom vele, nem segít.Ma is két órán át ültem mellette és játszottunk, amit akart, aztán egyik pillanatról a másikra felborított mindent, közben vigyorgott a képembe, kivittem a csoportból, és megtámadott, többször is. Lefogom, oké, elmondom, hogy ne viselkedjen így, de mégsem lehet ezt egész nap...:-(
2014. dec. 8. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Verd jól szájon.

Másból nem tanulnak sajnos, mert nagyon primitívek hozzá.

2014. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ja igen, kirúgat...

Nem rúgat ki, ha olyan helyen vered képen, ahol nem látja senki.

A szájonverés meg nem látszik utólag.

Bizonyítás hiányában meg azt hazudik, amit akar.

2014. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy kell tűrnöd.

Nem rúgathat ki.

2014. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt már valaki hasonló helyzetben? Ötletek túlélésre?:-) Hiába tudja mindenki, milyen a gyerek, nekem kell nap mint nap vele kínlódnom...Lehet, hogy veszélyességi pótlékot fogok kérni...:-)
2014. dec. 8. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem kikötném a gyereket. Reggel azzal kezdeném, hogy Húlió gyere csak, játsszunk valamit. Szépen megkötöd a kezét, lábát, vagy egyszerűen kikötöd valami tárgyhoz.
2014. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Vonszold el a mosdóba, önts a takarító vödrébe jéghideg vizet, és öntsd pofán vele a gyereket. Megszeppen, és nincs az, hogy megütötted. :)
2014. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a megoldás?
2017. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!