Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél ebben az esetben?...

Mit tennél ebben az esetben? (Bunkó főnök)

Figyelt kérdés
Egy új munkahelyen kezdesz és már a legelső napon a főnök lekezelően, bunkó módon beszél veled. Mintha nem is lennél ember. Végzettséget nem igénylő, kétkezi munka. Megmondanád a véleményed, kiállnál magadért, vagy tűrnéd?
2015. jan. 11. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát mivel végzettség nélküli munkát végzel, nyilván ő sem lehet egy tanult ember. Szóval egy ilyen helyen nem kell sokat várni. :S Szerintem állj ki, de módjával szóval határozottan válaszólj neki, kérdezz vissza ha valami nem világos lássa a köcsögje, hogy nem tartasz tőle. Éreztesd vele, hogy nem félsz tőle. :D Kb, mint nálam diákmelón a tesconál. Kihúztam magam aztán vártam, hogy beszóljon, de nem tette a kis köcsög annyira már nem volt Jani. :D Csak osztotta az észt. És amikor megkérdezte, hogy érted???? (felgmán) akkor én: miért ne érteném, ide bepakolom aztán meg is van oldva, nem? :D
2015. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal elhúznék onnan.
2015. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Munkahely függő is és munkahelyi lehetőség függő is.


1) próbaidő alatt keresnék másik állást

2) próbálnék alkalmazkodni, puhatolódzni, kialakítani jó viszonyt - lehet csak rossz napja volt, nem ismer, nem velem van gondja, lehet ebből még jó kapcsolat is.


Ha érdekel az állás és közvetlen főnököm lenne, megkérném, hogy üljünk le beszélgetni egymással, hogy megismerjük egymást. Megkérdezném magán jellegű beszélgetés közben, hogy látom, kicsit feszült - ennyire kemény a munka? Ha gyakran ilyen feszült és úgy néz ki a beszélgetésen is lekezelő, megkérdezném, hogy van-e másik részleg is, ahol megpróbálhatod magad a cégen belül, mert úgy látod, hogy nem csak ehhez értesz. Ha nincs ilyen lehetőség, akkor marad a másik állás keresése. Nekem elegem volt 2 évig szívtam a jóságos kecit egy ilyen főnöknél, aki minden héten kirúgással fenyegetőzött, meg lehülyézett, én meg a végén depressziós lettem.

2015. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3. Szép, intelligens megoldás, de pl. egy autószerelő műhelyben nem biztos, hogy efféle intelligens gondolkodásmóddal rendelkező emberek (főnökök) vannak. :D Reméljük, hogy egy nagyobb cégnél végez fizikai munkát és van erre lehetőség :D
2015. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 13:45

Már bocsika, de ez az üljünk le, és beszélgessünk szöveg kész röhej tanács, főleg egy munkahelynél. A főnök sosem alázkodik meg annyira, hogy leüljön a beosztottjaival magánbeszélgetésbe bonyolódva. Én jóba vagyok a főnökkel, de még én sem mennék oda hozzá, hogy

- üljünk le, beszélgessünk, mert látom valami gondod van.

Enyhén szólva minden főnök idiótának nézné a beosztottját.

2015. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az az igazság,hogy akinek csak olyan munka jut,azzal úgy is fognak beszélni(általában).
2015. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fúú én túl büszke és önérzetes vagyok, tuti kiosztanám, és elhúznám a csíkot még aznap. Persze én könnyen vagyok, van tartalékom. Ha valaki meg van szorulva, és létkérdés, hogy dolgozzon, az más... de én inkább élnék zsíros kenyéren mint hogy megalázkodjak, meg valami alulművelt lekezelően beszéljen velem.
2015. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire van szükségem az állásra és mennyi lehetőségem van más helyen elhelyezkedni.


Ha kiszolgáltatott vagyok, akkor tűrnék, de visszaszólnék azért enyhén. Ha nem, akkor meg felállnék, megmondanám neki, hogy a jó édes anyjával beszéljen így és hazamennék.

2015. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Már bocsika, de ez az üljünk le, és beszélgessünk szöveg kész röhej tanács ..."

Ha sértegetni akarsz, ne kérj előre bocsánatot :)

Döntsd el mit szeretnél :)

2015. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es te valamilyen kezdő pszichológus vagy? Mert elég rosszul csinálod.
2015. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!