Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit szólnátok ha egy...

Ti mit szólnátok ha egy alapítványi iskolában börtönviselt ember dolgozna?

Figyelt kérdés
Nem ragozom, egy alapítványi iskolában a könyvelést olyan ember végzi aki börtönben ült gazdasági bűncselekmény (adócsalás, biztosítási család, okirat-hamisítás) miatt. És ezt nem tudja a főnök? Dehogynem tudja. A kis fiacskája a szóban forgó embertől vette a diplomáját (…. Vette igen). Az illető azótra is igen jó egészségnek örvend, azóta már rég nagyban űzi a dolgokat, a börtön arra jó volt, hogy olyan alakokkal jött ott össze, hogy a kisstílű senkiből nagystílű (senki) lett. A mostani választásokon a HIVATALOS adatok szerint (Választási Iroda) 150 milliót kaszált a kamu kis pártjával amit azért hoztak csak létre hogy felszedjék a kampánypénzt. Kaptak is összesen 150 milliót. El is számoltak vele, ott a munkahelyen gyártották scanner-rel és színes nyomtatóval a kamu számlákat (akarom mondani teljes és hiteles számlákat. ) (kampányfilm forgatása-10 millió-hol egy számla hozzá? Na mindjárt nyomok egyet… és ilyenek). Már volt rutin NAV-vizsgálat, mindent rendben találtak. Végül is rendben van az hogy egy papíron minimálbéres akárki Hummer-rel jár dolgozni (ami persze nem az övé. ), hétvégére kiugrik Londonba egy kis kiruccanásra (ahova persze meghívták és nem ő fizeti) stb stb stb Papíron semmilyen sincs, de azért a Marina parton bérelt jachthelye van a jachtjának (nem az övé persze). Na ez dolgozik nálunk. A dolgozik persze vicc, hiszen bejár néha, mert nem akar a lakásán találkozni mindenféle kopasz kigyúrt alakokkal. Ha netán szétvernék a berendezést (volt rá példa) hát mégse már a lakását verjék szét.
2014. dec. 29. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Ezt most irigységből kérded, vagy mint hazáját híven szerető, elsősorban a haza üdvét szívén viselő, talpig becsületes honfiú/honleány ?
2014. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sikeres egyénnek tűnik leírás alapján. Csak a könnyű gazdagsából könnyen lehet földi pokolba kerülni, de ez nem számít addig amíg az ország legboldogabb embere vagy.
2014. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én ezt nem sikeres emberenek hívom, hanem bűnözőnek, börtöntölteléknek (az is).


Mondjuk azt látni kellett volna, amikor egyik reggel szét volt verve az egész iroda az iskolában és rendőr állt a ház előtt.

Hát istenem, néhány kopasz alakkal kulturált módon elvitázgatott az illető néhány elszámolási kérdésben és az észétvek mellett materiálisabb érvek is előkerültek (pl szék belevágva az ablakba és hasonlók).


És? Van itt gond? A világon semmi. Mindennaposak az ilyenek egy iskolában.

Meg az is mindennapos, amikor egy kábszerdílert vittek el bilincsben az iskolából, aki az iskolában (!) árult.

És ki engedte be-kérdezhetitek?


Na ki? Igen, ő, talált.


...

2014. dec. 30. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Melyik iskolában mindennapos az ilyen? Ahol a pénz forog, ott igen.
2014. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A pénz az forog, na de milyen pénz? Mert nem az iskola pénze.

Az meg mit is keres egy iskolában?

Hogy kerül egy börtöntöltelék meg az egész alvilági galeri, a haverjai ide?

Az igazgató tud erről?

Tud.

És miért tűri akkor?

Hát

a) be van szarva

b) ő is benne van a buliban

c) mindkettő


Na most ha a)b)c) bármelyike igaz (és valamelyike igaz) akkor már rég rossz.

2014. dec. 30. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:
És most akkor mihez akarsz kezdeni? A véleményünket kérdezted, én az enyémet már leírtam. Nem értem, mi egyébről lehet itt beszélni.
2014. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt mondja meg nekem valaki, hogy ha teljesen nyílt rablás folyik valahol és mindenki látja és mindenki tudja-akkor hogy lehet hogy mindenki csak félrenéz és a vállát vonogatja?

Nem az én dolgom, mondják.

De akkor se volt az ő dolguk, amikor pl. az összes tanár nem kapott fizetést mert a pénz nagy hirtelen másra kellett (bizonyos illetőnek átmeneti likviditási gondjai lettek, hát lenyúlta a teljes havi normatívát amiből fizetés lett volna)

Mindenki tudta és akkor is csak a vállukat vonogatták.

Pedig ez már a bőrükre ment!

2014. dec. 30. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért, ők mit tehettek volna azonkívül, hogy meghúzzák magukat?
2014. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van a rendőrségnek zöld vonala,amin tehetsz névtelen bejelentést.Próbálj konkrét infókat,neveket,stb.megadni és ne beszélj róla a kollégáknak sem.
2014. dec. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alapján, hogy milyen infokat tudott megadni, oylan egyszerű visszavezetni, hogy ki tehette a bejelentést az alapján amit tudott, mint a 2+2.
2014. dec. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!